Strana 440 od 692 PrvaPrva ... 340390430438439440441442450490540 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 4.391 do 4.400 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #4391
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Moram i da malo pohvalim mladog skijasa koji se nije uplasio od klizanja, vec je odmah ustao stao na skije i spustio dole da probamo ponovo da izvucemo do vrha gvozdca.
    Evo i par slika da vidite mladog skijasa i kakve su bile staze.
    Izmenio/la Ivan Bgd; 13.01.2016 u 00:44.

  2. #4392
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Pozdrav za mladog skijaša.

    Koliko godina ima?

    Vidim da si ga već ubacio u off-piste ambijent.

  3. #4393
    Member
    Datum registracije
    13.12.2010
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Иване, драго ми је да се све завршило како треба. Малиши велики поздрав, и он је дефинитивно храбар, јер многи клинци више не би стали на скије. А могу замислити како си се ти осећао. Решење је шестосед, а до тад се треба чувати.

  4. #4394
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gio Pogledati poruku
    Pozdrav za mladog skijaša.

    Koliko godina ima?

    Vidim da si ga već ubacio u off-piste ambijent.
    Hvala, 6 god. ima skijas.

    Nego sta, cim je poceo niz crne rekoh da probam i to malo off-a sto sam nasao sa prsicem i svidelo mu se toliko da nisam mogao da ga maknem nigde drugde van sumice i prsica. Cak sam mu i skakaonicu napravio gde smo skakali ko blesavi u da kazemo dubok oko 20cm prsica, + oko 30 cm starog snega.
    Ja se ubih od monotonije, ali je on bio presrecan.
    Na kraju sam izmislio da hoce redar da nam uzme skipass , jer je zabranjeno kroz sumu i nekako ga odlepih odatle, a i sav prsic smo ugazili.

  5. #4395
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Cobra Pogledati poruku
    Иване, драго ми је да се све завршило како треба. Малиши велики поздрав, и он је дефинитивно храбар, јер многи клинци више не би стали на скије. А могу замислити како си се ти осећао. Решење је шестосед, а до тад се треба чувати.
    Hvala.
    I sam je rekao da ne bi vise na sidro na sta sam mu rekao da od sledece zime tu treba da bude sedesnjica i samo se nasmejao i rekao da je onda u redu da tu opet skijamo.
    Sa 6 je razumniji od mene tako da sam ga samo slusao gde zeli da skija i pratio tamo kao telohranitelj, da se drugi ne sudare sa njim.

    Inace imao je i padove u dubokom snegu, zakaci skijom grane jelke dok se provlacimo kroz istu, sa skakaonice na ledja jer se nije nagao napred, malo i na stazi, ali najbitnije je da odmah ustaje , trese sneg i ako treba navlaci skije i nastavlja i to sve sam bez moje pomoci.

  6. #4396
    Senior Member
    Datum registracije
    10.01.2013
    Poruke
    115

    Podrazumevano

    Izvini Ivane, al ja moram da se osvrnem na ove tvoje avanture. Dobro je sto je incident prosao bez povreda,i sto su svi ucesnici zivi i zdravi. Lepo je decu motivisati da skijaju, ali ja moram da kritikujem tvoje ponasanje. Forsirati dete od sest godina na crnu stazu i sidro. Ne obazirati se na instrukcije zicnicara,izazvati nezgodu pa ponovo ici na reprizu,zatim dete forsirati da skija van staza,kroz sumu,na skokice i dr. To je po meni krajnje neodgovorno.

  7. #4397
    Senior Member
    Datum registracije
    16.01.2007
    Lokacija
    BG
    Skije / Bord
    Head
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Ja isto mislim da je veci deo krivice upravo zbog lose procene roditelja.
    Kopaonik je za vikend bio vrlo opasan, video sam lomove...

  8. #4398
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    @Finac

    Grešiš. Iz svega napisanog, forsiranja nema, samo ispitivanje granica, predispozicija i sklonosti. Što i jeste posao roditelja.

    Strah od nepoznatog je najveći strah kod modernog čoveka i često ga parališe. Eto, ima ga i ovde na forumu.

  9. #4399
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ivan Bgd Pogledati poruku
    Naime lepo sam hteo da klinca namestim izmedju mojih skija I da ga ja guram uz Gvozdac zakacen na sidru, ali genijalan žičničar me uhvati na brzinu I insistirajuci, a ja poverovao njegovom iskustvu I dozvolio da stavi klinca pored, sa druge polovine sidra.
    Vidi, iz iskustva, tako je bolje, opasno je voziti između nogu, na sidru, još jednu osobu.

    Ono što si trebao uraditi je da spustiš svoj deo sidra u predelu zadnje lože (iznad pregiba kolena). Jako je nezgodno za tebe, čak i počne da boli ako je duga žica, ali jedini način da ti dete "ne odleti", nagledao sam se toga u Austriji.

    Što se tiče Gvozca, i ja sam svog sina sa 7 godina vodio prvi put i odskijao za medalju, čak je i vozio slalom između hupsera. To je bio znak da mogu svuda da ga vodim sa sobom i nemam brigu da neće stati na pola staze i odustati

  10. #4400
    Ski Magare Markoos avatar
    Datum registracije
    02.12.2005
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 800
    Godina
    43
    Poruke
    121

    Podrazumevano

    @sev Upravo tako. Preduhitrio si me. Ne vidim nista lose u svemu sto je IvanBgd uradio.
    Jer se jezim na svaki glas roditelja kada pustim dete na igralistu da se vere po penjalicama i kada cujem na svakih 5 sekundi roditelje, babe, dede... stani, nemoj, uspori, pasces, pasces, pasces.....

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 6 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 6)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •