Karakteristike proizvoda
Dužina: 180cm
Geometrija i radijus: 135/106/123, 26m@180
Profil: Tradicionalno zakrivljenje
Vezovi: Salomon Equipe 997 Driver
Podešavanje vezova: 6-8cm unazad od preporuke proizvodjacha
Ostalo: Air Carbon chassis, fiber core

Mesto i uslovi testiranja
Mesto: Divcibare, Val Thorens/Orelle
Dužina testiranja: 25+ dana
Uslovi: Svi moguci uslovi na stazi, van staze i kroz sumu
Lične ili demo skije: Licne

Lične informacije
Starost:31
Visina i težina: 188cm 78-86kg(varijacija u kilazi sada dostigla maximum 92kg)
Prosečan broj dana po sezoni: 30+
Godine skijanja: 20+(pauza od 5, 6 a mozda i 7 godina koje se stidim)
Veština (1-10): rekao bih 7-8 ali neka bude tanka 9
Poželjan teren: Off piste, drvece

Zaključak: Zivahna skija za razne tipove terena.
Za: Lagana pod nogama osrednje savitljivosti dozvoljava opusteniju voznju.
Protiv: Pri velikim brzinama na zaledjenim stazama ne prasta greske.

Recenzija
Obzirom na radijus od 26m skija je dosta upravljiva u svim tipovima zaokreta. Blago podignuti rep ili parcijalni twin tip uz mekocu i manju tezinu doprinose lakoj okretljivosti i zbog toga skija na stazi i van staze ponasa se kao da je u terrain parku, veoma zabavna skija. Klip 2B

Vozio sam je u svim mogucim uslovima i ponasala se stabilno osim na jako zaledjenim stazama pri velikim brzinama +90km/h kada je njen osrednji flex dolazio do izrazaja i skija ukoliko bi skliznula izazivala bi prevelike vibracije u vidu talasa. Na stazi veoma upravljiva za sve tipove zaokreta. U dubokom snegu trpi ogromne brzine tako da kratke i shiroke zaokrete podnosi sa lakocom jednom recju MAŽE. Tesko krece ali kad se zalaufa leti. Na razrovarenim stazama brisu sneg sa puta.

Imao sam priliku da na prolece skijam u FR po mokrom dubljem snegu van staze i skija je letela a isto tako i po tvrdjem snegu van staze. Rubnici su fenomenalni i iz mog iskustva retko ispustaju podlogu. Po shumi je okretljiva ali kao i inace u dubokom snegu treba joj malo brzine. Idealna skija za nekoga ko zeli da predje na "debele" skije i nikada vise da pomisli na nesto drugo.

Vez sam montirao prilicno unazad od preporuke proizvodjacha prvenstveno jer sam mislio da cu dobiti osecaj malo duze skije. Skija je odradila svoje i zasluzeno ce krasiti jedan zid u mom stanu(iz tog razloga ce dobiti mozda i malo vece ocene nego sto zasluzuju). Obzirom na komplikacije oko transporta i nemogucnosti kupovine kvalitetnijih vezova nece ih naslediti Line nego Gotama koje imaju slican sidecut medjutim razlicite performanse a i prilicno su duze

BIG-STIX.jpg

Ocene (1-5)
Stabilnost pri većim brzinama: 3
Držanje kantni na tvrdoj stazi: 3
Upravljivost: 4
Praštanje grešaka: 4

Dugački zaokreti: 4
Srednji zaokreti: 4
Kratki zaokreti: 4

Uređena staza: 4
Poleđena staza: 3
Razrovana staza: 4
Dubok sneg (off-piste): 4
Moguli: 4

Ukupni utisak: 3.75