Strana 567 od 692 PrvaPrva ... 67467517557565566567568569577617667 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 5.661 do 5.670 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #5661
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano Novosti sa Kopaonika

    Juče odlično (osim vidljivosti) danas mokar ali je moglo da se skija offpiste (pogotovo tamo gde je bilo manje tragova).... Sutra ponovo novi sneg pa u subotu Jovo-nanovo

  2. #5662
    Super Member
    Datum registracije
    10.11.2009
    Lokacija
    Grdelica
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    gledao sam takodje taj klip na instagramu.... do sada smo ovakve scene vidjali samo u alpima ali eto sta biva kad priroda pokaze zube

  3. #5663
    Junior Member
    Datum registracije
    04.03.2017
    Godina
    51
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Milos011 Pogledati poruku
    Moje iskustvo sa povratom novca od NEKORIŠĆENOG ski pasa je sledeće:

    Kupio sam ski pas na sajmu, međutim nisam mogao da ga koristim u terminu za koji je kupljen. Sa fiskalnim računom, obratio sam im se da dobijem svoj novac nazad jer ski pas još uvek nije bio korišćen. Dakle, sve se to dešava pre termina korišćenja ski pasa. Dobijam informaciju od SS-a da povrat novca mogu da dobijem samo u određenim situacijama koja predviđa njihov pravilnik, a to su: ako sam umro, povređen, bolestan ili ako je isto to zadesilo nekog od članova porodice. Na moje pitanje kako ne mogu da vratim uz račun nešto što tek treba da se koristi... odgovor je... takav je pravilnik. Znači... hoteli, avio kompanije, prevoznici, turističke agencije... svuda je moguće vratiti svoj novac, ali ne kod SS. A ovi ostali moraju da rezervišu neko mesto i imaju neke troškove oko toga, pa ipak u zavisnosti od toga kada im se obratiš vraćaju određeni iznos. SS to ne radi.

    Pogodilo se da sam tih dana bio na bolovanju pa sam pokušao svoj novac da vratim tako što sam im poslao dokaz da sam bio bolestan i da zbog toga tražim povrat. I vratili su mi, ali ne celu sumu već 70%. Na pitanje, zbog čega 70%, odgovor je .... takav je pravilnik.

    Obraćao sam se i Centru za zaštitu korisnika i tržišnoj inspekciji. Od turističke inspekcije sam dobio odgovor da "se sve radi po pravilniku". Jedino što sam mogao još da se obratim Ustavnom sudu (?!) da dokazujem da im je pravilnik u suprotnosti sa zakonom (zakonima).
    Čitala sam razmenu mišljenja izmedju par članova foruma a u vezi vraćanja skipassa i kupovinu skipassa od preprodavaca.
    Sta mislite, da li su ti skipasovi koje preprodaju ljudi po Kopu legalni, i zašto su se uopšte našli u rukama preprodavaca? To su legalni skipasovi, a ne neki falsifikati, koje savestan skijaš, nije u mogućnosti da vrati bez velikih peripetija i onda ih prodaje za 1000-2000,00
    Vrlo naivno i površno se staje na stranu Skijališta Srbije u ovom slučaju, ne uzimajući u obzir da su oni upravo napravili takvu situaciju da je skoro nemoguće vratiti skipass. Zašto mislite da je njihov interni zakon jači od Zakona o zaštiti potrošača Republike Srbije?
    Onda posumnjam da na forumu ima botova Skijališta Srbije koji se svrstavaju na njihovu stranu. Očito da bi Skijališta Srbije trebalo bez povećane procedure, da refundiraju novac ukoliko ste spreceni da nastavite skijanje tamo gde ste ga kupili a ne da morate da šaljete izveštaj za BGD. Naravno, uz pratecu dokumentaciju..Lekarski izveštaj, i sl . I zbog vrlo komplikovane procedure, javljaju se preprodavci. I PODVLAČIM- Preprodaju skipass za koji su Skijališta Srbije bili dužni da vrate novac
    Imala sam sličan slučaj kao ti Miloše. Imala sam rezervaciju u Konacima, a kada smo došli, ispostavilo se da je dupla rezervacija i da nisam imala smeštaj a već smo kupili skipass. Nisam uspela da vratim skipass iako sam dobila overenu izjavu sa recepcije da sam ostala bez smeštaja. U Beogradu su mi posle 20 dana poslali REŠENJE u kome piše da nemam osnove za vraćanje skipasa i refundiranje novca. A da sam znala da je tako'mogla sam dobiti za taj sedmodnevni skipas bar 5000,00 od preprodavaca

  4. #5664
    Super Member -Miki- avatar
    Datum registracije
    16.03.2009
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Rossi Exp HD84
    Godina
    55
    Poruke
    226

    Podrazumevano

    Slazem se da su SS preterali sa procedurom oko refundiranja , ali misli da u vasem slucaju treba da budete kivni iskljucivo na gospodu iz konaka. Po svakoj logici sve vase troskove (pored ski pasa) su trebali snositi ljudi iz konaka ili agencije koja je izvrsila buking za smestaj i ja bi jurio njih , a ski pas bi zamenio za drugi period.

    @wlad
    odlicni snimci


  5. #5665
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Mislim da je odbijanje vraćanja novca za neiskorišćeni ski pass, naročito za onaj koji nije korišćen uopšte, sramotno komplikovana i ograničavajuća. Skijališta nemaju nikakav trošak niti gubitak zbog nekorišćenja tog ski pasa (za razliku od npr hotela kome se ne pojavi gost). Takođe, povraćaj novca za robu ili uslugu koja nije korišćena je uobičajena praktično u svim delatnostima sem kod skijališta srbije.

  6. #5666
    Member
    Datum registracije
    20.12.2016
    Poruke
    53

    Podrazumevano

    +1


  7. #5667
    Super Member
    Datum registracije
    20.02.2009
    Godina
    56
    Poruke
    246

    Podrazumevano

    Vecina skijalista u Austriji i Italiji uopste ne upisiju ime niti imate fotku na skipassu. Ako zelite da zastitite svoj skipass od gubitka ili kradje, onda doplatite 5 evra i slikaju vas te tako ako ga izgubite, oglasite ga nevazecim i daju vam drugi.
    1) Skipass ako se povredite vracaju vam novac na licu mesta,gde ste ga kupili cak i ako ne donesete lekarski izvestaj ( kada je sin imao prelom ruke u Valgardeni, skipass su vratili celoj nasoj porodici iako jos uvek nije bio gotov lekarski izvestaj-samo smo dosli licno i sluzbenica je videla njega sa gipsom-To sam pisao vec pre 5 godina u toj temi foruma)
    2) Prijatelj je u Zeldenu imao problema sa ledjima, i samo je pokazao racun iz apoteke za analgetsku mast i vizitkatrticu na kojoj je termin zakazan kod kiroprakticara i vratio je skipas i dobio je nazad novac -Vrlo logicna praksa skijalista, jer vi predajete skipass, ne varate nikoga-Jer ne skijate vise
    3) Legalno je i legitimno, da ako ne mozete vise da skijate, svoj uredno placeni skipass date nekom da sa njim nastavi skijanje.
    ............
    E sad, kod nas je skipass EM personalizovan EM ga je skoro nemoguce vratiti. EM botovi Skijalista Srbije podrzavaju interne propise koji se kose sa zakonom o zastiti potrosaca Srbije. Ne vidim zasto ne bi mogao da koristis neciji legalno placen skipas-Kako neko rece, to nije falsifikovan skipass, nego skipass za koji treba da ides u njihovu direkciju, pises molbu i na kraju ako ima srece dobijes 70%
    PS:
    Cak fudbalski klub Barcelona, kada izdaje sezonsku kartu za Camp Nou-nepersonalizuje ih. Hoteli u Barceloni vam omogucavaju da pogledate neku utakmicu na neciju sezonsku kartu-uz pasos na revers-Sve jedno je ko je dosao sa propusnicom na stadion, kao sto je i skijalistu svejedno ko skija na kupljen ski pas. Da omoguce da se normalno vraca, ne bi imali preprodavce-
    Izmenio/la sas35bgd; 13.03.2017 u 17:01.

  8. #5668
    Member
    Datum registracije
    13.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Danas sam skijao do 14h. Posle toga je magla bila tolika da se mogla seci nozem. Staze su dobre.

  9. #5669
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sas35bgd Pogledati poruku
    Vecina skijalista u Austriji i Italiji uopste ne upisiju ime niti imate fotku na skipassu. Ako zelite da zastitite svoj skipass od gubitka ili kradje, onda doplatite 5 evra i slikaju vas te tako ako ga izgubite, oglasite ga nevazecim i daju vam drugi.
    Mislim da je dovoljan račun, jer je na njemu serijski broj pass-a. Uslugu izdavanja novog pass-a naplate 5 do 10 €.

  10. #5670
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    I na dolomitima eksplicitno pise na dosta zicara da ski pas nije prenosiv i pri kupovini je obavezno upisivanje imena i prezimena(bar ove godine je tako).

    A refundiranje ski pasa u slucaju povrede ili u bilo kom drugom slucaju(pa i uz neki penal ako mora), je zdrav razum i uopste me ne cudi ako to ne moze na kopu.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •