Strana 64 od 692 PrvaPrva ... 1454626364656674114164564 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 631 do 640 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #631
    Senior Member yves avatar
    Datum registracije
    09.02.2005
    Lokacija
    milky way
    Poruke
    129

    Podrazumevano

    Gospodo, jel cena ski pass-a ostala nepromenjena?!
    Neshto sam chitao u novinama da su snizili cenu za 30% a na sajtu vidim da je cena nepromenjena! Shta je istina u svemu ovome?

  2. #632
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Pa zavisi kako na to gledaš , većina će ti reći da je cena nepromenjena - tj. da je ista kao i na početku sezone - tj. nije menjan cenovnik.

    Druga je stvar naravno što je sada na snazi deo cenovnika koji se odnosi na post-sezonu. Dakle, ako cene su niže od onih koje su važile u jab/feb, ali su nepromenjene .

    Za više detalja pogledaj cenovnik ski passa na sajtu Skijališta Srbije...

  3. #633
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Broj skijasa na Kopu?

    Postavljeno na listi utisaka:
    -------------------------------
    Ciatm naslove
    "Tornik radi u subotu i nedelju"
    "Sestosed ove godine na Torniku radio 9 dana"
    "Divcibare ,tanjir radi samo ako ima 10 ljudi"
    Gde je nase skijanje u odnosu na okruzenje,a gde u odnosu na Evropu.? Prolazio sam 03.januara ove godine kroz Hrvatsku i slusao na njihovom radiju od ranog jutra izvestaje sa granicnih prelaza. Po njihovim podatcima, dobijenih od Euroskiblick-a,broj skijasa iz Hrvatske je 200 000 u sezoni u Evropi. Po istim podatcima Rumunija ima 10 000,a Bosna 5 500 skijasa u Evropi po skisezoni. Nas nije bilo,nego smo svrastani pod "ostali".
    Taj podatak nam govori mnogo o skijanju u Srbiji.
    Gore navedeni naslovi o zainteresovanosti skijasa za Tornik, Divcibare itd navode na zakljucak da svi skijasi skijaju samo na Kopu. Imao sam dilemu kako da dodjem od orjentacionog podatka ,koliko ljudi ima skije (board) u Srbiji, koliko njih skija uopste.
    Krenuo sam od podatka upravo sa ovog sajta. Pod naslovom od 03.marta, "Rekord" napisano je da je dan pre toga postignut rekord od 5 500 skijasa toga dana. Ministarstvo finansija je od Ecosigna trazilo da odredi kapacitet skijalista i oni su to ucinili. Prema njihovim proracunima, 3750 skijasa je kapacitet -dnevni . Ja sam racunao da je ful sezona 2 meseca,a jos 1 mesec sa 50&#xka;paciteta(sto je dosta optimisticki-prosle godine nije bilo dovoljno snega)
    Ako racunamo za ta 2 meseca imamo 4000skijasa nedeljno(sto je vise od kapaciteta),to je oko 32 000 skijasa . Onaj mesec koji imamo 50&#xse;zonu,racunao sam su to skijasi koji idu na skivikende,i vec su bili jedanput-ili dvaputa na skijanju
    Ima li neke druge matematiike. Ja sam dosao do oko 30 000skijasa u Srbiji
    -----------------------------------------------------------------\
    Sa nekim drustvom sam bas imao tu temu zimus, i pogadjali smo cifru ali nismo imali nacin da proverimo tacnost prognoza. Prognoze su bile slicne ovim oko 50 000 ljudi skija u Srbiji, pa do toga da mora bar 5%ljudi od stanovnika. A to je oko 400 000

  4. #634
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    To niko naravno ne zna, i teško je izračunati, možda najbolje znaju prodavci . Ako bi morao da "zunem" cifru rekao bi oko 3% što je ~250k. Sad, uvek može da se postavi pitanje šta su skijaši , da li oni koji znaju da skijaju ili oni koji idu barem 7 dana godišnje na skijanje

  5. #635
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Sve skijas do skijasa :-)

    Ako gledas podatke koje datiraju godinama unazad ,Kopaonik ima kapacitet od 27500skijasa na sat. E sad,kako shvatiti i uporediti taj podatak i podatak do kojeg je dosla agencija Ecosigna,koju je angazovalo nase ministarstvo finansija od 3750 skijasa dnevno.........ima li povezanosti izmedju tih podataka

  6. #636
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Pa ako pročitaš izveštaj EcoSigna biće ti sve jasno . HINT: kapacitet žica i kapacitet staza su dve različite stvari .

  7. #637
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    27500~da se 3750 ljudi spusti 7 puta za sat vremena, a ne da bude 27500 ljudi na stazi u isto vreme
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  8. #638
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Ako se uzme u obzir da vecinu skijasa cine pocetnici i napredniji pocetnici na kopu mozda ima 5 staza na kojima je moguce spustiti se 7x u sat vremena

  9. #639
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano Mislim,znaci skijam...

    Mislim da ne postoji povezanost izmedju:
    1)podatka o kapacitetu skijalista Kopaonik u kome se kaze da 27500 skijasa moze da se preveze zicama na sat
    2)podatka da je kapacitet svih staza 3750skijasa na dan
    3)podatka da su smestajni kapaciteti bez vikend naselja i Brzeca 7500,a ako se i oni uracunaju prelazi 10 000.
    Zakljucak:
    1)
    Projektovano je 3 puta manje staza od smestajnog kapaciteta,jer se predpostavlja da pri punom kapacitetu svaki treci skija.(a grade se jos hotela,a staza ne)

    2)Obzirom da se slazem sa Zloglasnim,da ne postoji mogucnost da se tih 3750skijasa spusti 7 puta ne znam kako su dosli do cifre od 27500. Verovatno se odnosu samo na zicare,koje mogu da prevezu mnogo vise od kapaciteta staza. Kada saberes sva vremena potrebna da se popenjes svim zicama(132minuta) za 22 zice,sto je u proseku 6 minuta po zici penjanja.(da ne govorim o netacnostima podatka da je za Krcmar potrebno 13minuta-upraksi mnogo vise)Ako na tih 6 minuta dodamo samo 2minuta za cekanje dobijes 8minuta
    Ako sad ubacis u racunicu da u sat vremena treba svako da se popenje 7puta,po 8minuta=56minuta. Znaci ostaje ti 4minuta za spustanje 7 puta
    Teorijski moguce,samo ako neko potvrdi da se za 13 minuta popeo Krcmarom

  10. #640
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Pa ako pročitaš izveštaj EcoSigna biće ti sve jasno . HINT: kapacitet žica i kapacitet staza su dve različite stvari .
    A gde moze da se vidi taj Ecosign izvestaj?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •