Strana 5 od 9 PrvaPrva ... 34567 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 50 od 84

Tema: Savet pri izboru jakne

  1. #41
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od drma Pogledati poruku
    Evo ti link proizvodjaca dermizaxa inace je firma Toray iz Japana http://www.torayentrant.com/dermizax/der_001.html
    Jakna ti je 200e pantalone 100e barem sam ja takvu cenu dobio.
    Mislim da su Srdex samo kopije koliko sam na sajmu video i glavna fora je sto su original jakne skupe u paropropusnoj tj, vodonepropusnoj membrani...
    E ovo je je već poučno.

    I ja bih rekao da Srdex kopira nečiji dizajn, ali dobro to radi. A nisam te razumeo, na koje originalne jakne misliš da su skupe?

  2. #42
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    @Miroslav1 i ibane

    Taj Icepeak sam video u Citymol i lepo na sve jakne u deklaracii pise koi icetech ima, 2k, 3k, 5k, ali isto i lepo pise proizvedeno u Kini (kao i sve ostalo) i da dolazi iz Banja Luke.
    To pokazuje zasto su realno te jakne i skupe, previse posrednika.
    Miroslave, Sofija, Miroslave...

  3. #43
    Member
    Datum registracije
    29.01.2008
    Godina
    48
    Poruke
    30

    Podrazumevano

    Originalne jakne mislim kod nas recimo Colmar u Uscu ili u radnjama Sportvision ili Intersport na deklaraciji mora da pise uvoznik Jacol doo,Phenix u beosportu...Sto se tice kopija one su odlicno odradjene samo je fora u materijalu.Licenca za Toray materijale npr.dermizax je na godisnjem nivou oko 100 000eur i minimalna narudzbina je 150 000eur vrednosti materijala mozete da im postavite upit na sajtu i da proverite zato su te jakne i skupe.Mnogi poznati svetski proizvodjaci se trude da razviju svoje materijale sa membranom ,ali jos uvek Goretex,Dermizax ili Sympatex su najbolji...

  4. #44
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od trendo Pogledati poruku
    @Miroslav1 i ibane

    Taj Icepeak sam video u Citymol i lepo na sve jakne u deklaracii pise koi icetech ima, 2k, 3k, 5k, ali isto i lepo pise proizvedeno u Kini (kao i sve ostalo) i da dolazi iz Banja Luke.
    To pokazuje zasto su realno te jakne i skupe, previse posrednika.
    Miroslave, Sofija, Miroslave...
    Rece mi drug da ima u slovenija sport bivsi u GTC-u trespass jakne sa 8000 mm za 100-130 eura pa sam hteo to da mu predlozim da pogleda.

  5. #45
    Super Member Truch2 avatar
    Datum registracije
    08.02.2008
    Lokacija
    Bg
    Skije / Bord
    Nitro Gloop
    Poruke
    328

    Podrazumevano

    Ne bih se usudio da kupim domacu jaknu shivenu po meri i jos da za nju dam 100-ak eura, pa koliko god me uveravali da nije Srdex iz Zarkova... Jer nemam poverenja kada neko na Balkanu i okolini pravi Toray, Punta, Crocs, Salomon, itd. A licno sam se uverio zasto ne valja
    Snowboarding is skateboarding for pussies!

  6. #46
    Super Member Truch2 avatar
    Datum registracije
    08.02.2008
    Lokacija
    Bg
    Skije / Bord
    Nitro Gloop
    Poruke
    328

    Podrazumevano

    Jos jedna zanimljiva stvar kod waterproof materijala je da mozete sa najobicnijom Nikiwax ili Granger impregnacijom da date materijalu DWR karakteristike. Tj da vam jakna bude kao nova i da bukvalno odbija kapljice, a ne da ih upija....samo je pitanje koliko ce to da traje. Na primer video da nesto slicno rade kod Spyder-a. Cak sam probao na nekim starim stvarima koji su karakteristika obicnog suskavca(citaj sranje) i radi posao neko krace vreme, dok kod ozbiljnih materijala je jos bolje i duze. Na primer Event Scott jakna, koja vec par meseci ima istu nepromocivost kao kada je bila nova, a stara je par godina ( i propustala je ).
    I kako sada da verujemo da je neko na Balkanu dao stotine hiljada evra i da zaista ima regularnu licencu za Toray, a nama ce kao da shije ispod tezge
    A neke firme koje obrcu milione i prodaju skupu ski opremu, ne rade sa poznatim nepropusnim materijalima, jer im je skupo, nego razvijaju svoje ( cesto i losijih karakteristika) da bi ustedele/zaradile vise... A jos je i kriza
    Izmenio/la Truch2; 19.12.2012 u 00:28. Razlog: kriza
    Snowboarding is skateboarding for pussies!

  7. #47
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Truch2 to sto spominjes je impregnacija i to je nanosenje sloja hemiske supstance koja pravi izolirajuci sloj i odbija vodu. Ovo drugo sto se spominje - materijali se razlikuju u nacinu tkanja samog materijala pa tu postoji razlika. Kao npr. Gore tex ili Volkl sto koristi nano tehnologiju tak postoje i gore navedeni materijali. Tako da inpregnacija i nacin tkanja materijala ne mogu bas da se uporede.

  8. #48
    Member
    Datum registracije
    29.01.2008
    Godina
    48
    Poruke
    30

    Podrazumevano

    Impregnacija je lose resenje zato sto samo odbija vodu,a zatvara pore koje omogucuju da materijal dise i dobijas efekat saune tj. preznojis se,sem ako ne stojis u mestu.Gore tex,Dermizax... i da ne nabrajam sve druge "pametne materijale" su jako skupi bas iz tog razloga plus sto je Dermizax i elastican(stretch).ja sam kupio domacu jaknu od dermizaxa i veruj mi vredi svaki dinar jer ta ista jakna je u EU 600-700eur.

  9. #49
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    A ko garantuje da je ta domaca jakna bas od tog materijala?

    Ja u te price,iskreno,ne verujem...

  10. #50
    Member
    Datum registracije
    29.01.2008
    Godina
    48
    Poruke
    30

    Podrazumevano

    Pa uveris se na licu mesta,a inace fabrika sije sve za izvoz po narudzbini i sta pretekne materijala i repromaterijala odradi oko 20 jakni godisnje i proda.svi zadovoljni.Pored ostalog radice jakne za ruski olimpijski tim za olimpijadu 2014 ima cak i uzorke.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •