Strana 1 od 4 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 40

Tema: Ski servisi - loša iskustva

  1. #1
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Skije / Bord
    Head e-SL
    Godina
    47
    Poruke
    310

    Podrazumevano Ski servisi - loša iskustva

    Naime, momci koji su bili na Brezovici pre dve nedelje, imali su prilike da probaju moje skije koje su išle užasno čim je staza postala tvrđa - da se ogradim o svog subjektivnog osećaja, tj. i drugi su iskusili iste probleme sa njima.

    Napominjem da je skija "radila" na kopu pre metar dana fenomenalno (od -20 do +5 stepeni, prema tome, i sneg, i led i težak sneg su savladale). U pitanju je rekreativan Unlimited S1, koji bi morao da bude sve, sem teške skije za vožnju!

    Skije sam radio u servisu Ciclodrom u Bulevaru Avnoja, ovde kod mene u komšiluku, i u petak sam navatao servisera koji mi je radio skije. Njegovo objašnjenje za to je bilo da mi kantne nisu spuštene, pošto oni nemaju alat (!!!!) za to.

    Nisam stručnjak za te stvari, ali oni ljudi posle full servisa ostavljaju kantne pod 90 stepeni. Da li je to uobičajeno, i spuštanje kantni se obavlja obavezno, ili samo za posebne slučajeve?

    Moj skroman zdravorazumski zaključak je da je potpuno sumanuto oduzeti skiji neutralan položaj radi boljeg prebacivanja sa kantne na kantnu i lakše korekcije izlaska i ulaska u zavoj?

    Želim da čujem mišljenja ljudi koji su dobro upoznati sa ovom tematikom i da lagano izvučemo neki prosek servisa gde treba nositi skije, a gde ne. Meni je drago da mi skija nije trajno upropaštena, problem ćemo rešiti, a od mišljenja koje čujem ovde zavisi gde ću odneti skije da mi finiširaju servis.

    BTW, kompletan servis skija mi je pošteno naplaćen, čak i za nijansu više nego u nekim servisima po gradu.

  2. #2
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Da, bez obzira na sve tehnicke aspekte ostrenja kantni tvoje kantne su bile naostrene OCAJNO. Pogotovu imajuci u vidu da je skija namenjena pocetnicima.

    Zato je Nidza jedne noci pod "blagim" uticajem alkohola uzeo stavri (safciger) u svoje ruke i oborio kantne

  3. #3
    Super Member vujche avatar
    Datum registracije
    02.02.2006
    Skije / Bord
    Rossignol 8S
    Poruke
    256

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od CrazyKong
    .

    Zato je Nidza jedne noci pod "blagim" uticajem alkohola uzeo stavri (safciger) u svoje ruke i oborio kantne
    Crazy nisi fer,sto mene ne pusti kao jedinog svjedoka da o tome malo pisem.Sve u svemu jednu vecer je Nidza(zamislite u kakvom stanju) odlucio uzeti stvar u svoje ruke.Slike(ako bog da ) ce najbolje pokazat stanje u kakvom je nas serviser bio.

  4. #4
    fruitcake donkey oddball avatar
    Datum registracije
    03.10.2005
    Lokacija
    eastern gates
    Skije / Bord
    goltes space
    Godina
    44
    Poruke
    760

    Podrazumevano

    bordove servisiram u mlatishuminoj kod majstor djoleta i na servis nemam nijednu primerku. voskanje uradjeno odlichno, od pochetka do kraja daske, povrshina ravna kao staklo i na snegu sam veoma lako ubrzavao i stoga pretpostavljam da je vosak kao i ruchni rad bio vishe nego dobar. kantne su oshtrene pod uglom od 88 stepeni i nisam nikakvih problema imao pri pravljenju zavoja, kako na ratrakovanom snegu tako i na povrshinama na kojima je imalo leda <uz prihvatljivo proklizavanje>. dubok sneg ne rachunam jer tu oshtrina kantne ne igra nikakvu ulogu.
    ono shto ima malo zameram <ali je zanemarljivo> je shto uvek ostane malo voska na gornjoj povshini daske pa ja to kutji skinem. to se verovatno desi kada postave dasku za voskiranje pa se osloni na vosak koji je na stolu.
    ali, u svakom sluchaju, zadovoljan sam kako rade pa tju nastaviti da servisiram daske kod njih.
    nadam se da sam ti bio od pomotji.
    who is afraid of death - better not live...
    ان شاء الله

  5. #5
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Skije / Bord
    Head e-SL
    Godina
    47
    Poruke
    310

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vujche
    Crazy nisi fer,sto mene ne pusti kao jedinog svjedoka da o tome malo pisem.Sve u svemu jednu vecer je Nidza(zamislite u kakvom stanju) odlucio uzeti stvar u svoje ruke.Slike(ako bog da ) ce najbolje pokazat stanje u kakvom je nas serviser bio.
    Nemam pojma o čemu vi to!

  6. #6
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    57
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od nidza
    Nemam pojma o čemu vi to!
    Majstore obzirom da si SKI MANIJAK znas da imas znacajan popust u najbolje opremljenom ski servisu u zemlji tako da je dovoljno da kazes kada zelis da servisiras svoje skije i to ce biti odradjeno!Pozdrav,POP

  7. #7
    old school Ivan avatar
    Datum registracije
    29.02.2004
    Lokacija
    NBG
    Godina
    41
    Poruke
    26

    Podrazumevano

    jel to onaj servis u onom malom tržnom centru između victoria station-a i novog societe-a?

  8. #8
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Skije / Bord
    Head e-SL
    Godina
    47
    Poruke
    310

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ivan
    jel to onaj servis u onom malom tržnom centru između victoria station-a i novog societe-a?
    Upravo tamo.

  9. #9
    no fear nidza avatar
    Datum registracije
    10.01.2006
    Lokacija
    N.B.G.
    Skije / Bord
    Head e-SL
    Godina
    47
    Poruke
    310

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od pop67
    Majstore obzirom da si SKI MANIJAK znas da imas znacajan popust u najbolje opremljenom ski servisu u zemlji tako da je dovoljno da kazes kada zelis da servisiras svoje skije i to ce biti odradjeno!Pozdrav,POP
    Tnx, tako će i biti!

  10. #10
    Junior Member
    Datum registracije
    27.03.2006
    Poruke
    10

    Podrazumevano

    Eh imam i ja jedno lose iskustvo.
    U stvari obicno napravim glupost zato sto sam nestrpljiv i brzoplet.
    Naime, pre par meseci sam skijao na Kopaoniku i super sam se slagao sa skijama jedno 3-4 dana.
    Onda je jednog dana poceo da pada neki vlazan sneg preko prethodno zaledjenih staza i ja sam tu poceo da se lomatam. Procenio sam da su mi kantne tupe pa proklizavam na ledu a skije spore pa me zadrzavaju na ostalim delovima... ... i tako ja resim da skoknem do ski servisa pored Granda i resim taj problem.
    Medjutim, posle uradjenog servisa mom ocaju nije bilo kraja.
    Nisam mogao da se sastavim sa zivotom.
    Pri svakom pokusaju i najblazeg zaokreta skija bi mi se prosto zakopavala u mestu iako je sada bila podmazana pa se to desavalo i pri znatno vecim brzinama.
    Znaci, desilo mi se potpuno suprotno posle servisa: Skije lete po stazi a kad hoces da usporis one se ukopavaju.
    E sad ja sam sve vreme bio ubedjen da je problem u meni sto sam se navikao na prethodno stanje skija pa se jos nisam prilagodio, medjutim problem je potrajao malo duze a evo citajuci ove vase komentare prvi put mi je palo na pamet da mi mozda nisu uradili servis kako treba. I to verovatno sa ciljem da odustanem od svojih skija i iznajmim kod njih neke druge ili mozda cak i kupim. Djavo bi ga znao.
    Da li mi neko moze dati savet sta sada da radim i da li to moze da se dovede u neko pristojno stanje ?
    Da li je verovatno da mi servis nije uradjen kako treba i kakva su vasa iskustva i saznanja o servisu na samom Kopaoniku ( Kod Granda) ?

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •