Rezultati 1 do 6 od 6

Tema: Skije / Fischer Big Stix 10.6

  1. #1
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    857

    Podrazumevano Skije / Fischer Big Stix 10.6

    Karakteristike proizvoda
    Dužina: 180cm
    Geometrija i radijus: 135/106/123, 26m@180
    Profil: Tradicionalno zakrivljenje
    Vezovi: Salomon Equipe 997 Driver
    Podešavanje vezova: 6-8cm unazad od preporuke proizvodjacha
    Ostalo: Air Carbon chassis, fiber core

    Mesto i uslovi testiranja
    Mesto: Divcibare, Val Thorens/Orelle
    Dužina testiranja: 25+ dana
    Uslovi: Svi moguci uslovi na stazi, van staze i kroz sumu
    Lične ili demo skije: Licne

    Lične informacije
    Starost:31
    Visina i težina: 188cm 78-86kg(varijacija u kilazi sada dostigla maximum 92kg)
    Prosečan broj dana po sezoni: 30+
    Godine skijanja: 20+(pauza od 5, 6 a mozda i 7 godina koje se stidim)
    Veština (1-10): rekao bih 7-8 ali neka bude tanka 9
    Poželjan teren: Off piste, drvece

    Zaključak: Zivahna skija za razne tipove terena.
    Za: Lagana pod nogama osrednje savitljivosti dozvoljava opusteniju voznju.
    Protiv: Pri velikim brzinama na zaledjenim stazama ne prasta greske.

    Recenzija
    Obzirom na radijus od 26m skija je dosta upravljiva u svim tipovima zaokreta. Blago podignuti rep ili parcijalni twin tip uz mekocu i manju tezinu doprinose lakoj okretljivosti i zbog toga skija na stazi i van staze ponasa se kao da je u terrain parku, veoma zabavna skija. Klip 2B

    Vozio sam je u svim mogucim uslovima i ponasala se stabilno osim na jako zaledjenim stazama pri velikim brzinama +90km/h kada je njen osrednji flex dolazio do izrazaja i skija ukoliko bi skliznula izazivala bi prevelike vibracije u vidu talasa. Na stazi veoma upravljiva za sve tipove zaokreta. U dubokom snegu trpi ogromne brzine tako da kratke i shiroke zaokrete podnosi sa lakocom jednom recju MAŽE. Tesko krece ali kad se zalaufa leti. Na razrovarenim stazama brisu sneg sa puta.

    Imao sam priliku da na prolece skijam u FR po mokrom dubljem snegu van staze i skija je letela a isto tako i po tvrdjem snegu van staze. Rubnici su fenomenalni i iz mog iskustva retko ispustaju podlogu. Po shumi je okretljiva ali kao i inace u dubokom snegu treba joj malo brzine. Idealna skija za nekoga ko zeli da predje na "debele" skije i nikada vise da pomisli na nesto drugo.

    Vez sam montirao prilicno unazad od preporuke proizvodjacha prvenstveno jer sam mislio da cu dobiti osecaj malo duze skije. Skija je odradila svoje i zasluzeno ce krasiti jedan zid u mom stanu(iz tog razloga ce dobiti mozda i malo vece ocene nego sto zasluzuju). Obzirom na komplikacije oko transporta i nemogucnosti kupovine kvalitetnijih vezova nece ih naslediti Line nego Gotama koje imaju slican sidecut medjutim razlicite performanse a i prilicno su duze

    BIG-STIX.jpg

    Ocene (1-5)
    Stabilnost pri većim brzinama: 3
    Držanje kantni na tvrdoj stazi: 3
    Upravljivost: 4
    Praštanje grešaka: 4

    Dugački zaokreti: 4
    Srednji zaokreti: 4
    Kratki zaokreti: 4

    Uređena staza: 4
    Poleđena staza: 3
    Razrovana staza: 4
    Dubok sneg (off-piste): 4
    Moguli: 4

    Ukupni utisak: 3.75

  2. #2
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Odlična recenzija! Oćemo onda još po jednu pa da objavimo više tu zbirku recenzija

    Nego nikako Ivanča (Ivan_Bgd) da se istrči sa recenzijom za K2 daske, koje se ionako retko viđaju na našim skijlištima. Ali dobro, možda pročita ovo pa se javi... Ćao Ivanča

  3. #3
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Videcu ja da mozda napisem za RTM77, ali ne znam da li sam dovoljno merodavan obzirom da broj razlicitih daski koje sam vozio staje na prste jedne ruke :(

  4. #4
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    @IvanQ

    Citiraću sebe u odogovoru na istu dilemu u drugoj, od moguće dve, recenzije:
    Zato u šablonu i postoji stavka "Dužina testiranja". Kad bi recenzije pisali samo oni koji na skijama provedu minimum dve nedelje ne bi ni imali recenzije. Ljudi provozaju na ski testu neke daske par sati i napišu svoje utiske. Sve je to ok.

    Svačije mišljenje i ocena u vidu recenzije su i više nego dobrodošli bez obzira na veštinu, broj isprobanih ili dužinu testiranja skija. Čak je i poželjno po mogućstvu čuti utiske ljudi različitog nivoa znanja i preferenci.

  5. #5
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od chaghaboo Pogledati poruku
    Odlična recenzija! Oćemo onda još po jednu pa da objavimo više tu zbirku recenzija

    Nego nikako Ivanča (Ivan_Bgd) da se istrči sa recenzijom za K2 daske, koje se ionako retko viđaju na našim skijlištima. Ali dobro, možda pročita ovo pa se javi... Ćao Ivanča
    još da me ne mrzi

    @Grimani, lepa recenzija a inače tvoja visina a i težina je kao copy-paste od mene. I to tačno prvo beše 78kg pa 86kg i sad sam na 92kg(pre jela, nakon jela+3)

    Stare crossfire 115/68/99 sam u više postova opisao, ali mi nisu verovali da tako žgoljave daske piče svuda OK pa i kroz dubok pršić.
    Posebno sad u januaru odmah posle raspusta sam ih po Kopu sa pršićem od 130 cm lepo izvozao 10 dana i na Jahi još 5 i bi zadovoljan i namiren za sve ove godine bez svežeg pršića.
    Kad oće oće, kad ne guli stazu i trpi.
    Najviše sam oduševljen stabilnošću pri većim brzinama po utabanim stazama, ne osetim nikakvu vibraciju , kao da stojim u mestu.(radi taj mod-monic i metal laminate)
    Razrovaren dubok sneg samo razgrće , što Grimani kaže, a tu svakako ima uticaja i ovih 92kg
    Bojim se da mi ove nove neće biti toliko stabilne zbog rokera napred , imam osećaj da će na većoj brzini da klepetaju o stazu, tako da ću se držati OFF !
    Mare, tako da kada probam nove stiže recenzija.

  6. #6
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Ivanča, pa evo ti skoro pa napisa celu recenziju za Crossfire Držim te za reč za te nove K2 koje ti krase potpis

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •