Strana 200 od 692 PrvaPrva ... 100150190198199200201202210250300 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.991 do 2.000 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #1991
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Na onom snimku videh samo jednog ubicu sto je zanemarljivo.

    @Tadiju mora to brze sinko u tvojim godinama

    109 km/h na 165cm skijama

    http://hqonline.reconinstruments.com...b4f5ba6c28f64f

  2. #1992
    Super Member plecko avatar
    Datum registracije
    17.01.2009
    Lokacija
    Obrenovac
    Godina
    46
    Poruke
    410

    Exclamation duboka pa duboka

    Citirati Originalno postavljeno od sev Pogledati poruku

    Po meni, najbolja staza na Kopu je Krcmar (lepa crvena, ima duzinu i, jos vaznije, vuce sve vreme, ima ok prelomnicu na kraju)
    i po meni najbolja staza, najbolja preglednost,nema guzva na njoj,
    a stvarno mi nije jasno zasto toliko forsirate pricu o toj dubokoj, zadnjih 20-ak dana samo citam o dubokoj, te pukla,progledala, te puna kamenja i hupsera, pa ovakva pa onakva, pa ne postoji na kopaoniku samo jedna staza, zvana "duboka"

  3. #1993
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plecko Pogledati poruku
    i po meni najbolja staza, najbolja preglednost,nema guzva na njoj,
    a stvarno mi nije jasno zasto toliko forsirate pricu o toj dubokoj, zadnjih 20-ak dana samo citam o dubokoj, te pukla,progledala, te puna kamenja i hupsera, pa ovakva pa onakva, pa ne postoji na kopaoniku samo jedna staza, zvana "duboka"
    Pa realno koju stazu bi preporučio za skijanje ali za bolje skijaše? Ako izuzmeš Duboke lift do Krčmara vozi 18 minuta a spustiš se za 3 minuta maksimalno. Gubljenje vremena, mogu da podnesem maksimalno 2 vožnje. Gvozdac zatvoren, Gobelja takođe. Šta ostaje? Četvorka koja je kratka i prenatrpana a onda čekanje lifta još 5 minuta pa vožnja njime 5 minuta. I ja sam tražio izlaz i te situacije pa se vozio Malim Karamanom ali 4-5 žica pa dosadi plava staza.

    Zato i rekoh, veštak na Gobelji i Gvozcu će umnogome rasteretiti skijalište.

  4. #1994
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jopopo Pogledati poruku
    Čekaj malo, ko ovde na snimku govori o gužvi? Rekao sam da "nisam snimio gužvu" jer tada sam bio na žici a na snimku možeš da vidiš skromne tehnike skijaša koji su, kako kaže @vuca pošto-poto krenuli tuda da bi se pohvalili i ni zbog čega drugoga (čujem dok se vozim žicom takve komentare) a toliko plavih staza za njihovo skromno znanje. Pa pogledaj snimak, svaki peti skijaš je prošao kako treba a ostali se muče, pogledaj u pozadini ljudi padaju i stoje jer ne znaju kako će. Za 1 minut koliko traje snimak nije prošlo ni 10 skijaša za zavidnom tehnikom. Niko ne napada Kop, pa ja sam skijao za vikend tamo i uživao, ali "pojedinci" jednostavno moraju da shvate gde im je mesto. Meni ne smetaju, vozim oprezno i pazim na sebe i druge, ali se većina njih krše i lome i potencijalna su opasnost za druge slični njima.
    A Semmering mi je takođe omiljena vikend destinacija (Stuhleck pogotovu) i znam da je gužva vikendom ali se i zna gde ko skija "i kako"!!!
    fakat ne razumijem; pogledaju na youtube filmice sa bilo koje zajebane staze u alpima i vidi ces da se barem 50% skijasa muci da se spusti; uzmi na primjer le Mur u Porte du Soleil ili Tortin u 4vallee svaki engleski i holandski turista sa 2,3 sedmice skijaskog iskustva zeli da skine skalp jednoj takvoj stazi;pa moj kolega koji ima 50 godina i koji je proskijao u svojoj 45toj; opisuje mi nedavno kako je na skijama savladao le Mur; radost kao da je u naj manju ruku odskijao mont everst, za ljude je to podvig i veliki izazov. a nigdje ne pise da ne smiju tu da se spustaju, stoji samo da je staza crna; i bore se i cupaju i lome, a meni nikad nije na pamet palo da bi im to zadovoljstvo trebalo uskratiti. a vecina nisu nista veca opasnost za druge skijase, od bilo kojeg tehnicki potkovanog kamikaze sa iskustvom. htjedoh reci ne treba pretjerivati u kritici skijasa sa Kopa.

  5. #1995
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    fakat ne razumijem; pogledaju na youtube filmice sa bilo koje zajebane staze u alpima i vidi ces da se barem 50% skijasa muci da se spusti; uzmi na primjer le Mur u Porte du Soleil ili Tortin u 4vallee svaki engleski i holandski turista sa 2,3 sedmice skijaskog iskustva zeli da skine skalp jednoj takvoj stazi;pa moj kolega koji ima 50 godina i koji je proskijao u svojoj 45toj; opisuje mi nedavno kako je na skijama savladao le Mur; radost kao da je u naj manju ruku odskijao mont everst, za ljude je to podvig i veliki izazov. a nigdje ne pise da ne smiju tu da se spustaju, stoji samo da je staza crna; i bore se i cupaju i lome, a meni nikad nije na pamet palo da bi im to zadovoljstvo trebalo uskratiti. a vecina nisu nista veca opasnost za druge skijase, od bilo kojeg tehnicki potkovanog kamikaze sa iskustvom. htjedoh reci ne treba pretjerivati u kritici skijasa sa Kopa.
    Ma ovi sto sporo srtuzu u plugu nisu nikakva opasnost,problem su retki koji ili nemaju straha ili su se pojacali nekom hemijom pa se puste nizbrdo sa rasirenim rukama u nekom poluplugu i naravno nema zaustavljanja do neke zaravni a sta ce se desiti u medjuvremenu je vrlo diskutabilno.Iz mog iskutva takvi obicno vicu ako ste ispod njih i ne vidite ih a nalazite im se u putanji ali ako slusate muziku dok skijate onda ste u ozbiljnom problemu i prepusteni ste slucaju

  6. #1996
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    @Sapa
    Pa dosta je bilo kritika na račun spremnosti staza i na uslove nakon par sati skijanja (led, hupseri i sl.) a uglavnom je bilo reči o toj pomenutoj stazi na snimku. Ja samo nadovezujem postove koje sam krenuo pre nekoliko dana o tome što se većina "žali na uslove" a vidi se i kako većina skija. Ako se čita samo posledni post nema smisao i ne vidi se šta sam hteo da kažem, a to je da uglavnom skijaši sa skromnim ski znanjem kritikuju uslove na stazi (ne samo na forumu, već i tamo na licu mesta), ali i nema veze, ćaskamo . Generalna primedba mi je bila na roditelje koji vuku malu decu sa sobom na teške staze a deca se lome i prosipaju po stazi a pri tome može da naleti neko neiskusan (ili iskusan ludak) i povrediće decu (što se i dogodilo u subotu ali samo ogrebotine kod jednog malog).
    )
    Neka vozi gde ko hoće i kako hoće ali mora da se prvo pomisli na bezbednost drugih pa i svoju.

  7. #1997
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Ne znam što vama smetaju ljudi koji se muče na strmijim stazama? Njihova stvar. Dokle god ne ugrožavaju druge nek se lomataju i pluže po ledenim pločama što se mene tiče. Koliko god uske bile Duboke (i slične im staze) ja ću uvek imati mesta da odskijam.... pa makar i uz ivicu.

    Problem su samo oni što misle da znaju..... a ne znaju. Ali iz nekog mog iskustva, to nije samo priča sa Kopaonika..... ima toga svugde.

  8. #1998
    Junior Member
    Datum registracije
    04.12.2010
    Lokacija
    Dorcol
    Poruke
    12

    Podrazumevano

    ja ne kapiram da neko sa nedelju dana iskustva ide na crnu stazu. ja sam prvi put naucio da skijam prosle nedelje na kopu i bio sam vrlo zadovoljan kada sam se posle par dana casova spustio niz pancic. uporedio bih to za voznjom motora: imam motor od 1.200 cm3 i 15 godina iskustva. naravno da sam oprezan ali sam i siguran, znam svoje mogucnosti.

    spustati se na crnoj stazi nakon nekoliko dana ucenja je najkraci put do loma i povrede. ali i to je licna stvar, ko hoce da se lomi neka se lomi, frka je za bezbednost ostalih.

  9. #1999
    Born to ski Bojan87 avatar
    Datum registracije
    20.09.2005
    Lokacija
    Beograd - Vozdovac
    Godina
    36
    Poruke
    340

    Podrazumevano

    Ja sam pretprosle godine po ceo dan vozio krcmar, stim da zica nikada nije radila, a staza je redovno sredjivana. Lepo se popnete cetvorosedom duboka 1, presecete preko livade i stignete na vrh krcmara, odatle se spustate stazom sve do najstrmijeg dela gde skrenete opet na pocetak zice duboka 1 i tako u krug.

    Moguce je da trenutno nema snega na prelazu sa vrha zice duboka 1 na krcmar, ali sa prvim snegom ova varijanta ce biti moguca.

  10. #2000
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Ja sam prvi dan posle 3-4 sata skijanja otišao na pančić i spustio se. Doduše to je više bilo otklizavanje u plugu ali šta ima veze gvozdac stvarno ne bih preporučio početnicima, ali mislim da ova pljuvanja nisu na mestu i meni je drago da ima ovoliko početnika jer to govori da skijanje postaje popularnije kod nas.


    Nisam neki mega stari skijaš na kopu(prvi put 2000e skijao tamo) ali razlika u infrastrukturi tad i danas je neuporediva mada mi je tad bilo bolje skijanje jer je bilo više snega i skijao sam radnim danima a sad uglavnom (ponekad)vikendom. Kop bi bio super vikend destinacija kada ne bi bilo parking-lopatara

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 19 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 19)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •