Strana 578 od 692 PrvaPrva ... 78478528568576577578579580588628678 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 5.771 do 5.780 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #5771
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Wlad, ta bahata građevina što nastaje na Suvom Rudištu ima dozvolu za max 150kvm, bez ukopavanja temelja i da bude od drveta. Reci mi da li ovo što nastaje, a cela Srbija uključujući i sve inspekcije može da gleda živi prenos preko web cam-a, može da se desi u St.Moritzu ili bilo kom fr skijalištu?

    Sramno.

  2. #5772
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    @sev: da li si ti video igde da sam ja opravdavao restoran na vrhu Suvog Rudišta? Ne moraš meni ništa da objašnjavaš

    Ali da li je moguće da niko ništa nije pričao dok BIRN nije objavio tekst? Jedino smo Zoran i ja na ovoj temi i ovom sajtu objavili tekst iz službenog glasnika gde smo najavili izgradnju Ski Bifea. Isti taj tekst je bio prosleđen svima, ali ga niko nije objavio osim ovog sajta.

    Pošto konkursa za dodelu tih lokacija nigde nije bilo, potpuno je jasno ko ih je i kome dodelio, osim starih lokacija koje već postoje (kao npr. Vučja staza, Čika Stojadinova koliba [Duboka 1] itd...) od novih je napravljen bife na Pajinom preslu i pravi se ovaj na vrhu Suvog Rudišta. S' obzirom ko je i kako dobio "dozvole" jasno je i kako će da se pridržavaju tih pravila od 150m2. Na Pajinom Preslu na primer, objekat je pokriven običnim crepom - što nije po građevinskom kodu za NP Kopaonik..

    Tako da tu ima materijala da se piše (o Kopaoniku) koliko hoće - npr. BIRN. I naravno ne samo o Kopaoniku

    Ali da li je stvarno moguće da se zbog 3-4 objekta koji se rade "divlje" cela planina / centar odmah proglašava katastrofom i Kaluđericom

    St. Moritz sam pomenuo u šali - ali sam mislio na _izgled_ turističkog naselja, koji je po meni sasvim korektan. Nešto nisam video da ljudi "pljuju" izgled Les Menuiresa ili Val Thorensa ili još mnogo drugih FR centara koji su blago rečeno "brutalistički" (Les Menuires je naravno extrem - trebalo bi ga minirati van ski sezone ).

    Dakle, hajdemo da razgraničimo izgled, prirodu, skijalište od građevinskih inspekcija i politike. Da li time što ja kažem da centar Kopaonika (osim izuzetaka) izgleda OK znači da sam član SNSa, građevinske mafije ili nešto treće??

    Pre nekoliko dana je na InfoKopu objavljen legendaran komentar:

    Indijanac29112017.jpg

  3. #5773
    Junior Member
    Datum registracije
    25.01.2012
    Godina
    33
    Poruke
    8

    Podrazumevano

    Ljudi, kad je ski opening na Kop-u?

  4. #5774
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Oficijelno u četvrtak 7 decembra (obično puste: KGB, Pančić, Krst, Malo jezero + moguće Mali Karaman).

    Verovatno će pustiti i neki dan ranije žice (KGB npr.)..

  5. #5775
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Wlad, uglavnom se slažemo, sve je jasno, nisam ni mislio drugačije...

    Moj užas i gađanje dolazi od velike, možda i prevelike ljubavi prema Kopu, na koji dolazim evo skoro 40 godina, kao i na moju žalost, povećeg znanja šta, ko i na koji način gore sa Raškom radi... Naravno, legitimno je da ljude na zanima nelegalni "bife" od 4 etaže na možda i najkomercijalnijem mestu na Kopu, već javni podatak, ovaj ili onaj, koji se izgugla sa 5s traženja.

    Zato "bife" i prolazi. Da postoji kritička i zainteresovana javnost, i više otpora odozdo, ne bi... bilo bi politički preskupo.

  6. #5776
    Super Member
    Datum registracije
    27.12.2012
    Lokacija
    Kapedunum
    Skije / Bord
    Head Supershape i. Magnum, Head WC i.SLR, Fischer RC4 THE CURV RACE TI
    Poruke
    352

    Podrazumevano

    pancic.JPG

    Eto, nisam pametna, da li decu sa pasošem na vrh da šaljem? Mislim, nemaju ličnu kartu za prelazak u drugu "državu"

  7. #5777
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Samo što se "kafana" ne gradi na Pančićevom vrhu (koji BTW pripada Srbiji ) nego na Suvom Rudištu.

    Druga je stvar što se žičara koja vozi na taj vrh (Suvo Rudište) zove Pančić Ekspres

  8. #5778
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    @neo031 Mislim da je skijanje previše čisto i da ga ne treba mešati sa kanalizacijom.

    Btw. stvarni Pančićev vrh, pri čemu ne mislim na mesto divlje gradnje, nalazi se na 50m od administrativne granice, naravno sa "naše" strane.

  9. #5779
    Junior Member
    Datum registracije
    08.01.2013
    Poruke
    11

    Podrazumevano

    @neo031: slobodno zanemari izjavu (tvit, sta god da je) tog besmislenog coveka......
    Naravno da je potpuno bezbedno na svim delovima Ski centra Kopaonik i on nema veze sa KiM.
    Veci je problem sto nam se on sve vise smanjuje, zbog ovih montstruoznih gradjevina. Malo je reci da sam ostao sokiran kada sam procitao ovu vest o gradnji na vrhu.....



  10. #5780
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Da je Kopaonik bilo koja planina, bilo gde u svetu, šta nas briga, neka ga ruže, neka grade betonska čudovišta...
    Ali Kopaonik je nacionalni park, pre svega. Mi skijaši (i letnji turisti) smo tu gosti prirode i ovo što se i dalje radi (a počelo je pre 50 godina) na vrhu je sramota. Samo u poslednjih nekoliko godina nikli su hotel na ivici staze (grey), vila na ivici staze (pored malog jezera), novo krilo granda na 6 spratova, novi monstrum na mestu bombardier-a, rupetina umesto jugobanke, ko zna koliko vila u zaleđu tih velikih objekata. Sad ovo čudo na vrhu. A godinama kanalizacija smrdi po centru. Pre dve zime se sećam da smo sa klincem uveče bili na sankanju ispred granda, nije moglo da se diše od smrada iz kanalizacionog otvora ispred avenije iz koje samo što nije šikljao gejzir fekalija.

    A pretprošlog leta stiže vest da zbog ugroženih vrsta nije moguće proširiti stazu Krčmar. Ma nemojte! Ali zato urbanizacija nacionalnog parka, gradnja na samom vrhu planine, preplavljivanje kanalizacionih kapaciteta baš povoljno deluju na ekosistem zaštićenog nacionalnog parka!

    Pisao sam ovde i o problemu bolesnih jelki širom Kopaonika. Neki ljudi su pisali i Srbijašumama, Nacionalnom parku i dobili odgovore da "treba pustiti prirodu da sama to reguliše". Jeste, to je princip nacionalnih parkova. Samo što kod nas mi "malo" pomažemo da nacionalni parkovi postanu nacionalna gradilišta.

    Gospodin sa twit-a bolje da što manje komentariše. Manje će ljudi znati kakav je (pre)let(ač) u pitanju.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 7 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 7)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •