Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 15

Tema: Touring, Backcountry, Freeride vezovi - Preporuke i utisci

  1. #1
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano Touring, Backcountry, Freeride vezovi - Preporuke i utisci

    Koje vezove za gore pomenute namene biste/ne biste preporučili i iz kog razloga?

    S obzirom da se radi o specifičnim vezovima, ne bi bilo na odmet i neku recenziju da napiše neko ko ima iskustva sa istima.

  2. #2
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano Tyrolia Aaadrenalin

    Deluje obećavajuće...

    http://www.aaa-series.com/aaaseries/

  3. #3
    Ski legenda trendo avatar
    Datum registracije
    20.04.2008
    Lokacija
    Skopje
    Skije / Bord
    Turno freeride ski
    Godina
    56
    Poruke
    1.138

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od chaghaboo Pogledati poruku
    Deluje obećavajuće...

    http://www.aaa-series.com/aaaseries/
    Stvarno to lepo izgleda,a kolko to para sefe

  4. #4
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Nemam pojma trendo Nešto ga nema po online prodavnicima, samo na jednom mestu sam našao informaciju da se radi o 525 usd, ako je to uopšte tačna informacija.

  5. #5
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    To je Duke style vez, znači ako tražiš nešto što je 90% vez za alpsko skijanje (da je solidan i drži cipelu kao normalan vez) i da veoma malo ideš u ture to je onda vez za tebe.

    Ako pak ides češće u ture onda ti treba čisto turni vez koji služi za penjanje i da se skotrljaš niz planinu - a samim tim drugi par skija..

    Naravno ne znam ništa o ovoj Tyroliai ali sa slike deluje Duke style vez, pošto imam duke na skijama za offpiste nekoliko godina (a sada su prešle i na nov par skija) mogu da kažem da je vez fenomenalan za alpsko skijanje. Solidan, čvrst, kvalitet vrhunski i radi perfektno. Za ture odrađuje posao, ali ima mana naravno pošto mu to nije primarna namena (težak je, i nema zaključavanje/otključavanje turnog moda "na štap" što sam pomenuo u nekom drugom postu/opisu).

    Sa druge strane "pravi" turno vezovi su praktično neupotrebljivi za skijanje na stazama.

    Ako je tačan info da košta $525 onda je to preskupo, bolje uzmi neki marker za minimalno duplo manje para . Kada sam ja uzimao postojao je samo Duke i Jester, sada imaju i neke "plastične" verzije tih vezova pa prouči malo više...

  6. #6
    Member
    Datum registracije
    24.04.2012
    Godina
    31
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    http://www.hangloose.com/en/ADRENALI...D_1_48711.html Naisao sam danas na ove, pa reko da vam ostavim link

  7. #7
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Eto još jedne cene - 380€.

    @wlad
    Kako sam rešio skije za po stazi sad je vreme da se malo uputim u offpiste tematiku. Nikad se ne zna kada će neka dobra ponuda da izleti, a možda će biti prilike i da se isproba nešto ove sezone

    Pošto sam dobro razmislio kakva vrsta vožnje van staze me interesuje došao sam do toga da mi neće trebati čistokrvni turno vez, već vez koji je prvenstveno za alpsko skijanje a koji po potrebi može da imitira i turno. Znam da je težina mana ovakvih vezova, ali to mi je ok. Naravno ovaj vez bi išao na drugi par skija, skija za off.

    Kako turno opcija nije nešto što bih toliko učestalo koristio nemogućnost jednostavne aktivacije iste štapom na Markeru smatram da mi nije presudna karakteristika. Da svi ti vezovi nisu jeftini, nisu, ali s obzirom da su kvalitetni računam da bi jedan vez mogao da preživi više skija i samim tim kada se uzme dužina eksploatacije smatram da to nije toliko strašno.

    Gledao sam i Marker ali ni on nije jeftin. Novi Duke EPF je 450usd.

  8. #8
    Junior Member
    Datum registracije
    13.11.2012
    Poruke
    1

    Podrazumevano

    Pozdrav svima!

    Bavim se turnim skijanjem 3 sezone te bih vam volio prenijeti svoja zapažanja glede vezova.

    Kad sam nabavljao opremu i mene su brinule priče o turnim vezovima da su slabi i da nisu za po stazi, te sam razmišljao o vezovima Marker Baron kao lakšoj i jeftinijoj alternativi Duke-u. Na svu sreću prodavač u Sport Conradu me ohrabrio da je za moju konstituciju (80 Kg) sasvim dovoljan Diamir Experience koji ima DIN skalu samo do 10, no meni ni ne treba više jer ih namještam na 8. Nisam puno skijao s njima po stazi, no ono malo što jesam, nisam primjetio nikakve nedostatke. Izvan staze se ponašaju zadovoljavajuće u svim uvjetima, od tvrdog do mekanog snijega.

    Nekome ko misli skijati s tim skijama po stazi (iako chaghaboo ima druge skije za po stazi tako da ove valjda neće) mislim da bi dobar izbor bio Diamir Freeride Pro koji je čvršći i teži od mog Experienca, ali ipak značajno lakši od spomenutih freeride vezova, a DIN skala do 12 mora biti dostatna normalnom skijašu koji ne skače sa stijena visokih 10 metara i slično. Oko pola kile lakši vez možda ne znači puno nekome ko nikad nije bio na turi, ali vjerujte mi da svaki gram više na nozi se itekako osjeti.

    Markerova varijanta sa polugom za prebacivanje ispod stopala je jednostavno neprihvatljiva za današnje pojmove, posebice jer sva konkurencija ima rješeno prebacivanje štapom. Doduše svi ti freeride vezovi su novi i tek će vrijeme pokazati kakvi su u stvarnom životu. Stoga moj glas ide za Diamir Freeride koji se kroz godine pokazao kao odličan turni vez koji po mom mišljenju za normalnu upotrebu po ničemu ne zaostaje za tzv. freeride vezovima.

  9. #9
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od chaghaboo Pogledati poruku
    Gledao sam i Marker ali ni on nije jeftin. Novi Duke EPF je 450usd.
    Može da te izađe 250EUR ako ga uzmeš uz skije na akciji (npr. SportConrad)..

  10. #10
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    @vlado_s
    Hvala Vlado na informaciji. Malo sam pogledao po netu o ovim vezovima i definitivno je nešto što takođe treba uzeti u obzir. Ovaj Freeride Pro deluje dobro, međutim ni on nije jeftin. Ovo malo što sam stigao da probrljam po netu i on je oko 500usd, što je čak više od Markerovog Duke EPF. Izgleda da će teško biti naći dobar vez ovog tipa po niskoj ceni, sem možda kako wlad reče u kombinaciji sa skijama.

    @wlad
    Izgleda da mi ne preostaje ništa drugo nego da započnem i temu za preporuku off-piste skija

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •