Strana 601 od 692 PrvaPrva ... 101501551591599600601602603611651 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 6.001 do 6.010 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #6001
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Na zalost. :(
    Upropastice Kop kao Zlatibor, nece ostaviti ni jedno drvo.

  2. #6002
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Tadija_91 Pogledati poruku
    Ovi unistise svaku offpiste rutu sa krcenjem staze
    Ne brinem se ja za tebe. Naćićeš ti već....uvek ti ostaje ono parče Duboke 2 od početne do bivše međustanice.

    A staza ispod Duboke 2 je trebala da bude napravljena pre 20 godina, kad i žičara.

  3. #6003
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.073

    Podrazumevano

    Orjentacija te staze je veoma slična sa Kneževskim Barama, jedina gora je otprilike Jaram

    Ali kakve su gužve bolje išta nego ništa..

  4. #6004
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Da li je neko nekada probao skijanje na ovoj podlozi? Jel cemu to i vredi li otici na vikend gore radi toga. Naravno, jasno da je to samo jedan staza i da je to to Krst i da to nije sneg, ali nekako su mi avgust i septembar najtezi za iscekivanje naredne sezone, pa bih radio prekratio muke sa par spustova.

  5. #6005
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.073

    Podrazumevano

    U subotu 25 avgusta otvaranje letnje staze za skijanje

    U ovu subotu, 25 avgusta se u 12h zvanično otvara letnja staza za skijanje na Kopaoniku, kao što svi znamo skijaće se na stazi Krst (oko 900m) a kako to izgleda videćemo u subotu

    Kako staza izgleda danas možete videti na ovoj fotografiji:

    1024.jpg

    I da, skijanje u subotu (prvi dan) je besplatno. Na ovom klipu može da se vidi da je ova podloga (ista je na Kopu - Neveplast) upotrebljiva:


  6. #6006
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Dok čekamo prve utiske sa lica mesta, evo utiska momka koji je skijao na ovakvoj podlozi:


    Sto se tice klizanja moze se poistovetiti sa klizanjem na snegu, Ali sto se tice nekih karakteristika podloge pod uticajem skije, ima razlike u odnosu na sneznu podlogu. U sustini postoji problem sa otklizavanjem, mnogo vise otklizavaju na vestackoj podlozi, najvise podseca na voznju po ledu.
    Osecaj pri samoj voznji je malo cudan jer je klizanje kao po ledu, mi smo navikli da je ledena povrsina tvrda, a u ovom slucaju najvise podseca na neki ojuzeni sneg, tako da je potpuno novi osecaj na skijama. Zaokret kasni posto je urezivanje kantni malo otezano jer mnostvo resica od kojih je izgradjena podloga se savija i podvlaci ispod skije, ali se sve to dobrom tajmingom da nadomestiti

  7. #6007
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.073

    Podrazumevano

    IMG_4142.jpg

    Vratismo se sa letnjeg skijanja u smeštaj, pa da podelim par utisaka.. Prvo lični utisak: ja sam skroz zadovoljam kakvo je skijanje na ovoj podlozi! Sin komentariše: super.

    Podloga ima normalnu brzinu na "strmijim" delovima (koliko je strmo na Krstu ) dok je na ravnim delovima sporija od snega (dno staze), u otlizavanju se ponaša slično kao na ledenoj podlozi, s' tim da se (pošto je podloga svuda ista) ponaša jednako svuda - pa je predvidiva količina odklizavanja (dok je na primer na ledu često slučaj da negde drži skroz a da je negde kao "staklo" pa proklizava mnogo više). Dakle, ako se skija otklizavanjem veoma slično skijanje kao na ledu (s' tim da ne mora da se skija agresivno). Čiste karving zaokrete nisam ni pokušavao pošto skijamo prvi dan na podlozi, ali kombinacija otklizavanja i karvinga funcioniše sasvim lepo.

    Moram da napomenem da sam video da većima skijaša pravi veliku grešku u startu: pokušavaju da skijaju sporo na ovoj podlozi - mnogo bolje se ponašaju skije i mnogo je lepše skijanje ako se skija malo brže.

    Pošto nismo padali, ne možemo da komentarišemo kakva je podloga pri sudaru sa njom , dosta skijaša je bilo u šorcevima, kratkim rukavima - što je za posledicu (manjeg broja padova) izazivalo oderotine... Bilo je i pokušaja izletanja sa staza i tu je mreža na ivici staze dobro radila posao.

    Gornji deo staze savršeno funkcioniše (pad, skijanje i sl.) u donjem delu je manji nagib pa u suštini nema skijanja (samo pravo) i u tom delu je podloga u "talasima" što još malo pogoršava situaciju (imamo osećaj kao da je podloga sporija na tom delu). Langlauf tehnika odbacivanja na ravnom skroz funkcioniše

    IMG_4143.jpg

    Posle skijanja smo u prolazu čuli dosta negativnih komentara (sr*nje, loše i sl.) ali mi prenosimo lični doživljaj, mislim da je sporo skijanje loša kombinacija na ovoj podlozi.

    Posle skijanja sama skija ima dosta "prašine" od zelene plastike (očigledno se podloga troši pod rubovima), takođe se stvori sloj zelene plastike na delu podloge do rubova. Jedan border se požalio (što se i uživo moglo videti) da mu se podloga na jednom delu do ruba oštetila.

    Mislim da bi bilo dobro da ima neka renta na licu mesta (da ne moraju da se tegle skije od Konaka i sl.), pa da se donesu samo cipele. Mi smo došetali u patikama pa se na licu mesta prezuvali. S' obzirom da očigledno postoji trenje između podloge i dela skije do rubova verovatno je bolje koristiti stare skije

  8. #6008
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.073

    Podrazumevano

    Danas smo skijali još jedno dva sata, staza je bila skoro pusta, na početku skijanja par skijaša onda uglavnom skroz prazna staza. Skijanje odlično (kažu da svakog dana moraju da premažu stazu sa nečim), brža podloga, pogotovo se osetilo u donjem delu staze.

    Ja sam danas poneo "kamenjarke" na stazu, stare skije za koje me baš briga, prošle godine su bile iservisirane tako da je podloga bila savršena - posle skijanja katastrofa, deo podloge do ruba (u širini jedno 1 cm) ispod veza ne postoji - sa obe strane - istrošena do onog produžetka ruba - skije za baciti. Da se to desi na novoj skiji da se ubiješ.. Sin je vozio moje SL skije za stazu, na jednoj skiji nije strašno (iako ima oštećenja) na drugoj isto nedostaje deo podloge uz rub - moraću da ih ponesem u servis negde ko radi "vađenje" tog dela podloge i lepljenje nove.

    Kažu mi iz Skijališta da će to biti manje kada se podloga razradi, da je bolje skijanje i manja oštećenja - imaju oni dole na papiru spisak šta sve ne sme, na primer skije ne smeju da budu navoskirane, onda piše da ne smeju skije sa ne-znam-kakvom podlogom itd. Jedino što nisu to stavili u obaveštenju i negde na sajtu da ljudi ne uništavaju skije. Ja sam im rekao da je najbolje da nabave X pari skija baš za tu podlogu i da ih rentiraju na dnu Krsta.

    Sin je juče vozio potpuno nove skije, i oštećenja praktično nema, tako da ja sumnjam i na mogućnost da usled velikog trenja (i "četkanja") ako je negde skija popunjavana (podloga) da se onda taj deo skroz istroši i raširi otvor po dužini. Pošto je danas vozio identičnu skiju, samo staru 3 godine koja je dosta oštećena.

  9. #6009
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.887

    Podrazumevano

    @Wlad, koliko košta zabava, tj. ski pass?

  10. #6010
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.073

    Podrazumevano

    Za sada nemaju cenovnik pa koriste zimske cene. To znači:

    Pojedinačna vožnja: 350RSD
    Poludnevna karta: 2200RSD
    Dnevna karta: 3000RSD

    S' tim da je ovaj vikend neki promo pa ima i 15% popusta - znači danas smo platili 1870RSD tj. oko 16EUR. Taj poludnevni pre podne traje od 10-13h što je po meni sasvim dovoljno, dovoljno je i 2h..

    Još samo da nabave neke skije sa jakom podlogom za rentu

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 13 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 13)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •