Strana 31 od 31 PrvaPrva ... 21293031
Rezultati 301 do 310 od 310

Tema: Aktivni veš

  1. #301
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ima 2/3 i 3/4 first layera ali ih često prave u full dužini zato što onda mogu da ga koriste i neskijaši

    Planinari, lovci i ribolovci, sankaši, motoraši itd

  2. #302
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Sinoc bas probah kombinaciju dugih gaca i ski carapa. Duge gace tacno do sredine cjevanice idu, fino usko oko noge, kompresioni princip tako da nema pomjeranja kada carapa ide oko njih. Na to navucena carapa. Nisam nista osjetio kada prelazim rukom preko carapa, stvarno se sve stopilo u jedno. Nisam to ocekivao. Istina na suvo sam probavao, treba videti kako to i u toku skijanja izgleda/funkcionise ali mislim da ne bi smjelo biti problema
    Izmenio/la Grazer; 24.02.2023 u 08:50.
    History is made by those who dare to break the rules.

  3. #303
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Sve preporuke za arcteryx base layer, konkretno RHO Hybrid model i njihov set gornjeg i donjeg djela. Grije kad treba, hladi kada treba, i nakon 4 dana aktivnog skijanja nista ali bas nista se ne osjeti. Sastav je Phasic™ AR II – 100% polyester with FC0 yarn and DAO™ finish i Nucliex™ 150 – 87% Wool, 13% Nylon - RWS Wool (sta god da ovo znaci).
    Donji deo ide do sredine potkoljenice, ski carapa preko, ne osjeti se da nesto uopste ima ispod carape. Stvarno je prvoklasan i toplo ga preporucujem. Istina jeste malo skuplji ali na rasprodajama moze da se nadje i na -50%
    History is made by those who dare to break the rules.

  4. #304
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Za one koji imaju zelju da se ponove s aktivnim vesom za novu sezonu, X-bionic ima rasprodaju na svom sajtu. U outletu su im stvari trenutno na -45%. Ako imate nekoga da porucite u neku od zemalja gde dostavljaju, ovo je dobar deal. Traje do 02.10.
    https://www.x-bionic.com/en-eu/collections/outlet
    History is made by those who dare to break the rules.

  5. #305
    Member
    Datum registracije
    24.11.2021
    Godina
    25
    Poruke
    51

    Podrazumevano

    Ne znam koja bi tema bila adekvatna za ovo pitanje pa ajde ovde. Kako se oblačite za skijanje na -10/-20, tj koliko slojeva?

  6. #306
    Member christofer avatar
    Datum registracije
    18.12.2013
    Skije / Bord
    Salomon Riot
    Godina
    40
    Poruke
    39

    Podrazumevano

    Zavisi od jakne koju nosis prvenstveno, tj da li ima izolaciju ili je samo shell. Ja licno nosim bas kad je extremno hladno aktivni ves ( i tu ima razlike koji koliko zadrzava toplotu), flis ( majica ili duks - opet zavisi od tacne temp), tanku down jaknu pa hard shell. Ovo je bas kad je hladno i duva vetar i zato sto licno preferiram shell jakne bez izolacije.


  7. #307
    Junior Member
    Datum registracije
    11.01.2021
    Godina
    33
    Poruke
    14

    Podrazumevano

    Kao sto rece christofer zavisi od tipa jakne. Ja nosim jaknu sa izolacijom, dakle nije shell. Ispod aktivni ves i skoro uvek flis duks. Njega skidam po potrebi ako je temperatura 5-6 stepeni, suncano i bez vetra. Ako je temperatura -10-20 onda se desi da obucem jos jedan duks preko. Mnogo zavisi kakvu jaknu imas i sta preferiras vise.

  8. #308
    Junior Member
    Datum registracije
    02.11.2018
    Lokacija
    Subotica
    Skije / Bord
    Atomic Redster XT
    Godina
    58
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od christofer Pogledati poruku
    Zavisi od jakne koju nosis prvenstveno, tj da li ima izolaciju ili je samo shell. Ja licno nosim bas kad je extremno hladno aktivni ves ( i tu ima razlike koji koliko zadrzava toplotu), flis ( majica ili duks - opet zavisi od tacne temp), tanku down jaknu pa hard shell. Ovo je bas kad je hladno i duva vetar i zato sto licno preferiram shell jakne bez izolacije.
    Pratim malo 'filmiće' o ski jaknama, i vidim da dosta skijaša preferira jakne koje su samo shell. Jasno mi je da je to sasvim OK dok si u pokretu i skijaš, međutim, ne bude li hladno u njima kada se penješ na (otvorenoj) žici?

  9. #309
    Member christofer avatar
    Datum registracije
    18.12.2013
    Skije / Bord
    Salomon Riot
    Godina
    40
    Poruke
    39

    Podrazumevano

    Da sam samo u jakni da, sem ako nije skijanje u aprilu . Ali generalno, uvek imas neke slojeve ispod i korigujes kad se oblacis prema trenutnoj temperaturi. Ja uvek nosim i ruksak u koji ubacim sloj viska ako mislim da moze da bude hladno ili skinem ako mi je toplo. Imas i shellove sa izolacijom ali ne rade posao toliko dobro kao sam cist hard shell ( pricam on goretex, dermizax, e vent i ostalim high end materijalima koji rade slicni ili isti posao - samo razlicitih proizvodjaca). Fleksibilnost je ogromna i lako se prilagodjavas trenutnim uslovima, a to je meni ogroman plus. Logika da mi je hladno dok sam na zici a prijatno dok vozim, tj dok sam aktivan ide i u drugom smeru tj ako mi je prijatno na zici, upalicu se dok vozim. Treba naci balans, da ne bude ni pretoplo a ni hladno. Tu dolaze slojevi u akciju. Shell je tu samo da zastiti od vode j vetra, ne i hladnoce.
    Druga stvar je i tip voznje, lagani onpiste, celodnevni offpiste, voznja u parku, itd....zavisi i to. Kao i tip skije, tj daske tako i oprema varira. Za vecinu ljudi koja vozi samo stazu lagano...izolovana jakna je best buy, cak ne mora ni goretex, ako ne voze obicno po nekom kijametu.


  10. #310
    Junior Member
    Datum registracije
    02.11.2018
    Lokacija
    Subotica
    Skije / Bord
    Atomic Redster XT
    Godina
    58
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Hvala na pojašnjenju - da, ja sam ipak grupa 'lagani onpiste', tako da ću se držati izolovane jakne...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •