Strana 3 od 9 PrvaPrva 12345 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 21 do 30 od 88

Tema: Talkie-Walkie ???

  1. #21
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Za one koji na skijanju koriste i jedan i drugi uredjaj nije na odmet pomenuti da radio stanice, ''voki-toki'' i mobilni telefoni negatvno uticu na rad lavinskih primopredajnika.jedan od primjera:
    http://www.tetongravity.com/forums/s...-Off-or-Search
    razmak izmedju uredjaja treba da iznosi minimalno 40cm. U neporednoj blizini moze doci do spontane romjene rezima primanja i odasiljanja signala .

  2. #22
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    Sanyo Eneloop? Mnogo dobre.
    Tacno tako. To je taj brend i kazu da su trenutno broj jedan sto se tice niskih tempetarura. Jedna baterija kosta ca. 5eur
    History is made by those who dare to break the rules.

  3. #23
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Sapa Pogledati poruku
    Za one koji na skijanju koriste i jedan i drugi uredjaj nije na odmet pomenuti da radio stanice, ''voki-toki'' i mobilni telefoni negatvno uticu na rad lavinskih primopredajnika.jedan od primjera:
    http://www.tetongravity.com/forums/s...-Off-or-Search
    razmak izmedju uredjaja treba da iznosi minimalno 40cm. U neporednoj blizini moze doci do spontane romjene rezima primanja i odasiljanja signala .
    Ćudno, pominju i za neke druge primopredajnike da switchuju a razlog je da su prekidači magnetni (pretpostavljam releji) - ja imam Pieps DSP i prekidač za off/receiver/transmitter je mehanički

  4. #24
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Eneloop nisu trenutno vec par godina od kako postoje na nasem trzistu su broj jedan. Ja ih koristim par godina vec za digitalni fotoaparat. Najvise se isplati da se kupi sa punjacem - 4 baterije i punjac.
    Da li moze ovako nesto da se "hakuje" da se poveca domet tj. poveca izlazna snaga?

    http://www.amazon.de/Audioline-59342...d_rhf_dp_p_t_1

  5. #25
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    To sam i ja razmisljao ali bojim se da mi nestrucni elektricar nesto pokvari. Budimo realni koliko nasih elektricara ima iskustva s voki tokijima
    History is made by those who dare to break the rules.

  6. #26
    Ski legenda Sapa avatar
    Datum registracije
    30.11.2006
    Lokacija
    -8
    Poruke
    2.404

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Ćudno, pominju i za neke druge primopredajnike da switchuju a razlog je da su prekidači magnetni (pretpostavljam releji) - ja imam Pieps DSP i prekidač za off/receiver/transmitter je mehanički
    jest ovo vazi za skoro sve primporedajnike ne samo za tvoj DPS.
    Nista, ekspermentisanje je majka znanje ;-)
    uzmes oba aparata, ukljucis i stavis jedan pored drugog, malo cackas toki-voki, ukljucujes iskljucujes, mjenjas frekvencije i vidis sta ce da se desi.

    imo sam priliku da na youtubu vidjeti filmic u kome je beacon snowpulse, koji ja inace koristim, bio izlazen frekvenciji voki-tokija, aparati stavljeni jedan pored drugog (u uslovima dnevne sobe), u svakom slucaju je beacon u prisustvu voki-tokija, spontano prebacivao sa odasiljanja na primanje, dok se lijepo moglo vidjeti da na odstojanju od oko pola metra vise nije bilo uticaja.

    mjere predostroznje na skijanju bi bile, iskljuciti voki-toki cim ukljucis beacon, ako ne, onda svakako probati sto manje odasiljati i mjenjati frekvenciju, ako je upaljen onda drzati na rastojanju od pomenutih 40cm kolko su izracunali da je maximalno rastojanje na kome su moguce smetnje i prebacivanje rezima.
    ne zaboraviti da i mobilni telefoni mogu praviti smetnje.

  7. #27
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ja ne koristim radio stanice (toki-voki) ali uvek nosim mobilni telefon, odašiljač držim u rancu (znam da bi trebalo ispod jakne, uz beacon sam dobio i onu futrolu - kao za detektivske pištolje ) koji mi je na leđima - pa ga uključim na odašiljanje i ostavim u rancu. Znam da to radim zato što je komfornije, ali šta ću . U rancu imam airbag, lopatu, probu, odašiljač, rezervnu ski masku, nekada spakujem i vodu/čokoladu ali uglavnom to je to

    Zašto ovo pišem? Pa trebalo bi da je u tom slučaju udaljenost mobilnog i transceivera dovoljna?

    Inače kako ja to gledam: žešći sigurnosni zajeb/propust proizvođača beacona - svih redom

    Hvala puno na ovoj informaciji - jako korisna i važna
    Izmenio/la wlad; 11.12.2012 u 22:40.

  8. #28
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Ja ne koristim radio stanice (toki-voki) ali uvek nosim mobilni telefon, odašiljač držim u rancu (znam da bi trebalo ispod jakne, uz beacon sam dobio i onu futrolu - kao za detektivske pištolje ) koji mi je na leđima - pa ga uključim na odašiljanje i ostavim u rancu. Znam da to radim zato što je komfornije, ali šta ću . U rancu imam airbag, lopatu, probu, odašiljač, rezervnu ski masku, nekada spakujem i vodu/čokoladu ali uglavnom to je to

    Zašto ovo pišem? Pa trebalo bi da je u tom slučaju udaljenost mobilnog i transceivera dovoljna?

    Inače kako ja to gledam: žešći sigurnosni zajeb/propust proizvođača beacona - svih redom

    Hvala puno na ovoj informaciji - jako korisna i važna
    wlad brate pa nije valjda da stalno sve ovo vuces s sobom? Razumem ako ides negde off road ili na nepoznate predjela ali stalno vuci
    History is made by those who dare to break the rules.

  9. #29
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grazer Pogledati poruku
    To sam i ja razmisljao ali bojim se da mi nestrucni elektricar nesto pokvari. Budimo realni koliko nasih elektricara ima iskustva s voki tokijima
    Ma za 20 eura bi rizikovao

    http://www.conrad.com/AudiolineWalki..._14762_0715021

    A evo ti alo veci izbor sa malo manjim cenama nego kod nas:

    http://www.conrad.com/websale7/?Ctx=...catsort=1Price

    Ne znam da li imaju u austriji ali imaju u Skoplju samo po visim cenama :

    http://www.conrad.mk/artikel.php?ks=933030

    Podelis sa 61.5 i dobijes u evrima .

  10. #30
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Zatvorio se conrad u Grazu, nema vise a bio je bagatela
    History is made by those who dare to break the rules.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •