Strana 680 od 692 PrvaPrva ... 180580630670678679680681682690 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 6.791 do 6.800 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #6791
    Senior Member Zuba1970 avatar
    Datum registracije
    06.12.2016
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    54
    Poruke
    199

    Podrazumevano

    Da li je moguce da je ovakav krkljanac?
    https://twitter.com/poskupelePljuge/...58250027360265
    Krivo mi je samo kakvih sve komentara ima za ovaj Twitt.

  2. #6792
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Pa ta Karaman Greben žica i leti ima gužve

    Ima dosta ljudi, ali može da se skija, izađe se u 9h i staze su ovih dana savršene za skijanje, standardno nema mnogo gužve na d1, d2, gvozdac..

  3. #6793
    Super G hogar avatar
    Datum registracije
    26.12.2010
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    Head WC Rebels e-Speed Pro
    Godina
    51
    Poruke
    186

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Zuba1970 Pogledati poruku
    Da li je moguce da je ovakav krkljanac?
    https://twitter.com/poskupelePljuge/...58250027360265
    Da, bilo je tako zadnja 3 dana, Pančić nije radio, navodno je ratrak pokidao neki senzor pa su čekali dio iz Austrije ili šta već... Od danas su ga pustili u pogon pa je gužva bila manja.

  4. #6794
    Senior Member
    Datum registracije
    02.01.2020
    Godina
    29
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Posto vidim na infokopu u komentarima da kukaju svi za cene, jel stvarno toliko sve skuplje za hranu/pice nego prethodnih godina? Da se razumemo ne idem po fensi mestima gde znam da je preskupo tipa gorski, grej itd. al da li je ostalo ista na stazi/pri stazi sa ok cenama da se napravi pauza za kafu/caj i eventualno nesto manje pojede dok se ne stigne u smestaj?
    Ako je protiv pravila foruma pisanje imena lokala/restorana, mozete mi i privatno poslati. Hvala i vidimo se uskoro na planini

  5. #6795
    Ski legenda adwarf avatar
    Datum registracije
    12.10.2005
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Burton Aftermath
    Poruke
    289

    Podrazumevano

    Nije, cene su manje vise iste kao i prethodnih godina u vecini "normalnih" mesta. Pod tim mislim na Camelot, Pub, Pajino preslo...

  6. #6796
    Member
    Datum registracije
    24.11.2021
    Godina
    25
    Poruke
    51

    Podrazumevano

    Ja sam bio 19og decembra, u kafiću "skituljko" (patuljko ili kako se već zove) koji je na sredini staze, 2 čaja, 1 topla čokolada i 1 veliki točeni Heiniken = 900din. Čaj je 150din, ova dva ne znam pojedinačno. Može da se kaže da je i jeftino kad toliko košta i u gradu u kafiću

  7. #6797
    Member christofer avatar
    Datum registracije
    18.12.2013
    Skije / Bord
    Salomon Riot
    Godina
    40
    Poruke
    39

    Podrazumevano

    Guzva je nenormalna, barem meni koji sam rerko bio na Kopaoniku u zadnjih 10ak godina. Posle pocetka pandemije smo poceli cesce da idemo pa imam neki uvid poslednjeg perioda. Proslogodisnja cekanja po sat vremena za svaku zicu su jos nenadmasena, ali nije ni sad super. Nemam drugu referencu sem cekanja u stranim ski centre gde je ipak, ovako nesto redji prizor, da ne kazem bas retko, cak i u ogromnim regijama.

    Prvo sto par dana nije radila zicara ka Pancicu pa je prakticno 1 zica osudjena da preveze sve skijase iz centra....oko 35, 40 min je vreme bilo od stajanja u red do sedanja na zicu. Redar moli ljude u redu da se ne spustaju na Karaman, kao na drugim stazama nema nikog. Naravno, pomislio sam da je to istina, pa otisao na d1, d2 i Krcmar gde sam dole na zici u proseku cekao oko 25 min svaki put. Danas, kad je proradio Panicic, rekoh sebi bice bolje, ali isto sam cekao 30ak min za tu zicu i opet dole guzva. Naravno, ljudi koji nas "cudake" koji cekamo red zaobilaze i idu u brzu traku ima koliko joces...do tacke gde je par puta bilo incidenata, svadja, ljudi koji idu do kuce sa redarima tj osobljem za zicu da prijave iste, da bi redar slegnuo ramenima i nikom nista. Ovo je samo ohrabrilo ostatak ekipe da uradi isto i da se s osmehom provuku pored nas ostalih, uz sve cerekanje coveku koji je prijavio prvog njihovog drugara. Takvih situacija samo danas je bilo bar 3,4....msm na incident i svadju, provlacenja su bila stalna samo sto uglavnom su ljudi vec oguglali na to izgleda. Red, naravno sam po sebi posebna prica, gde te izgaze, uniste opremu kao da svi voze rentirano pa nema veze, ubacivanja i sve svojstveno tom spektaklu.

    U proseku za par sati skijanja....provedes 80% vremena u redu, nesto malo na zici ka gore i vrlo kratko na stazi na kojoj je poprilicna guzva. Skijasi koji nemaju red, ne vode racuna o brzima od sebe kao ni o sporijima, stajanju na sred staze cele ekipe na suzenju tako da maltene niko ne moze da prodje dok njih 20ak kulira i gleda zblanuto nas koji idemo ka njima a nemamo gde sem u sumu ili da ih preskocimo. Pocetnika gde im nije mesto, kamikaze koji mere max brzinu i slicnih ekstrema na pretek. Sto nije problem kad je ok broj ljudi na stazi pa uvek ima neko izuzetak, ali kad je guzva, onda je voznja poluzadovoljstvo.

    Moram reci da cu staze ok pripremljene i da s obzirom na broj ljudi i vetar relativno dobro drze u toku dana, doduse i temperatura je relativno niska pa i to pomaze.

    Sve u svemu, brine me da ipak ima previse sad vec ljudi koji dolaze, da je gradnja uzela maha i da staze i infrastruktura zicara to nece moci da isprati..to je vec sad slicaj u periodu raspusta, a ako uspem videcu kako je to u februaru kad ipak nema toliko ljudi...nadam se.


  8. #6798
    Super Member veljadj avatar
    Datum registracije
    15.12.2017
    Lokacija
    Lazarevac-Veliki Crljeni
    Skije / Bord
    Rossignol Pursuit 13 Carbon
    Godina
    50
    Poruke
    230

    Podrazumevano

    Ja razumem ljude koji zbog dece idu na skijanje kada je raspust,jednostavno moraju tada.Oni koji ne moraju tada su teški mazohisti.

  9. #6799
    Super Member
    Datum registracije
    11.12.2011
    Godina
    51
    Poruke
    463

    Podrazumevano

    Ja ne razumem ni ljude sa decom. 5 dana bez škole na planini vs 5 dana u gradu. Meni je zdravlje važnije od nekoliko časova koji se lako nadoknade.



  10. #6800
    Member christofer avatar
    Datum registracije
    18.12.2013
    Skije / Bord
    Salomon Riot
    Godina
    40
    Poruke
    39

    Podrazumevano

    To da je sad extremno i da je kapacitet skoro ili potpuno popunjem nema spora, e sad zasto ljudi sa decom ne idu kasnije pa nadoknadjuju ili ko nema decu ide u ovom periodu nije toliko bitno, vec cinjenica da su kapaciteti za sve te ljude tu, povecavaju se konstantno u samom centru i okolo a zicare i staze ne podrzavaju to nikako. To sve vodi ka tome da ce poceti da i u drugim periodima bude problematicno.

    Bili smo u decembru, pre NG a posle ski openinga, kad obicno nije ni blizu popunjenosti, ali je bilo dosta snega i ljudi su dosli makar na vikend. Gore nije bilo puno cekanja, ali dole u centru je bilo redova povremeno, narocito kad Pancic ne radi ( a to je vidim vrlo cesto) pa ostane 1 zica da se svi izvuku gore.

    Nama zbog dece i drugih obaveza nazalost ove godine ovako odgovara, iako nikad pre 25og jan nisam isao na skijanje...sve sto mogu da kazem je da cu gledati ako uspem drugacije da se organizujem....

    Cost / benefit cele price u smislu sta se dobija za pare, koji kvalitet staza, cistoca centra, cena ski pasa, cena smestaja (hotelski pristojan i u centru) i ostalo tek je za posebnu pricu. Ranije jos nekako, sad vec idemo ka Kitzbuhelu cenovno a kvalitet daleko iza ....




Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 5 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 5)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •