Strana 433 od 692 PrvaPrva ... 333383423431432433434435443483533 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 4.321 do 4.330 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #4321
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    Sirokougaono socivo GoPro kamera izoblicava geometriju slike, neko to voli, ja ne. Tako da je ova staza strmija uzivo nego na ovom snimku, posebno kratki deo pre ravnog ski puta do cetvoroseda, zbog tog dela i jeste crvena. Ali to se ne vidi na snimku.

    Sto se tice pocetnika oni se redovno zaglave na tom strmijem delu ili kao ovi borderi na videu posedaju po sred staze.
    Po standardima obelezavanja staza na Bjelasnici i Jahorini ovo bi verovatno bila plava staza.
    @svesifre
    Na Bjelasnici postoji blaga staza uz tanjir Koljevka. Na Jahorini prakticno ne postoji ni jedna plava staza.

  2. #4322
    skijas povratnik...
    Datum registracije
    20.02.2012
    Lokacija
    sat vremena od Londona...
    Skije / Bord
    Rossignol React R6 Compact
    Godina
    53
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Moram da priznam da mi je 4b verovatno najmanje omiljena staza. Prvih 200/300 metara je nagib na dole i na desno i vecito guzva jer su zirafe na sredini a posle u strmijem uskom delu je opet guzva zbog pocetnika. Vise volim 4c ili opustajuca varijanta sa 4d i 1b, kad rade

  3. #4323
    Member
    Datum registracije
    26.01.2012
    Godina
    41
    Poruke
    31

    Podrazumevano

    Aj sad malo geografije... Nesto mi nije jasno. Kako se zove vrh na koji izvlaci zica 4? Kako se zove vrh sa kojeg pocinje Krcmar? Koliko ja znam, 4-orka se penje na Suvo rudiste, zica se zove "centar" I staze isto tako. Krcmar pocinje sa Pancicevog vrha...
    ??

  4. #4324
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Vrh je Suvo rudiste,a staze su Pancic 4a,4b,4c...nema logike,al jbg Krcmar zica je isla prema Pancicevom vrhu

  5. #4325
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bodza Pogledati poruku
    Aj sad malo geografije... Nesto mi nije jasno. Kako se zove vrh na koji izvlaci zica 4? Kako se zove vrh sa kojeg pocinje Krcmar? Koliko ja znam, 4-orka se penje na Suvo rudiste, zica se zove "centar" I staze isto tako. Krcmar pocinje sa Pancicevog vrha...
    ??
    Grešiš, to što ti pričaš ima logike, ali nije tako. Žica koja se zove Pančić penje na vrh Suvo Rudište, a Krčmar do ispod Pančićevog vrha.

    A žica se zvanično ne zove centar, ali ako se kaže centar misli se na Pančić

    Drugi primer je žica Karaman, gomila ljudi je zovu Jaram (posebno lokalci) iako je žica Jaram na kontra strani puta

  6. #4326
    Senior Member magic avatar
    Datum registracije
    11.12.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Blizard Magnum/Brahma
    Godina
    54
    Poruke
    102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sinisha Pogledati poruku
    Sirokougaono socivo GoPro kamera izoblicava geometriju slike, neko to voli, ja ne. Tako da je ova staza strmija uzivo nego na ovom snimku, posebno kratki deo pre ravnog ski puta do cetvoroseda, zbog tog dela i jeste crvena. Ali to se ne vidi na snimku.
    Mogu sve da potvrdim sto je napisano. Da bi ste dobili realnu sliku nagiba pomnozite ono sto vidite barem sa 2-2.5, tek to bi bila realna slika.

    Koliko kamera izoblicava imate na 2:19 kada prolazi pored zirafe gde se lepo vidi zakrivljenje.

    Pancic je savrsena staza za prve 2-3 jutarnje voznje da se lepo zagrejete a i na kraju dana zadnje 2-3 voznje da se izbaci kiselina iz misica.

  7. #4327
    Super Member furious avatar
    Datum registracije
    31.10.2008
    Poruke
    373

    Podrazumevano

    ne mogu da nadjem na mapi staza duboku 2 nigde jel uspeo neko da je nadje?

    http://www.infokop.net/images/mapakopaonik.swf

  8. #4328
    Senior Member magic avatar
    Datum registracije
    11.12.2013
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Blizard Magnum/Brahma
    Godina
    54
    Poruke
    102

    Podrazumevano

    Duboka 2 je samo ime za cetvorosed koji iz duboke izvlaci na Karaman greben. Pored skroz levog broja 6 u crnom imas br. 20 na cetvorosedu.

    inace u zargonu, duboka 2 je deo staze koji povezuje kraj duboke (br 6 u crnom koji je u sredini) do pocetka cetvoroseda br 20.

  9. #4329
    Super Member
    Datum registracije
    21.11.2007
    Poruke
    241

    Podrazumevano

    A staza Pancic, gde je napravljen snimak nije uopste toliko blaga. Strmija je dosta od Malog Karamana, Karaman grebena, Karamana, Marinih voda, Krsta, Sunc. doline, Knezevskih bara, Jarma, a blazi od Duboke, Krcmara, Gobelja, Gvozca, Ledenica...
    Stos je ako se gleda nagib cele staze, sto od stuba gde se prolazi ispod zicare, pa do ukrcavanja, ide malo i uzbrdo, pa blago nizbrdo. I jedina je staza sa tolikom ravnicom, ali strmiji delovi su bas dobri za skijanje. Po meni, Krcmar je ubedljivo najlepsa staza, koja je konstantnog nagiba, tako da se cela moze koristiti za skijanje, za razliku od KGB, gde kad je vlazniji sneg 100m skijas, a onda se samo spustas. Odlicne su i gobelje, nesto strmije od Pancica, ali skijanje je do dna. Steta sto je jedini Krcmar malo duza staza, a jos nema svoju zicaru.

  10. #4330
    Super Member furious avatar
    Datum registracije
    31.10.2008
    Poruke
    373

    Podrazumevano

    kako je moguce da kamera toliko pravi blag nagib

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 7 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 7)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •