Strana 1 od 9 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 88

Tema: Talkie-Walkie ???

  1. #1
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

    Podrazumevano Talkie-Walkie ???

    Cao hteli bi da kupimo neki talkie walkie, naravno koristili bi ih najvise za skijanje, i po mogucstvu (posto nas ima vise) da budu 4 komada.... e sad ima li neko iskustva, koje marke ili konkretno modelel da trazimo, da ih ima kod nas, da ne bude sad bas nesto preskupo, a opet i da nije neki bezvezni jeftini uredjaj...naravno da ima sto veci domet u planinskim uslovima, i da su se dobro pokazali pri radu na niskim temeperaturama...ako to uopste ima uticaj na rad ovih uredjaja...

    hvala unapred

  2. #2
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od SnowBeliever Pogledati poruku
    Cao hteli bi da kupimo neki talkie walkie, naravno koristili bi ih najvise za skijanje, i po mogucstvu (posto nas ima vise) da budu 4 komada.... e sad ima li neko iskustva, koje marke ili konkretno modelel da trazimo, da ih ima kod nas, da ne bude sad bas nesto preskupo, a opet i da nije neki bezvezni jeftini uredjaj...naravno da ima sto veci domet u planinskim uslovima, i da su se dobro pokazali pri radu na niskim temeperaturama...ako to uopste ima uticaj na rad ovih uredjaja...

    hvala unapred
    Moja iskustva su da svi ovi jevtiniji ( 100$ < ) ferceraju samo u krugu od kilometar (zvanicno su deklarisani 10-20km ) i na istoj strani brda

  3. #3
    Super Member SnowBeliever avatar
    Datum registracije
    07.12.2009
    Lokacija
    Somewhere in The Alps
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 9+
    Godina
    42
    Poruke
    502

  4. #4
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    To je hoby...objektivno, sto rece gore iznad, "na istoj strani brda", na cca 2km OPTICKE VIDLJIVOSTI.
    Najveca caka sa RadioVezom je OPTICKA VIDLJIVOST tako da, makar bacio i 1000$ sa druge strane brda nece da mozes da "dobacis".
    Najbolje je probati nesto pa videti da li ti odgovara...ja sam koristio ove http://vysilacky.heureka.cz/brondi-f...n/specifikace/ 2 godine u Isolla da bih decu iole imao na ":uhu" i radile su od, recimo polaska gondole sa centra do izlaska na vrh pokrivajuci sa vrha prilicno siroko...
    naravno
    No1 MOTOROLA http://www.motorola.com/Business/US-EN/Two-Way+Radios
    No2 YEASU http://www.yaesu.com/
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  5. #5
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Ako neko ima pozitivnih izskustava sa odredjenim aparatima,bilo bi fino da to podeli sa nama

  6. #6
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    PRVI i osnovni problem radio uredjaja kojie bi mi (na skijanju odn planini) koristili, je sama karakteristika prostiranja radio talasa tako da NE POSTOJI RADIO UREDJAJ koji bi Vam omogucio POTPUNO pokriven "teren" na planini. (osim ako svojim PROFI radio uredjajem, motorola, yeasu, ne "upadnete" u sistem repetitora Gorske Sluzbe Spasavanja na doticnom mestu odnosno provalite frekvenciju njihovog sistema sto je IZVODLJIVO ali i KAZNJIVO!)
    Zato, moja preporuka, p[robajte nesto od ovih hoby uredjaja tipa ovih gore, nadjite u startu najmanje koristenu frekvenciju (jer je na planini ogromnaaa "guzva" u radio vezi posebno tih frekvencija koje su dozvoljene za radio vezu pmenutih uredjaja!)
    Pozdrav
    PS...kad na neki, u tom momentu, Vama neshvatljiv nacin dodje do uspostave radio veze "suprotno" gore navedenom, doslo je, naime, do izrazaja jos jedna karakteristika radio talasa a to je REFLEKSIJA (odbijanje) i to je nestabilna veza i vrlo verovatno moguca samo na tom mestu gde upravo stojite !
    Priložene slike Priložene slike
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

  7. #7
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Moje skromno poznavanje radio uredzaja male snage poznati kao toki-voki kaze da iste rade na oko 150MHz (VHF) ili oko 400MHz(UHF)
    To male sange znaci da su od1W-5W, i isti imaju domet oko1,5-5km u zavisnosti od konfiguracije zemjista,
    ali i nekoliko desetina (pa i stotina) km ako postoi opticka vidljivost.
    Naravno da je moguce u brdovitom terenu da predze radio talas (to su vrlo kratki talasi ili ultra KT) i preko brda ali tesko preko dva jer isti zbog kratkoce talasa ne moze da prati konfiguraciju terena.
    Preporuka, ne kupovati nesto previse skupo i profesionalno, i one male igracke ce zavrsiti posao.
    Iste se podesavaju na rad na odredzenu frekfenciju ili vise nih ako ima vise kanala, i iste se podesavaju naravno kompjuterom, ne mozete to sami.
    Cista slucajnost je da potrefite frekfenciju oficijalnih sluzbi koje koriste repetitore, ili cista namera ako neko zna tacne frekfencije na koje rade te sluzbe.
    Toliko za sada.

  8. #8
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Refleksija je cista slucajnost i nemojte se zamarati time.

  9. #9
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Ja sam kupio u francuskoj vokitoki ali ne znam sta mu je. Domet je dobar ali izgleda da ga hladnoca pojede posto se stalno gasi. Baterija signalizira da je stalno puna ali kad stisnes dugme da kazes nesto nakon dve reci se ugasi. Ako ne pricas radi ceo dan
    History is made by those who dare to break the rules.

  10. #10
    Super Member hallo avatar
    Datum registracije
    13.01.2012
    Lokacija
    Loznica, Srbija
    Skije / Bord
    Fisher Ranger 98
    Godina
    53
    Poruke
    913

    Podrazumevano

    @Grazer da si platio zimus pivo kad sam te cekao na Jahorini resio bih ti problem odma' ovako za onih 10KM-a neka te "malo"...
    Vo se vezuje za rogove a Covek za Rec!!!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •