Strana 439 od 692 PrvaPrva ... 339389429437438439440441449489539 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 4.381 do 4.390 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #4381
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od .Bole Pogledati poruku
    Evo BS mi kaze da ne rentira Gopro na kopaonik vec u Sava Centru
    Prilicno sam siguran da sam pre koju nedelju video tablu na toj kucici o kojoj svi pricaju, pa izlasku iz Konaka, kad prodjes medveda, na kojoj je stojao oglas da izadju HD Hero 3 Black Edition. Nisam siguran da li je u pitanju BS ili neko drugi, ali ljudi izdaju motorne sanke, na kojima imas nosac za gopro, tako da sam ubedjen da ih imaju i tamo a ne samo u bg

  2. #4382
    Ski legenda Pejamachine avatar
    Datum registracije
    09.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic D2 VF 75, Elan SLX comp
    Poruke
    415

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Markoos Pogledati poruku
    Juce, mislim oko podneva negde.

    @Pejamachine Ne znam koliko je proslo od poziva GSS, ali momak koji je doleteo do kucice kod KGB zicare da pokupi neku rančinu je došao i odleteo za manje od pola minuta ka gore. Dok smo mi prošli korpama gore povređeni je već bio zbrinut tako da ko god je bio, momku još jednom svaka čast i kapa dole
    To i ja kazem, jako su brzo reagovali sto je za svaku pohvalu...jer od trenutka od kad je redar pozvao GSS, proslo je oko 5 minuta do kad se pojavio momak sa sankama da uzme sanduce...ali prije svega nacin na koji je vozio sanke i uzurbanost su za svaku pohvalu..neki bi se setkali da uzmu ono sanduce dok je ovaj trcao...

    evo pogledajte kako je to sve bilo...i moje neiskustvo kad sam pruzao ruku da ga izvucem. Sreca pa ovaj njegov drug dodje pa rece da ga ne diram...
    Momak na 2:10 u narandzastom panciru je pozvao GSS jer me je pitao da li da zove pomoc al se to na kameri ne cuje..

    http://www.youtube.com/watch?v=mRAL8N01MfQ
    Poor glide is like bicycling with a flat tire.

  3. #4383
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Svaka ti cast sto si stao da pomognes.

    U situacijama kao sto je ova, kada je u pitanju udarac i trauma, pa se opravdano sumnja da je moglo doci do povrede kicme, povredjenog ne treba pomerati ako niste obuceni za to.

    Jedini slucaj kada smete da pomerite povredjenog, a postoji sumnja da je doslo do povrede kicme, jeste kada ustanovite da nema disanja. Pa morate da pomerite zrtvu u odgovorajuci polozaj da bi pristupili ozivljavanju.
    U slucaju da morate da pomerite povredjenog, uvek to radite u paru, jedna osoba mora da drzi i stabilizuje glavu povredjenog coveka pri pomeranju tela.
    Izmenio/la Sinisha; 03.02.2014 u 19:39.

  4. #4384
    Member
    Datum registracije
    24.12.2012
    Poruke
    66

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od adwarf Pogledati poruku
    Prilicno sam siguran da sam pre koju nedelju video tablu na toj kucici o kojoj svi pricaju, pa izlasku iz Konaka, kad prodjes medveda, na kojoj je stojao oglas da izadju HD Hero 3 Black Edition. Nisam siguran da li je u pitanju BS ili neko drugi, ali ljudi izdaju motorne sanke, na kojima imas nosac za gopro, tako da sam ubedjen da ih imaju i tamo a ne samo u bg
    Kontaktirao sam BS oni su me uputili na tu prodavnicu.Ovi sto izdaju sanke imaju gopro

  5. #4385
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sinisha Pogledati poruku
    Svaka ti cast sto si stao da pomognes.

    U situacijama kao sto je ova, kada je u pitanju udarac i trauma, pa se opravdano sumnja da je moglo doci do povrede kicme, povredjenog ne treba pomerati ako niste obuceni za to.

    Jedini slucaj kada smete da pomerite povredjenog, a postoji sumnja da je doslo do povrede kicme, jeste kada ustanovite da nema disanja. Pa morate da pomerite zrtvu u odgovorajuci polozaj da bi pristupili ozivljavanju.
    U slucaju da morate da pomerite povredjenog, uvek to radite u paru, jedna osoba mora da drzi i stabilizuje glavu povredjenog coveka pri pomeranju tela.
    Dobar post

    Pejamachine , super je sto si stao i pomogao. Tako bi svako trebalo da uradi , a vidim da je bilo puno onih koji su samo prosli ...

  6. #4386
    Super Member -Miki- avatar
    Datum registracije
    16.03.2009
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Rossi Exp HD84
    Godina
    55
    Poruke
    226

    Podrazumevano

    @Pejamachine
    Bravo za gest sto si stao i pomogao decku

  7. #4387
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Cobra Pogledati poruku
    Скијање за викенд шарено. У суботу стазе после 12 су биле тешке за скијање. У недељу је температура била нешто нижа, и стазе су држале до краја радног времена. Међутим, било је доста леда па су требале оштре кантне. Гвоздац и Леденице су биле перфектне до 11, а онда се десила једна ванредна ситуација. Изгледа да је на жичари Гвоздац на горњој стрмини пала дјевојка и кренула низ ледену шпуру и почела редом да купи остале. Троје их је стигло до првог стуба на почетку жичаре. Сцена је била страшна, видите мајку и ћерку и једног човека како вриште и јуре као на боб стази. Срећом, није било тежих повреда. Савет, људи обавезно носите кациге и на сидро Гвоздац идите само ако сте сигурни у своје скијашко знање и тад будите опрезни на сидру. Наравно, ово се у првом реду односи на дане као што је била недеља. У суботу југовина, мокар снијег а у недељу ујутро минус, па је шпура била као боб стаза.
    Ista situacija I u subotu posle 15h , samo sto je bob vozac bio moj sin od 6 god.
    Naime lepo sam hteo da klinca namestim izmedju mojih skija I da ga ja guram uz Gvozdac zakacen na sidru, ali genijalan žičničar me uhvati na brzinu I insistirajuci, a ja poverovao njegovom iskustvu I dozvolio da stavi klinca pored, sa druge polovine sidra.
    Do zaravni u visini spajanja gvozdca sa ledenicama izvukosmo nekako, ali na onom strmom delu gvozdca na jednom mestu sidro malo podize skijasa u vis pa tako I klinju I izgubi kontrolu nad skijama I pada sa sidra pravo u moje noge-skije. Momentalno bacam sidro u stranu I bacam se na klinca da ne odleti nizbrdo po ledu I za trenutak uspevam.
    Onda pokusavamo da se razmrsimo sa skijama I da ga odgurnem polako sa leda u stranu u sneg, ali sinčić se vrpoljio I nekako mi se izmigoljio na tom ledu I krenuo da kliza nezaustavljivo na dole. Srce mi se steglo I dok sam ja raspetljao skije da krenem za njim on vec odmakao.
    U tom trenutku hvala Bogu sidrom naidje covek-ljudina I na zaravni u visini ledenica kada je klinja malo usporio klizanje, pusta sidro I hvata klinca prosto bacajući se na njega!
    Još jednom do neba hvala dobrom čoveku koji je zaustavio klinca!!!!
    U tom trenutku stižem I ja sa skijama I ponovo se spustamo do sidra da bi izvukli gore, ali ovaj put kako ja kazem sa sinom izmedju mojih skija I nikako drugacije.
    Stvarno bi mogli da tu postave vec jednom sedesnjicu, a ne ovako da veci izazov bude izvlacenje uz gvozdac od skijanja po istom.

  8. #4388
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Po planu je i predviđen 6 sed tu i ma krčmaru ali je umesto prošle godine gradnja odložena za ovu godinu.
    Ono što sam primetio ove zime je ogromna količina leda na svim stazama kojima se skijaši izvlače tanjirom na vrh a sad vidim da je isto i sa tim sidrom. Nije mi jasno zašto ne nabace malo snega na taj deo. Ima ga pored dovoljno za tih metar širine ispod tanjira i sidra.

  9. #4389
    Ski legenda Pejamachine avatar
    Datum registracije
    09.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic D2 VF 75, Elan SLX comp
    Poruke
    415

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ivan Bgd Pogledati poruku
    Ista situacija I u subotu posle 15h , samo sto je bob vozac bio moj sin od 6 god.
    Naime lepo sam hteo da klinca namestim izmedju mojih skija I da ga ja guram uz Gvozdac zakacen na sidru, ali genijalan žičničar me uhvati na brzinu I insistirajuci, a ja poverovao njegovom iskustvu I dozvolio da stavi klinca pored, sa druge polovine sidra.
    Do zaravni u visini spajanja gvozdca sa ledenicama izvukosmo nekako, ali na onom strmom delu gvozdca na jednom mestu sidro malo podize skijasa u vis pa tako I klinju I izgubi kontrolu nad skijama I pada sa sidra pravo u moje noge-skije. Momentalno bacam sidro u stranu I bacam se na klinca da ne odleti nizbrdo po ledu I za trenutak uspevam.
    Onda pokusavamo da se razmrsimo sa skijama I da ga odgurnem polako sa leda u stranu u sneg, ali sinčić se vrpoljio I nekako mi se izmigoljio na tom ledu I krenuo da kliza nezaustavljivo na dole. Srce mi se steglo I dok sam ja raspetljao skije da krenem za njim on vec odmakao.
    U tom trenutku hvala Bogu sidrom naidje covek-ljudina I na zaravni u visini ledenica kada je klinja malo usporio klizanje, pusta sidro I hvata klinca prosto bacajući se na njega!
    Još jednom do neba hvala dobrom čoveku koji je zaustavio klinca!!!!
    U tom trenutku stižem I ja sa skijama I ponovo se spustamo do sidra da bi izvukli gore, ali ovaj put kako ja kazem sa sinom izmedju mojih skija I nikako drugacije.
    Stvarno bi mogli da tu postave vec jednom sedesnjicu, a ne ovako da veci izazov bude izvlacenje uz gvozdac od skijanja po istom.
    Meni se srce steze dok citam ovaj post a mogu zamisliti kako je tebi bilo...
    Poor glide is like bicycling with a flat tire.

  10. #4390
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gio Pogledati poruku
    Po planu je i predviđen 6 sed tu i ma krčmaru ali je umesto prošle godine gradnja odložena za ovu godinu.
    Ono što sam primetio ove zime je ogromna količina leda na svim stazama kojima se skijaši izvlače tanjirom na vrh a sad vidim da je isto i sa tim sidrom. Nije mi jasno zašto ne nabace malo snega na taj deo. Ima ga pored dovoljno za tih metar širine ispod tanjira i sidra.
    Spustio se ja sam bez klinca oko podneva niz gvozdac da izvidim i bio je vlazan sneg, bez leda ali je posle 15h naglo steglo i zaledilo.
    On me cekao na vrhu sa sestrom, ali nismo mogli tad da se spustimo jer ćerka slabije skija. Pa dok smo nju vratili na mašinac kod mame, pa se nas dvojica spustili niz obe duboke (par puta ) i onda se mladi gospodin setio da trazi da se spusti i niz gvozdac, te smo tek posle 15h stigli tamo i zatvorili gvozdac u 16h sa žičničarima.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •