Rezultati 1 do 6 od 6

Tema: Potreban savjet za zastitnu opremu.

  1. #1
    Member Igi avatar
    Datum registracije
    02.01.2010
    Poruke
    68

    Podrazumevano Potreban savjet za zastitnu opremu.

    Pozdrav ekipi,

    Potreban mi je savjet nekoga sa iskustvom. Imam 31 god, sportski sam tip, vozim bord vec 4 godine, ali primjecujem kako "godine" cine svoje. Svaka sezona zavrsi sa nekom novom povredom, bolnim mjestom ili slicno. S obzirom da imam dvoje djece i da bih sto vise zdravog vremena proveo sa njima, od pocetka koristim sve moguce protektore. Prve dvije god. sam koristio stitnike za koljena, zadnje dvije za zglobove ruke, a kaciga i zastitne pantalone (bokovi i dupe) su standard cijelo vrijeme. Ipak, vazda naletim na neki panj, hupser, pa se povrijedi rame, ledja, koljeno i sl...

    Desila mi se povreda diskusa prije 10-tak dana koju uspjesno saniram i imam plan treninga i vjezbi za ledja i stomak tako da spreman docekam sezonu (uostalom i svake godine se spremam u teretanu). Sada zelim da kupim onaj oklop (kornjaca) ali ne znam koliko je to stvarno djelotvorno. Najvise mi se svidja komplet odijelo cijelo i zbog ramena i zbog rukava, ali nisam siguran koliko stiti kicmu. Ovako nesto:

    http://www.snowinn.com/ski-store/ato...-12-13/36725/p

    Po meni je preglupo da koristim i oklop/kornjacu, pa preko toga da oblacim jos odijelo.

    Moze li neki savjet iz prve ruke?

  2. #2
    Ski Magare Markoos avatar
    Datum registracije
    02.12.2005
    Lokacija
    Beograd, Srbija
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 800
    Godina
    43
    Poruke
    121

    Podrazumevano

    off:
    A da ti lepo staneš na skije pa lagano sa decom niz plavu neku stazicu?

  3. #3
    Super Member
    Datum registracije
    15.03.2004
    Lokacija
    Banja Luka
    Godina
    53
    Poruke
    244

    Podrazumevano

    Moje iskustvo kaže da te razni protektori nikada ne mogu tako dobro zaštiti kao što te štiti izbjegavanje panjeva, hupsera, leda, vožnje brže nego što si joj dorastao.., da ne bude zabune, to je moje lično iskustvo.

  4. #4
    Member Igi avatar
    Datum registracije
    02.01.2010
    Poruke
    68

    Podrazumevano

    Nevjerovatno pazim, vozim jako oprezno, ne pretjerano brzo. Panj sam nasao ispod powdera pri brzini ne vecoj od 20km/h, ali sam rame bas zeznuo. To je opet iza mene. Kazem, bas bas vodim racuna i o pripremi pred sezonu i zagrijavanju pred skijaski dan i o pauzama za vrijeme voznje i ne skacem, ne izvodim nikakve trikove, ali se opet desi. Mislim, desava se svima, samo sto se kod svakoga to drugacije manifestuje.

    Ja zelim sa se zastitim, a ako imam oklop, ne znaci da cu da skacem sa pola zice i radim backflip

  5. #5
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Nema vise kroz sumu skijanje i to je to, samo se drzati staze
    History is made by those who dare to break the rules.

  6. #6
    Super Member Truch2 avatar
    Datum registracije
    08.02.2008
    Lokacija
    Bg
    Skije / Bord
    Nitro Gloop
    Poruke
    328

    Podrazumevano

    hm , ja imam ovo http://www.snowinn.com/ski-store/ato...-12-13/36708/p stariji model i nije nista losiji, ili bolji od ovog koji spominjes. Meni radi posao.
    E sad, iz licnog iskustva, sam shvatio da vecina pad-ova od EVA i slicnih materijala imaju samo donekle zastitu ( najprostije stite te od svega sto je na nivou modrice i stite ozbiljno kichmu-sto je i najvaznije) Jer je kod vecine modela ta zastita na ramenima i rukama preslaba, za neku ozbiljniju povredu, uganuce, iscasenje tesko da rade posao.

    Mozesh da se oklopish kao Robocap ili da izgledash kao He Man mogucnost povrede i dalje postoji, koliko god to proizvodjaci nazivali full armour...
    Dakle, kupi ovo od mene i uradio si uglavnom sve, za male pare
    http://www.skijanje.rs/forum/showthread.php?t=5794
    Izmenio/la Truch2; 21.11.2012 u 14:48. Razlog: nepismenost
    Snowboarding is skateboarding for pussies!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •