Strana 185 od 692 PrvaPrva ... 85135175183184185186187195235285685 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1.841 do 1.850 od 6912

Tema: Novosti sa Kopaonika (ARHIVA)

  1. #1841
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    U pravu si, razlika je nekih 60tak metara. Ali opet, najviši vrh je na 2017, a ne na 3000 pa verujem da zbog toga i male visinske razlike igraju veliku ulogu.

    Poslednji put sam gore bio 9. januara i Gobelje su bile samo za pašu stoke, snega ni za grudvu, a gore oko Pančića je ipak bilo (ne pričam o veštačkom snegu).

  2. #1842
    Super Member sunCica avatar
    Datum registracije
    02.03.2009
    Lokacija
    BGD - Dorćol
    Skije / Bord
    Atomic Cloud 8
    Poruke
    590

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od frrka Pogledati poruku
    Ovo mi je bas bezveze, postaviti freestyle park na pancicu, tamo gde je naveca guzva. Mislim da bi mnogo bolje bilo da je isti prebacen na Gobelju. Da se fizicki odvoji park od najzauzetijih staza.
    Ja sam već navikla na razne nelogičnosti kad je u pitanju Kop. Možda i nisu nelogičnosti nego samo je moje razmišljanje pogrešno. ja na Kop gledam kao na ski centar, a izgleda da ga uprava vidi kao odmaralište tipa zlatibor, više za šetnju i relaksaciju.

    Tako sam se nadala uklanjanju puta i promosćivanju sa Jarma na Gobelju, ali ništa evo iznikoše hoteli između.
    Bila je to dobra devojka, a onda je otišla na skijanje ...

  3. #1843
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    To će sve biti rešeno po Master Planu razvoja tako da ne moraš da brineš*.

    Inače, ako pažljivo pročitate tekst i pogledate sliku vezano za freestyle park on se neće (naravno) nalaziti na stazi Pančić, nego pored nje - što je uobičajeno svuda u svetu. Nalaziće se na poziciji sklonjenog sidra koji se nalazio na Pančiću.. Ne vidim zašto je bolja pozicija Gobelja, ako hoće neko da ode do parka mora da se cima sat vremena da iz centra dođe do Gobelja i onda isto toliko nazad - a Pančić Expressom za 5 minuta dođe do gore . Gobelje takođe imaju problem sa snegom..

  4. #1844
    Super Member
    Datum registracije
    22.09.2009
    Lokacija
    San Francisco, CA
    Skije / Bord
    T.Rice HP, Skate Banana, TRS,
    Godina
    38
    Poruke
    399

    Podrazumevano

    Prva dobra vest sezone.
    Cao Goksi!

  5. #1845
    Member
    Datum registracije
    04.12.2008
    Skije / Bord
    Fischer RC4
    Poruke
    77

    Podrazumevano

    Evo podataka o vrhovima sa sajta http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%9A...BD%D0%B8%D0%BA
    Pančićev vrh 2017 m
    Suvo rudište 1976 m
    Veliki Karaman (Vučak) 1936 m
    Velika Gobelja 1934 m
    Mali Karaman 1904 m
    Mala Gobelja 1854 m
    Nebeska Stolica 1793 m
    Bećirovac 1782 m
    Kukavica 1726 m
    Markove stene 1721 m
    Vučak (Banjski Kopaonik) 1714 m

  6. #1846
    Super Member sev avatar
    Datum registracije
    26.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer RC4 Superior Pro; Elan Magfire 82xTi
    Poruke
    459

    Podrazumevano

    Problem Gobelje sa snegom nije toliko visina, vec juzna orijentacija staza, konfiguracija terena (staze nemaju zastitu) i vetar sa Jarma. Kada je jugo, staze i sve okolo ode za 1 dan. Nema sume, nema okolnih vrhova, nema nista... Lepe, doduse jako kratke, staze, ali ce uvek imati problem sa snegom (cak i kada postave topove).

  7. #1847
    Member
    Datum registracije
    13.12.2010
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Dajte ljudi neku pouzdanu informaciju za Krcmar, Marine vode, Karaman. Da li ce ih pustiti ovih dana, jesu li ih pripremili? Palo je 25 cm, rade topovi. Od sutra do cetvrtka prognoza je idealna pretezno suncano a -10 stepeni. Ja bih sutra ujutro rano zapalio iz BGD-a, kad bi pustili jos koju stazu.

  8. #1848
    Member
    Datum registracije
    04.12.2008
    Skije / Bord
    Fischer RC4
    Poruke
    77

    Podrazumevano

    Tako je! Problem Gobelje je juzna (zapravo istocna) orijentacija strana. Staze bi bolje drzala kada bi ih malo izdubili buldozerima (ali onda bi par godina trebalo dok se zatravne).
    Medjutim, severna strana Gobelje nudi mogucnost za najbolju ski stazu na Kopaoniku!

  9. #1849
    Member
    Datum registracije
    13.12.2010
    Poruke
    97

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sasha Pogledati poruku
    Tako je! Problem Gobelje je juzna (zapravo istocna) orijentacija strana. Staze bi bolje drzala kada bi ih malo izdubili buldozerima (ali onda bi par godina trebalo dok se zatravne).
    Medjutim, severna strana Gobelje nudi mogucnost za najbolju ski stazu na Kopaoniku!
    Sto se tice Gobelje, sa severne strane Velike Gobelje se nalazi prirodni rezervat "Gobeljska reka" tako da na tu stranu nece biti staza. Medjutim, u nastavku nove crvene staze (poslednja levo-negde na vrhu nekadasnjeg tanjira Gobelja greben) bice prostora za dobre staze. To je severna do severoistocna ekspozicija.

  10. #1850
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Za ovu sezonu su na Kopaoniku postavljena nova tri vezna ski lifta?
    Moze li neko ko je bio gore da da njihov opis, da li im je polozaj kao na mapi, kog su tipa (tanjir, ili?) ??? Znam da oni nisu trenutno u funkciji, ali verovatno se vide sa vrha Malog Karamana.
    Dakle radi se o veznim liftovima sa oznakama na najnovijoj mapi:
    23-Vucak I
    24-VucakII
    25-Gvozdac

    http://www.skijanje.rs/Ski_Centri/Ko...a_kopa2011.jpg

    Naravno ako neko ima i neku fotografiju...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 8 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 8)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •