Strana 2 od 4 PrvaPrva 1234 PoslednjaPoslednja
Rezultati 11 do 20 od 40

Tema: Ski servisi - loša iskustva

  1. #11
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    57
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ervetor
    Eh imam i ja jedno lose iskustvo.
    U stvari obicno napravim glupost zato sto sam nestrpljiv i brzoplet.
    Naime, pre par meseci sam skijao na Kopaoniku i super sam se slagao sa skijama jedno 3-4 dana.
    Onda je jednog dana poceo da pada neki vlazan sneg preko prethodno zaledjenih staza i ja sam tu poceo da se lomatam. Procenio sam da su mi kantne tupe pa proklizavam na ledu a skije spore pa me zadrzavaju na ostalim delovima... ... i tako ja resim da skoknem do ski servisa pored Granda i resim taj problem.
    Medjutim, posle uradjenog servisa mom ocaju nije bilo kraja.
    Nisam mogao da se sastavim sa zivotom.
    Pri svakom pokusaju i najblazeg zaokreta skija bi mi se prosto zakopavala u mestu iako je sada bila podmazana pa se to desavalo i pri znatno vecim brzinama.
    Znaci, desilo mi se potpuno suprotno posle servisa: Skije lete po stazi a kad hoces da usporis one se ukopavaju.
    E sad ja sam sve vreme bio ubedjen da je problem u meni sto sam se navikao na prethodno stanje skija pa se jos nisam prilagodio, medjutim problem je potrajao malo duze a evo citajuci ove vase komentare prvi put mi je palo na pamet da mi mozda nisu uradili servis kako treba. I to verovatno sa ciljem da odustanem od svojih skija i iznajmim kod njih neke druge ili mozda cak i kupim. Djavo bi ga znao.
    Da li mi neko moze dati savet sta sada da radim i da li to moze da se dovede u neko pristojno stanje ?
    Da li je verovatno da mi servis nije uradjen kako treba i kakva su vasa iskustva i saznanja o servisu na samom Kopaoniku ( Kod Granda) ?
    Na osnovu napisanog rekao bih da imas isti problem kao i Nidza,da ti serviser nije oborio kantne nakon ravnanja podloge i ostrenja rubnika.Kompletan servis mozes da uradis preko SKI MANIJAKA i da budes prezadovoljan!Pozdrav,POP

  2. #12
    Znanje je moc!
    Datum registracije
    28.12.2005
    Godina
    53
    Poruke
    28

    Podrazumevano

    @ervetor

    Moguce da serviser nije "oborio" kantne, ali je isto moguce da dosada nisi imao dobro sredjene skije, pa ti je novo ponasanje skija neobicno. Dobra skija sa naostrenim kantnama nema tendenciju da "otklizava" tako lako, vec da, kako si se izrazio, "ukopava" prilikom kocenja. To je subjektivan osecaj, odnosno mozda bi neki skijas to ponasanje okarakterisao kao "skija odlicno drzi u zavoju" ili ima odlican "grip". Mozda bi trebao da jos neki skijas proba tvoje skije pre nego sto nagrdimo servisere.

    Sto se tice servisa na Kopaoniku, jedina dva servisa koja nesto vrede i imaju sve masine i alate su servis "Micko" u konacima i servis "Gala Sport" u Grandu. Svi ostali rade rucno sa turpijama i "cekicima" i ne bih im dao ni stapove da mi skrate. Slicno je i za rentu, kod gore pomenutih rentirate servisiranu skiju, ostali uglavnom cele sezone ne naostre kantne nijedanput.

    Da li si skije nosio kod Gala sporta (u samom Grandu u prizemlju) ili u neki od servisa pored Granda? Odmah do Granda je hotel Jugobanka gde isto ima par "servisa".

    Pozdrav,
    Krca

    Znanje je moc!

  3. #13
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Skije / Bord
    Head e-SL
    Godina
    47
    Poruke
    310

    Podrazumevano

    Rekao bih da nam se desila ista stvar sa skijama, sa tom razlikom da je moj (bivši) serviser priznao da mi nije oborio kantne. Možda neko voli kantne pod 90 stepeni, pojma nemam, ali ovim mojim skijama je bilo gotovo nemoguće zarubiti, a da ti ne treba sva snaga koju poseduješ. A pri tom skija namazana i ubrzava ko luda, sve kontra od onoga šta mi je bio cilj kupovinom jedne lake i rekreativne skije - da uživam u vožnji.

    Sto posto se skija ovako nije ponašala pre servisa, na Kopaoniku bih kost neku ostavio usput na Beloj Reci ili Gvozdcu, međutim, skija mi je tamo pružila pravo pravcato uživanje. Sećam se trenutka kad sam po jakom vetru preko potpuno zaleđene Gobelje (nadam se da sam potrefio naziv staze, kad se spusti pored Jarma, pređe put, pa druga žica gore), nakon stvarno nekoliko agresivnih vožnji skinuo kapu skijama, ne očekujući tako dobru poslušnost od spore i rekreativne skije.

    Ali onda je došla na red Brezovica i veliko mučenje sa istim. Da nisam istegao ligamente u kolenu, spustili bi mi kantne u Markoniju (sjajni ljudi, sve najbolje o njima) i mislim da ne bi bilo nikakvih problema. Žao mi je samo što nisam dovoljno iskusan skijaš da prepoznam ovakav problem sa skijom - takođe sam krivio sebe i drugačije uslove na stazi na Brezovici.

    Pitanje za iskusnije skijaše - je'l kantne pod obavezno moraju da se spuste, ili postoji nekad potreba da ostanu pod 90 stepeni? Zanima me da li je servis koji mi je radio skije barem delić bio u pravu svojim postupkom?

  4. #14
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Nisam siguran da li pod "spuštanjem kantni" podrazumjevate brušenje rubnika sa donje strane na 0,5 ili 1 stepen prema slici:
    edge_1.gif

    Ili možda brušenje bočnog ugla:
    edge_2.gif

    Ili možda oboje?

  5. #15
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Skije / Bord
    Head e-SL
    Godina
    47
    Poruke
    310

    Podrazumevano

    Pretpostavljam oboje, pošto su moji rubnici ostali pod 90°, tako mi bar reče čovek. Mislim da nisam u stanju golim okom da vidim ugao rubnika sa bilo koje strane, ali sam osetio veliku promenu u ponašanju skije.

    Naime, brz zaokret sa obe skije je postao gotovo nemoguć, posebno pri manjim brzinama, nego sam morao da upirem i sve snage o donju skiju.

    Carving zavoji su "šljakali" vrlo dobro, ali je dosta teško bilo korigovati putanju po potrebi.

    Da rezimiram - kao da skija ima preteran grip šta god joj radio. Što tvrđa podloga to gore po moje noge, tj. više su vozile one mene nego ja njih.

  6. #16
    Junior Member
    Datum registracije
    27.03.2006
    Poruke
    10

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Krca
    @ervetor

    Moguce da serviser nije "oborio" kantne, ali je isto moguce da dosada nisi imao dobro sredjene skije, pa ti je novo ponasanje skija neobicno. Dobra skija sa naostrenim kantnama nema tendenciju da "otklizava" tako lako, vec da, kako si se izrazio, "ukopava" prilikom kocenja. To je subjektivan osecaj, odnosno mozda bi neki skijas to ponasanje okarakterisao kao "skija odlicno drzi u zavoju" ili ima odlican "grip". Mozda bi trebao da jos neki skijas proba tvoje skije pre nego sto nagrdimo servisere.


    Da li si skije nosio kod Gala sporta (u samom Grandu u prizemlju) ili u neki od servisa pored Granda? Odmah do Granda je hotel Jugobanka gde isto ima par "servisa".

    Pozdrav,
    Ma da, nudio sam nekim likovima da probaju malo sa mojim skijama ali s obzirom da nam se nisu potrefile velicine pancerica mrzelo nas je da sad na stazi nesto cinculiramo oko vezova, a koliko se secam to je bio servis u samom Grandu. Ponavljam da sam i sam svestan da sam mozda navikao na skije koje nisu valjale pa mi je sad teze. Ali, nekom prostom logikom trebalo bi da mi bude lakse ako udjem u bolje skije bas kao i u noviji auto...

  7. #17
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nidza
    Pretpostavljam oboje, pošto su moji rubnici ostali pod 90°, tako mi bar reče čovek.
    Pa i treba da su pod 90°, samo treba da je taj ugao pomeren za stepen dva u odnosu na dasku, pogledaj sliku koju je dao Stekan.
    Space Shuttle Ski

  8. #18
    Junior Member
    Datum registracije
    27.03.2006
    Poruke
    10

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od pop67
    Na osnovu napisanog rekao bih da imas isti problem kao i Nidza,da ti serviser nije oborio kantne nakon ravnanja podloge i ostrenja rubnika.Kompletan servis mozes da uradis preko SKI MANIJAKA i da budes prezadovoljan!Pozdrav,POP
    Mozes li mi reci tacnu adresu tog servisa gde mogu da dodjem i u koje vreme servis radi ?

  9. #19
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    I nije mi jasan izraz "spuste kantne", valjda podignu???
    Space Shuttle Ski

  10. #20
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ervetor
    Ponavljam da sam i sam svestan da sam mozda navikao na skije koje nisu valjale pa mi je sad teze. Ali, nekom prostom logikom trebalo bi da mi bude lakse ako udjem u bolje skije bas kao i u noviji auto...
    Kad bi sjeo u pravi trkaći auto, trebalo bi ti privikavanje.

    Možda ti samo nisu malo zatupili vrhove i repove. Kod klasične tehnike sa otklizavanjem repova je to poželjno.

    E, da je meni uvijek imati skije koje "drže kao lude". Posljednji put kad mi je čovjek oštrio skije u servisu, zaboravio sam mu reći da NE ZATUPLJUJE vrhove i repove, te nakon toga nisam mogao prepoznati skije. Bile su previše vrtljive i nisam se usuđivao pustiti gas. Morao sam ih vratiti u servis na popravni. Nakon popravnog su opet držale kao na šinama .

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •