Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 26

Tema: Atomic Metron B5

  1. #1
    fauler
    Guest

    Podrazumevano Atomic Metron B5

    Da li je neko vozio ovu skiju?
    Citao sam puno pozitivnih komentara. Ima veoma zanimljivu geometriju (133-76-116, 12m radius na 172cm).

    Pozdrav

  2. #2
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od fauler
    Ima veoma zanimljivu geometriju (133-76-116, 12m radius na 172cm).
    Ima i vrlo zanimljivu cijenu. I izuzetno je teška.

    Kolega ih ima i tvrdi da je skija genijalna, uz uslov da se vozi uvijek na rubniku.

  3. #3
    fauler
    Guest

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan
    Ima i vrlo zanimljivu cijenu. I izuzetno je teška.

    Kolega ih ima i tvrdi da je skija genijalna, uz uslov da se vozi uvijek na rubniku.
    Znam da je skupa (u BGD oko 850 EUR). Neki likovi su mi pricali bajke o toj skiji.

  4. #4
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od fauler
    Neki likovi su mi pricali bajke o toj skiji.
    Skija je bez sumnje super, ali pitanje je koliko su modela visoke klase isprobali ti likovi da bi bili u situaciji da izvrše poređenje. Danas postoji mnogo vrhunskih skija.
    Bio sam zagrijan za B5 sve do momenta kad sam ga uzeo u ruke. Bio sam šokiran težinom.

  5. #5
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    57
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano

    Mada ne preferiram voznju na Atomic-u,moram iskazati sve reci hvale za B-5,a sada na Brezi sam vozio ST 11 i prilicno sam zadovoljan mogucnostima skije u kratkim zavojima,elasticnoscu i mogucnosti improvizacije u dubokom snegu.Mala zamerka je nestabilnost u duzim zavojima bez obzira na pritisak na donju skiju!Sve u svemu skija za uzivanje!

  6. #6
    fauler
    Guest

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan
    Skija je bez sumnje super, ali pitanje je koliko su modela visoke klase isprobali ti likovi da bi bili u situaciji da izvrše poređenje. Danas postoji mnogo vrhunskih skija.
    Bio sam zagrijan za B5 sve do momenta kad sam ga uzeo u ruke. Bio sam šokiran težinom.
    Pa i ja sam skeptican po tom pitanju. Nisam siguran da li su je uopste i vozili ili su i oni culi samo price.
    I mene plasi njena tezina, pogotovu za moju tezinu (oko 70 kg).

  7. #7
    fauler
    Guest

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od pop67
    Mada ne preferiram voznju na Atomic-u,moram iskazati sve reci hvale za B-5,a sada na Brezi sam vozio ST 11 i prilicno sam zadovoljan mogucnostima skije u kratkim zavojima,elasticnoscu i mogucnosti improvizacije u dubokom snegu.Mala zamerka je nestabilnost u duzim zavojima bez obzira na pritisak na donju skiju!Sve u svemu skija za uzivanje!
    Razmisljao sam da uzmem jednu skiju za sledecu sezonu koja bi bila dobra za sve terene. Zato sam se i lozio na B5. Medjutim, mislim da cu uzeti dve skije, jednu za pistu (koja je dobra i za kratke i za duge zavoje) a drugu za sve ostalo.
    Polako suzavam krug kandidata (Atomic ST 11 ili neki SX, Fischer RX8, Volkl Supersport Allstar, Elan SpeedWave 14...)
    I meni se na brezi svideo Atomic ST 11. Mnogo manje snage mi treba nego za moj Head i.SL chip.

  8. #8
    Super Member vujche avatar
    Datum registracije
    02.02.2006
    Skije / Bord
    Rossignol 8S
    Poruke
    256

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od fauler
    Pa i ja sam skeptican po tom pitanju. Nisam siguran da li su je uopste i vozili ili su i oni culi samo price.
    I mene plasi njena tezina, pogotovu za moju tezinu (oko 70 kg).
    S obzirom na tvoju tezinu mislim da bi ti skija bila malo teska,jedino ako nisi u ful,ful kondiciji.Ja sam isto bio zagrijan za Metron ali nesto laksi,pa sam ove godine probao model za sezonu 06/07 m11b5,posto drugih nije bilo na testu i vidio sam da mi skija jednostavno ne lezi.Zato ti je moj savjet da je obavezno probas prije shopinga.

  9. #9
    fauler
    Guest

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vujche
    S obzirom na tvoju tezinu mislim da bi ti skija bila malo teska,jedino ako nisi u ful,ful kondiciji.Ja sam isto bio zagrijan za Metron ali nesto laksi,pa sam ove godine probao model za sezonu 06/07 m11b5,posto drugih nije bilo na testu i vidio sam da mi skija jednostavno ne lezi.Zato ti je moj savjet da je obavezno probas prije shopinga.
    Pa i ja mislim tako.
    Je si li vozio nesto od Atomica (ST 11, SL 9 ili neki SX)?

  10. #10
    Super Member vujche avatar
    Datum registracije
    02.02.2006
    Skije / Bord
    Rossignol 8S
    Poruke
    256

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od fauler
    Pa i ja mislim tako.
    Je si li vozio nesto od Atomica (ST 11, SL 9 ili neki SX)?
    Vec sam pisao o tome,al evo opet cu nije mi tesko.Poslije metrona sam vozio Sx10 i pun bolje mi je legla,nekako mi je kompletno skijanje bilo puno lakse nego sa metronom.E sad kako nisam neki expert u skijanju to isto uzmi sa rezervom,mozda ce tebi metron da odgovara.Sto se tice ST i SL modela nisam neki poklonik race modela tako da to nisam ni probao.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •