Strana 558 od 692 PrvaPrva ... 58458508548556557558559560568608658 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 5.571 do 5.580 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #5571
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Milos011 Pogledati poruku

    Staze su prilično opterećene i ima mnogo kamikaza, pogotovo vikendom. Ko zna kolika bi gužva bila da žice rade u punoj brzini. Isklopive žice rade oko 3,6 m/s... znači negde oko 2/3 kapaciteta, tako da većih gužvi u redovima nije bilo, ali i to je bilo dovoljno da na nekim stazama bude previše skijaša. Jedino Gobelja ima kapacitet da staze prime sve skijaše jer jednu žicu pokriva 6 staza.

    Na Mari je i dalje najveći čep, a paradoks je da tu stazu skoro pa niko ne skija. Bele reke nisam obišao jer sam čuo da su u lošem stanju pa me mrzelo da se odgurujem do tamo. Al nas zato nije mrzelo da se odgurujemo do početka Ledenica. Šteta što sidro nije u funkciji... staza je savršena.
    Zice su usporene bez obzira na kolicinu skijasa, ne znam da li mi se par puta desilo da su pustene punom brzinom, bas se oseti. Vec godinama ih merim i gundjam, brzina kao sto si ti merio ~12 km/h. Vise me boli sto uspore ove neisklopive, kazu zbog dece/pocetnika. Nista lepse nego kad se pustis od pancica skroz na suncanu dolinu, samo povratak boli :-)

    Zar nisu Bele Reke otvorene samo za izvlacenje?

  2. #5572
    Super Member -Miki- avatar
    Datum registracije
    16.03.2009
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Rossi Exp HD84
    Godina
    55
    Poruke
    226

    Podrazumevano

    Bela reka 1 radi na par mesta progledala trava tabac nije prosao danima , ali moze da se djira.Bela reka 2 nije u funkciji pri vrhu nema snega - samo izvlacenje.

    Potvrdjujem odlican vikend vreme izmisljeno , guzva , kamikaze , bezobrazluk u redovima narocito mladje populacije , ali sve vec vidjeno i nista novo u vreme vikenda/raspusta. U svakom slucaju vredelo je odvojiti 3 dana mog zivota

    IMG_6959 1.jpg
    Knezevske bare ...
    Izmenio/la -Miki-; 31.01.2017 u 11:29. Razlog: dodata slika

  3. #5573
    Member
    Datum registracije
    13.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Ne znam gde su ovi naši iz Skijališta videli da se na evropskim skijlištima pušta bilo kakva muzika na žičarama. Treba da imaju u vidu da ima ljudi koji dolaze na Kop da bi se odmorili od buke, skijali, uživali u prirodi. Kome je do buke ima kafiće pa lepo može da sluša šta mu se svidja (tako je u ozbiljnim skijalištima). A ne dodjem tri dana na Kop I odmah me dočeka na žičari - MBrother Trebles(TaTaTa) iz raspadnutih zvučnika

  4. #5574
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Najbolje je da pošalješ e-mail na adresu Skijališta Srbije i požališ se - ja barem tako radim kada vidim da nešto nije u redu. Pa ako dobiju više sličnih mailova sa predlozima, sugestijama i žalbama - reagovaće... Ovako ne verujem da prate forum Skijanje.rs i reaguju na postove koje mi ovde objavljujemo

  5. #5575
    Member
    Datum registracije
    13.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    56
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Najbolje je da pošalješ e-mail na adresu Skijališta Srbije i požališ se - ja barem tako radim kada vidim da nešto nije u redu. Pa ako dobiju više sličnih mailova sa predlozima, sugestijama i žalbama - reagovaće... Ovako ne verujem da prate forum Skijanje.rs i reaguju na postove koje mi ovde objavljujemo
    Posalo sam im na sve mailove koje imaju na sajtu. Valjda se još neko žalio. Mislim da od ove moje žalbe nema ništa ali bar da kažem u rupu ko u onoj bajci " u cara Trojana...."

  6. #5576
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    I ja bih više voleo da nema muzike na žicama. Pogotovo što su im zvučnici probili i samo krče.

    Meni lično to kvari utisak... više volim tišinu na žici, ali ipak je to Kopaonik... mesto gde se klubovi pune posle ponoći...

  7. #5577
    Super Member
    Datum registracije
    06.12.2012
    Lokacija
    Pirot
    Skije / Bord
    Head Supershape crveni SL / VIST GS 614 FIS
    Godina
    34
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Meni licno zvucnici razbijaju dosadu, mada mozda sam to ja posto prodjem jednu te istu zicu hiljadu puta.
    Da su skoro svi probili to stoji, i to vec nekoliko godina zaredom (Babin Zub).
    http://i.imgur.com/yKmeoai.jpg?2

  8. #5578
    Junior Member
    Datum registracije
    07.08.2014
    Poruke
    6

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od PejaC Pogledati poruku
    Ne znam gde su ovi naši iz Skijališta videli da se na evropskim skijlištima pušta bilo kakva muzika na žičarama. Treba da imaju u vidu da ima ljudi koji dolaze na Kop da bi se odmorili od buke, skijali, uživali u prirodi. Kome je do buke ima kafiće pa lepo može da sluša šta mu se svidja (tako je u ozbiljnim skijalištima). A ne dodjem tri dana na Kop I odmah me dočeka na žičari - MBrother Trebles(TaTaTa) iz raspadnutih zvučnika
    Pridružujem se komentaru.

  9. #5579
    Member
    Datum registracije
    13.02.2007
    Lokacija
    Kragujevac
    Godina
    45
    Poruke
    87

    Podrazumevano

    Da li neko zna kako je i gde stradao skijas iz Kragujevca pre par 2-3 dana?

  10. #5580
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ne znam da li pričamo o istom slučaju, ali prošle subote se desio incident sa teškim posledicama po skijaša. Po priči koju sam čuo od GSS skijaš je skijao brzo, izgubio kontrolu, izleteo van staze i sudario se sa jelkom (ako sam dobro razumeo radi se o gornjem delu staze Crna Duboka, na delu gde preseca Krčmarski put). Naravno GSS ga je odneo u Trauma Centar gde su utvrđene teške povrede glave i kičme. Šta se kasnije dešavalo sa skijašem ne znam...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •