Rezultati 1 do 8 od 8

Tema: Summer skiing u shvici

  1. #1
    shaun white wannabe vampire avatar
    Datum registracije
    01.09.2005
    Lokacija
    on the snow
    Skije / Bord
    rope crusteye
    Godina
    35
    Poruke
    128

    Podrazumevano Summer skiing u shvici

    jel zna neko u kojim ski centrima u shvici mozhe da se skija leti?

  2. #2
    Sale
    Datum registracije
    03.03.2006
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    metron 9
    Godina
    53
    Poruke
    12

    Podrazumevano

    Prosle, 2005. god. bio sam nekih 10-12 dana u Svajcarskoj krajem aprila, pocetkom maja. Nismo se skijali jer nam nije to bila svrha puta, ali sam se potrudio da vidim sto vise skijaskih centara. Mogu da ti kazem samo o onome sto sam licno video, ali sigurno ima jos mesta na kojima bi mogao da se skijas leti.

    Davos - Verovatno je super za skijanje zimi jer u blizini ima 3 vrha preko 2500 metara, ali leti tu nema skijanja. Inace grad je lep.

    Arosa - blizu Davosa, sa druge strane vrha Parssen, leti nema skijanja.

    Wengen-Grindenwald-Jungfrau (4100 i kusur metara). Video sam dosta mladjih ljudi sa skijama koji su vozom isli ka Jungfrau. Ne znam tacno gde su se skijali jer smo mi izasli iz voza u Wengenu, ali je gore bilo snega koliko hoces. Cak se organizuju i voznje helikopterom sa skijanjem. Pored Jungfrau ima jos nekoliko malo nizih vrhova i tu sigurno mozes da se skijas kad hoces.

    Gstaad - ima glecer (oko 3000 metara) do koga se stize iz Gstaad-a. I u Gstaad-u sam video ljude sa skijama kako cekaju prevoz za glecer.

    Pretpostavljam da oko St. Moritz-a, u oblasti Zermatt-Matterhorn i oko Veysonnaz-a u Francuskom kantonu Valais ima mogucnosti za skijanje leti.

    Za vise informacija, fotografije i sl., tu sam.

  3. #3
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Ja koliko znam ni jedan SUI glecer nije otvoren cele godine (Zermatt, Diablerets...). Mislim da zatvaraju u Junu pa opet otvaraju u Septembru ili tako nekako. Za to vreme rade remont zica. Isto je i u FRA i ITA

    U AUT mislim da je cele godine otvoren jedino Hintertux...

    Daj ako neko ima tacnije podatke neka postuje

  4. #4
    Sale
    Datum registracije
    03.03.2006
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    metron 9
    Godina
    53
    Poruke
    12

    Podrazumevano

    Pogledaj http://www.zermatt.ch/index.e.html, reklamiraju se kao jedini centar u Alpima sa 365 dana skijanja.

  5. #5
    Senior Member milos79 avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Salomon Eq.10 3V Race/Head Monster i.M72
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od CrazyKong
    Ja koliko znam ni jedan SUI glecer nije otvoren cele godine (Zermatt, Diablerets...). Mislim da zatvaraju u Junu pa opet otvaraju u Septembru ili tako nekako. Za to vreme rade remont zica. Isto je i u FRA i ITA
    Zermat radi sve vreme, a Diblare(Gstaad tj. Glecer 3000) kad ima ljudi, posto nema bas uvek. Sas Fee radi dobar deo godine (osim mozda jul/avgust).
    Jungfrau ne radi (za skijanje) u periodu jun/oktobar, tj. nije pravi glecer u pitanju.

    Od ovoga vredi Sas Fee i donekle Zermat, mada je gore sve dosta ravno.
    Izmenio/la milos79; 10.04.2006 u 20:49.

  6. #6
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    sta je sa Engelberg-om dosta ljudi kaze da je to najbolje skijaliste na tim prostorima
    glecer titlis iznad engelberga bi trebao da bude otvoren ako uslovi budu dozvoljavali

  7. #7
    Senior Member milos79 avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Salomon Eq.10 3V Race/Head Monster i.M72
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Flexon
    sta je sa Engelberg-om dosta ljudi kaze da je to najbolje skijaliste na tim prostorima
    glecer titlis iznad engelberga bi trebao da bude otvoren ako uslovi budu dozvoljavali
    Radi obicno, mada je mnogo bolje u prolece do kraja maja jer radi i donji deo od Standa do vrha gde ima jedna crveno-crna, gore je standardno dosta ravno, tj. samo plave i dosta su skupi 50CHF dnevni. Za te pare je (tj. malo skuplje), ako vec imas priliku, bolje otici u Zermat i Saas Fee (i to dobijes oba za isti ski pas). Doduse letnja sezona krece od 1.7. tj. od polovine maja do 1.7 su remonti i vecina stvari ne radi, al zato od 1. jula je raj.

  8. #8
    shaun white wannabe vampire avatar
    Datum registracije
    01.09.2005
    Lokacija
    on the snow
    Skije / Bord
    rope crusteye
    Godina
    35
    Poruke
    128

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od milos79
    Jungfrau ne radi (za skijanje) u periodu jun/oktobar, tj. nije pravi glecer u pitanju.
    na jungfrau-u radi jedna staza cele godine.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •