Rezultati 1 do 7 od 7

Tema: Dužina štapova

  1. #1
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano Dužina štapova

    Znate li za formulu:

    Visina skijaša X 0,68 = Dužina štapova

  2. #2
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ja ne znam za tu formulu, mozda pali . Ja znam za ono pravilo da ti od lakta do sake ruka bude paralelna sa podlogom dok drzis stap.

    Pominje se da treba drzati stap (kada se meri naravno ) na kontra strani (iznad krplje kada se okrene) - ali ne vidim razliku u duzini (merenju) ako se drzi naopako ili normalno .

  3. #3
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Kad se štap okrene, treba ga držati ispod krplje. Razlog je što dio iznad krplje (tj. ispod krplje kad se štap drži normalno) bude u snijegu, pa ga treba zanemariti.

    Formula se do sada pokazala tačnom.

  4. #4
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Definitivno je lakse sa formulom .

    Skije = V - (5 do 20) cm
    Stapovi = V * 0.68
    Cipele = izmeris duzinu stopala u cm

  5. #5
    Member
    Datum registracije
    14.09.2005
    Poruke
    34

    Podrazumevano

    A ima li neka formula za cipelu od Snowboarda, ako ne idem u prodavnicu da je probam ? :P

  6. #6
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Thumbs up

    Uvek je najbolje da probas, razliciti proizvodjaci imaju razlicite sirine cipela, tako su neki podesniji ako imas siru nogu, a neki ako imas uzu.

    Ne znam kako ide za board, ali za skijanje imas cipele sa prilagodljivim uloskom (prilagode cipelu za tvoju nogu u prodavnici kad je kupis) - takve ja imam.

    Ranije su se koristile razlicite mere, US velicina, EU velicina i sl. Sada je aktivan cm standard - sto je mnogo pojednostavilo (barem za ski cipele) - tako da samo izmeris duzinu stopala u cm i to ti je broj, meni je stopalo 302mm pa mi je broj 30.5 (cm).

    Naravno, svaka normalna prodavnica ski opreme ce da ti izmeri duzinu stopala na licu mesta.

  7. #7
    MANIJAK, SKI MANIJAK ISIA_extreme_carver avatar
    Datum registracije
    10.11.2005
    Lokacija
    Zagreb, Croatia
    Godina
    41
    Poruke
    99

    Podrazumevano

    Najbitniji je parametar duljina štapa i to vam treba biti apsolutno prvi kriterij. Komercijalno dostupne duljine se kreću u rasponima od 5 cm, od 140, 135, 130, 125 cm pa na niže.
    Okrenite štap naopako tako da je drška na podu, a vi uhvatite štap odmah ispod zvjezdice (jer se računa da će dio štapa ispod zvjezdice ionako biti u snijegu i ne ulazi u efektivnu duljinu štapa).
    Štap mora na zemlju biti položen okomito, paralelno s nogom i to tako da ruka bude savinuta pod pravim kutom (pod 90 stupnjeva).
    Ako ste negdje između dostupnih visina, uvijek radije uzmite dulji nego kraći štap, pogotovo ako namjeravate naučiti koristiti štap u samom skijanju.
    Razlike u tzv. zvjezdicama također imaju svoje objašnjenje. Zvjezdice koje su oblika punog kruga i veće površine namijenjene su skijanju u dubljem snijegu, pa im oblik ima namjenu sprječavanja propadanja u snijeg, dok su zvjezdice manje površine namijenjene tvrđim i uređenim pistama.
    Eto nadam se da sam malo pomogao!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •