Strana 503 od 692 PrvaPrva ... 3403453493501502503504505513553603 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 5.021 do 5.030 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #5021
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bakunjin Pogledati poruku
    U nedelju je izgledalo ne da nisu dobro sredjene, nego kao da uopste nisu sredjivane.
    Ne znam kada su bile padavine na Kopu, ali ako celu noć pada sneg, onda nije neobično da se staze uopšte ne sređuju, prosto jer nema velikog efekta. To sam viđao i po Zapadu da se staze u takvim prilikama ne tabaju.

  2. #5022
    Super Member
    Datum registracije
    12.01.2011
    Godina
    38
    Poruke
    317

    Podrazumevano

    Problem je sto je do 12 popodne palo 7-8 cm snega samo to jutro, pritom je i dan pre isto solidno padao. Sredjivane su staze ali su one posecenije bille razrovane vec do 10:30, po meni ocekivano s obzirom na uslove.

    Inace dobar vikend za ljubitelje dubokog snega. Mene licno prijatno iznenadila ledenica koju sam vozio prvi put u zivotu, stvarno simpaticna staza.

  3. #5023
    Senior Member
    Datum registracije
    29.11.2010
    Godina
    44
    Poruke
    133

    Podrazumevano

    U nedelju pravi powder day i uzivancija. Bilo je puno dobrih rider-a! Ono sto mi je isto utisak je da su redari na Kop-u o'ladili. Niko me nije opomenuo za voznju van staze, a na Dubokoj 2 sam voznju zavrsavao kod polazne stanice iza crvene zice. Isto je bilo i na Dubokoj...

  4. #5024
    Senior Member
    Datum registracije
    10.01.2013
    Poruke
    115

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Jasno je da ne mogu da budu tvrde staze i da "drže" ceo dan ako je dan pre, ili u toku noći (ili za vreme skijanja) pala veća količina svežeg snega. Tako je i u Austriji a opšte je poznato da se oni najviše trude da staze budu piste

    Kada sam bio prošli vikend na Kopaoniku, sve staze su bile uređene ujutru - tzv. "rebarca" na svakoj, i od toga ne možeš tražiti više...

    Ako se staze "razvale" kasnije zato što ima svežeg snega uživanje može da se nastavi i dalje bez problema - samo treba savladati tehniku. Po mom mišljenju svaki skijaš treba da savlada tehniku skijanja i po uređenim stazama ali i po razvaljenim, zaleđenim, prekrivenim svežim snegom itd, itd...
    Bravo, nema loseg vremena, postoji samo losa oprema. I kondicija naravno.

  5. #5025
    Junior Member
    Datum registracije
    01.10.2011
    Godina
    55
    Poruke
    15

    Podrazumevano

    Da da neverovatno sve vrhunski skijasi sa vrhunskom opremom i u vrhunskoj formi na ovom forumu.
    Ovi ostali valjda i ne treba da dolaze na sneg ako ne ispunjavaju zadate kriterijume iako ih je 95%.

    Licno teram dasku i uzivao sam po dubokom snegu ali sam video da su se ljudi bas namucili i o njima pricam. Povreda koliko hoces nazalost.

    Samo moje vidjenje bez uvrede

  6. #5026
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Gde su na Kopu dobre lokacije za skijanje van staze ?

  7. #5027
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Bilo je već u nekoliko tema, ali da obnovimo temu

    * Gobelje (možda najbolje pošto ima mesta na sve strane)
    * Ispod stubova Duboke 1 (od međustanice)
    * Ispod Duboke 2, nekoliko varijanti: ispod stubova, ili desno (od gore gledano) pa kroz šumu se izađe blizu polazne stanice Duboke 1, ili da kreneš prema mašincu (sa vrha DBK2, KGB) pa posle par stotina metara ideš levo kroz šumu
    * Gvozdac / Ledenice deo (kao Gobelje, gde želiš)
    * Između Krčmara/Duboke 1 je prelepo - ali ja lično ne idem odavno pošto je to najzaštićena zona (prva zona zaštite NP)

    Možda sam još nešto zaboravio - uglavnom je ostalo preblago ako je (stvarno) dubok sneg..

  8. #5028
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Bakunjin Pogledati poruku
    Da da neverovatno sve vrhunski skijasi sa vrhunskom opremom i u vrhunskoj formi na ovom forumu.
    Ovi ostali valjda i ne treba da dolaze na sneg ako ne ispunjavaju zadate kriterijume iako ih je 95%.

    Licno teram dasku i uzivao sam po dubokom snegu ali sam video da su se ljudi bas namucili i o njima pricam. Povreda koliko hoces nazalost.

    Samo moje vidjenje bez uvrede
    Po stilu na koji si napisao odgovor deluje da si se ti uvredio - bez uvrede

    Staze je nemoguće dobro srediti kada ima novih padavina ili kada su visoke temperature - objektivno - i to je fakat

  9. #5029
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Bilo je već u nekoliko tema, ali da obnovimo temu

    * Gobelje (možda najbolje pošto ima mesta na sve strane)
    * Ispod stubova Duboke 1 (od međustanice)
    * Ispod Duboke 2, nekoliko varijanti: ispod stubova, ili desno (od gore gledano) pa kroz šumu se izađe blizu polazne stanice Duboke 1, ili da kreneš prema mašincu (sa vrha DBK2, KGB) pa posle par stotina metara ideš levo kroz šumu
    * Gvozdac / Ledenice deo (kao Gobelje, gde želiš)
    * Između Krčmara/Duboke 1 je prelepo - ali ja lično ne idem odavno pošto je to najzaštićena zona (prva zona zaštite NP)

    Možda sam još nešto zaboravio - uglavnom je ostalo preblago ako je (stvarno) dubok sneg..
    Hvala

  10. #5030
    Ski legenda
    Datum registracije
    20.11.2006
    Poruke
    429

    Thumbs up Ss: Zahtev za povraĆaj novca do 4.februara

    Možda ne bi bilo loše da se vest prenese i ovde na Forumu na temu nestanka struje u januaru 2015:


    Izvor:http://www.skijalistasrbije.rs/sr/za...a-do-4februara

    Obaveštavamo skijaše i bordere da zahtev za besplatan dan skijanja ili za refundaciju novca za neiskorišćenu ski kartu od 4. januara kada je došlo do nestanka električne energije u ski centru Kopoanik, mogu da podnesu Skijalištima Srbije na email direkcija@skijalistasrbije.rs do 4. februra.

    Onima koji su to do sada već učinili se izvinjavamo zbog čekanja na odgovor na zahtev i ovom prilikom molimo za razumevanje i stepljenje. Svi zahtevi će u najkraćem periodu biti izvršeni.
    ________
    Akole

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 10 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 10)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •