Strana 324 od 692 PrvaPrva ... 224274314322323324325326334374424 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 3.231 do 3.240 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #3231
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    E, ja napravio malu matematiku:

    1. kurs evra na dan 4.1.2012: 105.7880 rsd
    cena 1-dnevnog ski pass-a za odrasle za taj period bio 2400 rsd

    2. kurs evra na dan 3.1.2013 (danas): 112.3495 rsd
    cena 1-dnevnog ski pass-a je sada 3060 rsd

    Da bi bilo jasnije, evro je skocio za citavih 6.2%, dok je cena jednodnevnog ski pass-a skocila za "tricavih" 27.5% ...

    Kada bi cena ski pass-a "pratila" evro, jednodnevni ski pass bi kostao danas cirka 2550 dindzi ...

    Ne ulazim u to da li je ovakvo poskupljenje opravdano ili ne...
    Izmenio/la macak011; 03.01.2013 u 15:33.

  2. #3232
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Drugim recima, cena istog proizvoda pre tacno godinu dana je bila 22.69 EUR, a danas je 27.24 EUR. Razlika je citavih 4.55 EUR po jedinicnoj ceni jednodnevnog ski pass-a za odrasle u ovom poslenovogodisnjem periodu. Ajd' sad, jel toliko poskupljenje u evrima OK ili ne? Po mom misljenju, nije OK. Medjutim, ono sto jeste realno je upravo cinjenica da je Kopaonik prilicno mali da primi sve one kojima ovako poskupljenje uopste ne predstavlja problem... U svetlu toga, mislim da je realno da se skupljaju pare za AUT, ITA, SLO, FRA, CH i slicno za one koji idu na duze od tri, cetiri dana. Za vikendase, izbor je mali: KOP, Tornik i BZ pa kol'ko kosta da kosta...

  3. #3233
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Ne bih da branim SS, ali ne zaboravite povecanje PDVa koje je povuklo poskupljenja svega za mnogo vise od tih 2%.

  4. #3234
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Tako je. Inace, na cenu od 3060 rsd, PDV deo bi bio:
    pdv 18% = 459 rsd
    pdv 20% = 510 rsd

    Razlika u starom i novom PDV-u na ovu cenu je 51 dinar..

    ..a deo bez PDV je 2550 rsd (gle koincidencije, UPRAVO ISTA cifra SA SVE PDV-om koja bi bila da je cena "pratila" evro..).

    Mislim i budali je jasno da je ovo neprijateljska cena ski pass-a i ovo je odlicna racunica nekome ako posecenost domacih ski centara bude na nivou od prosle godine - realno, ako bude snega, a bice ga, makar vestaka, bice i gostiju, a i skijasa... Citaj momak u kolmarici, nas gitarista, pesnik je izveo odlicnu racunicu... Bravo za SS, ja ne zelim vise da ih branim, preterali su ovaj put. Nije to mnogo, reci ce neko, ali takav nacin razmisljanja nas je i doveo dotle da neki imaju mnogo, a neki krpe kraj sa krajem za jedno pisljivo skijanje - da ne pominjem da NEMA VRACANJA PARA unapred kupljenog ski pasa ako staze ne budu radile ili nisu dobro pripremljene, itd.. Ili se nesto promenilo u medjuvremenu, a ja ne znam za to?!?

    Uostalom, vreme ce pokazati ispravnost ovakve odluke - ili ce neko zadovoljno trljati ruke ili ce isti taj da posluje na pozitivnoj nuli ove sezone, pa se sledece svi skijamo jeftinije..
    Izmenio/la macak011; 03.01.2013 u 16:37.

  5. #3235
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    @macak011...sta si se zazario? Da nisi dobio osip izmedju nogu? Xeexexe
    'Vako
    Skijanje je skup sport.
    1% stanovnika Rep.Srbije ide na skijanje.
    I sa tih 1% , koje uz put govoreci, ne zanima cena ski pass-a na "Kop-u" kapaciteti puni.
    Cenu, kao u svemu , odredjuje zakon ponude i potraznje...sada je tako..potraznja na Kopaoniku je veca od punude i to je to...SIGURAN sam da ce sledece godine biti jos skuplje..
    Ja nisam uspeo odvojiti ove zime za FRA, nisam jos bio niti na Jahorini, na Kopaonik idem posle Sretenja AKO budu skinuli cene kao prosle godine..
    Sve u svemu...ove zime tesko da ce se naskijati...to je sto je...guramo dalje i nadamo se boljim danima..
    BTW..cekam sneg pa odoh na Iver da se iskijam jedno 3 dana..ako 'oces dela...nasao sam vikendicu za smestiti se, ski pass je cca 600 dindzi, renta skija za decu cca 400 din....
    Poz
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  6. #3236
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    E, da mi je taj osip ili bar neki virus da ostanem doma, nego moram svaki dan u kanc, u pm. Ja evo citam opet ovaj tvoj post i sem osipa u lokaciji medjunozje i ovih cena u lokaciji Iver nisam procitao nista novo, a sto vec ne rekoh u svom elaboratu.. Nego neko je poc'o sa cenama tamo i vamo, pa neko drugi sa fixnim cenama odrzavanja tamo i vamo, a ja reko da bacim pod plajvaz prostu cenu skipasa o kome je bilo reci - elem, po svemu sudeci, nece se ove zime skijati taj 1%, vec manji, u to sam ja pak SIGURAN, a zarada vlasnika ce generalno biti manja, a siguran sam takodje da ce sledece godine skijanje biti jeftinije ali srazmerno nekvalitetnije, na zalost. Zivi bili pa videli.

  7. #3237
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Skijanje i ne mora da bude skup sport. Mozes da skijas na Besnoj kobili, Goc sa obe strane, Pirot, Zajecar, Majdanpek, Bor .... da ne nabrajam vise imamo puno manjih skijalista u Srbiji. Na Kopaoniku su digle cene jer su i ulozili dosta para pa ocekuju naravno da im se to ulozeno isplati. Kopaonik pre ajde 5-6 godina i sad, ne moze da se uporedi. Ni organizaciski, ni po zicarama, pokrivenosti osnezavanja staza, pripremanje staza, itd. ali ni po ceni ski pasa. Ako hoces da skijas na Kopaoniku za vikend onda ces da platis ili da nadjes neko resenje tj. kao sto vec neko rece 10 u sezoni. Ako neces onda trazi neko drugo skijaliste. I na Staroj planini su dosta podigli cenu dnevnog ski pasa ali se zato vozis gondolom .

  8. #3238
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    Apsolutno se slazem, Kop je postao vanserijski, medjutim ja sam pristalica izgradnje/modernizovanja manjih ski centara kao sto je @ibane nabrojao. Podizanjem broja i kvaliteta usluga manjih ski centara, obara se ukupna cena skijanja u velikim centrima - zamislite samo Rajkovo sa topovima i dvosedom i smestajnim kapacitetima i restoranom pride, npr? Ludilo..

  9. #3239

    Podrazumevano

    Pozdrav sa Kopaonika. Juce i danas dva fenomenalna dana i jedna 360 panoramica.

    360 VR Link


  10. #3240
    Super Member
    Datum registracije
    23.10.2010
    Skije / Bord
    Fischer Progressor SLC
    Poruke
    227

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bančilo Pogledati poruku
    Pozdrav sa Kopaonika. Juce i danas dva fenomenalna dana i jedna 360 panoramica.

    360 VR Link

    Odlicna. U cemu je fora sa osvetljenjem, jel moze nocu da se skija

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 16 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 16)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •