Strana 389 od 692 PrvaPrva ... 289339379387388389390391399439489 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 3.881 do 3.890 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #3881
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Po meni su u ovoj situaciji oboje krivi... Ona je stajala nepotrebno na mestu gde nije trebala da se zadrzava a on on nije prilagodio brzinu uslovima na stazi i verovatno svom nivou skijanja... Na zalost ovakve stvari se desavaju cesto i verovatno se svima vama desilo da vam neko ispred vas odjednom skrene ili stane pa da bude cupavo da ga udarite ili ne... Poenta price jeste da je onaj od pozadi kriv ali takodje je poenta da ne treba stajati na nekim delovima staze bez potrebe... Meni se recimo desi da se umorim ili slicno ali uvek gledam da stanem pored staze, van staze. MADA recimo mog druga je pokupio border pored staze i slomio mu ruku. Drug se umorio, stao pored staze da se odmori, border se zaleteo, bio led, on proklizao i zakucao ga i slomio mu ruku. To se desilo u FR, nasa prva godina u FR i nismo znali da treba da sacekamo policiju vec ovaj lik Holandjanin kao izvini izvini i ode... Tako da otvorite cetvoro oci gde cete da stanete na stazi i kako prilazite prelomnicama...

  2. #3882
    Super Member -Miki- avatar
    Datum registracije
    16.03.2009
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Rossi Exp HD84
    Godina
    55
    Poruke
    226

    Podrazumevano

    Eh bre Macak nemoj da si na kraj srca sta se odmah ljutis ovo je samo sukob misljenja svi mi slicno razmisljamo i siguran sam da niko od nas ne spada u kategorije o kojima smo pisali , a ne znam otkud ti to da mi svojim stavovima podrzavamo siledzistvo i anarhiju na stazi,upravo obrnuto - procitaj polako sta sam ja napisao pa mi reci na osnovu cega si to zakljucio. Nego valjda se vidimo jednom na stazi pa cemo popiti pice i obilaziti cice na stazi a ako neku oborimo pa boze moj....

    Aj ziveli

  3. #3883
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    @miki
    Dogovoreno! Dakle pijem - ali ne obaram(cice)!
    To za ove mladje-ludje, ja sam u peMziji

  4. #3884
    Member
    Datum registracije
    14.12.2012
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    79

    Podrazumevano

    Evo citam ovu vasu malu "polemiku" tj diskusiju na temu bezbednosti i ponanja na stazi i ne mogu da se otmen utisku da svi u stvari imate isti stav o bezbednosti i ponasanju na stazi, samo vam je ugao posmatranja da tako kazem malo drugaciji.
    Secam se kad sam davne 1983. god na Kop-u ucio da skijam, jedna od prvih stvari koju nas je instruktor ucio su pisana i nepisana pravila o ponasanju na skijalistu i na stazi. Ne znam da li danas instruktori to cine ali bi svakako trebalo.
    Danas mnogi nemamju pojma o osnovnim pravilima, ne samo zato sto nece, neznaju ili ne zele da se sa njima upoznaju nego upravo nemaju ni ona zdravorazumska razmisljanja o ovim stvarima, ali po meni to i jesu oni likovi koji ni u zivotu uopste ne razmisljaju o drugima u raznim situacijama pa zasto bi i na skijalistu.

  5. #3885
    Senior Member
    Datum registracije
    10.01.2013
    Poruke
    115

    Podrazumevano

    Bravo Munjo, upravo si Ti pobednik debate. Radi se o KULTURI PONAŠANJA!
    To Vam je isto kao i kultura stanovanja,kultura u saobraćaju,kultura u javnom prevozu,bioskopu,pozorištu,ulici, odnosu prema nežnijem polu itd. Takozvani BONTON je u potpunosti iščezao iz svih sfera života, a mi pričamo o pravilima u SKIJANJU! Naime jedna nekulturna nacija kada je u pitanju skijanje ( po anketi ovog sajta 1 % Srba skija, 7 % Hrvata i 20 % Slovenaca. Džaba i mi skijaši časnih namera, i časni skijaši početnici i časni radnici skijališta i časni instruktori, i časna žandarmerija, i časna pravila ponašanja kad u najvećim špicevima sezone na staze uleti razularena masa nekulturnih i neobrazovanih skijaša koji umisle da su staze i žičare tu samo zbog njih i za njih, pa onda polete da skaču po ski datama, pa da se guziče po dvoje, pa da ćeraju spust raširenih ruku i nogu, obavezno bez štapova i u trenerčici od svile pri svemu tome vrišteći od nekog adrenalinskog ludila. Pa onda ošinu po šumi da ćeraju, pa na stazi da nepoštuju nikoga, itd,itd . Svega ovoga se siti nagledamo tokom ovih dana sezone, Džaba i stotinu redara kad bi morali svakog od gore pomenutih da prvo savataju, pa onda dobro da održe lekciju i kazne, ali ne kaznama kao što su "opomena" ili "oduzimanje ski pasa" nego lepo kao i u saobraćaju prekršajnom prijavom, pa onda na sudu novčanom kaznom BRAJKO. Jer OVO JE SRBIJA. Pravna i demokratski uredjena država koja teži ka nekim zapadnijim i uređenijim državama. A ovi gore pomenuti kad ih opomene žičničar da ne guraju T bar kroz noge ili da drže štapove u ruci ispod rukohvata, ili redar ih opomene da ne odmaraju na sred staze nego pored. Naravno na prelomnici nikad oni graknu u horu: "Ma ko ste Vi? Mi po Evropi skijamo, to nije tako?"
    E jeste! Moj prijatelj zmenio u Francuskoj ski pas sa tastom ( Seniorski , za veterane) , oduzeli mu i još platio novčanu kaznu zbog zloupotrebe. Uzgred na plavoj stazi nema prelomnica ispod koje se ne vidi ni gospođa skijašica , ni gospodin skijaš, pogotovu šta oni tu rade. U gore pomenutom slučaju je OVAJ ODOZGO Bogami prekršio prvo pravilo na Skijalištu, a u suprotnom kada je prekršaj Gospođice u pitanju ipak je trebalo primeniti pravila BONTONA.

  6. #3886

    Podrazumevano

    Ima li ovde ikad "Novosti sa Kopaonika" ili fas vas dvojica merite kome je duzi?!

    Napravite novu Temu, i udri.

    Ili peglajte PM.

  7. #3887
    Senior Member
    Datum registracije
    10.01.2013
    Poruke
    115

    Podrazumevano

    Ja se stvarno izvinjavam, mislio sma da je ovo tema. Ima novo, u četvrtak na Gobelji takmičenje za klince bordere! Snega dovoljno, prava martovska uživancija. Poz.

  8. #3888

    Podrazumevano Novosti sa Kopaonika

    To druze..nesto konkretno

    Ko moze da je sad gore i uziva u ovom vremenu - blago njemu..saljite slika malo cisto da "patimo" mi ostali..

  9. #3889
    Super Member ninic avatar
    Datum registracije
    01.01.2012
    Lokacija
    18410 Niš bre!
    Skije / Bord
    ELAN WAVEFLEX 78ti
    Poruke
    450

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od rmilanovic Pogledati poruku
    Ima li ovde ikad "Novosti sa Kopaonika" ili fas vas dvojica merite kome je duzi?!

    Napravite novu Temu, i udri.

    Ili peglajte PM.

    istina

  10. #3890
    Super Member macak011 avatar
    Datum registracije
    12.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 race RC & SC Pro; Dynastar Legend Mythic Rider
    Godina
    48
    Poruke
    1.892

    Podrazumevano

    @Ledeni Finac
    Clan @bodza je poceo sa skijasicom ispod "propada" staze na Marnim vodama:
    www.infokop.net/staze-i-zicare/marine-vode.html

    Marine Vode: tip staze plava-laka

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 7 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 7)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •