Rezultati 1 do 9 od 9

Tema: Skije / Fischer RX8 Pro

  1. #1
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano Skije / Fischer RX8 Pro

    Karakteristike proizvoda
    Dužina: 160cm
    Geometrija i radijus: 116-65-98; 12m@160cm
    Profil: tradicionalni kamber
    Vezovi: Tyrolia FS10
    Podešavanje vezova: po preporuci proizvođača
    Ostalo: drveno jezgro, titanijum 0.5

    Mesto i uslovi testiranja
    Mesto: Kopaonik, Bansko, Auron, Isola2000
    Dužina testiranja: 20+ dana
    Uslovi: svi mogući uslovi koji se sreću na stazi
    Lične ili demo skije: lične

    Lične informacije
    Starost: 32
    Visina i težina: 180cm, 84kg
    Prosečan broj dana po sezoni: 14
    Godine skijanja: 8
    Veština (1-10): 7
    Poželjan teren: sređena staza, off-piste

    Zaključak:Skija za vožnju po uređenoj stazi namenjena solidnim rekreativnim skijašima koji naginju tehničkoj vožnji i uskim zavojima.
    Za: Držanje na tvrdim i zaleđenim podlogama. Ne zamara, lako je upravljiva.
    Protiv: Nestabilnost na pravcu i pri većim brzinama. Ograničenost kada su u pitanju uslovi na stazi.

    Recenzija
    Prvo i očigledno je da se radi o skiji koja se najbolje oseća na stazi i to uređenoj. Vozio sam je po svim mogućim uslovima koji se sreću na stazama. Od savršeno ispeglanih još nedodirnutih staza do razrovanih, od tvrdo nabijene podloge do omekšalog i vodenastog snega. Na tvrdo nabijenim podlogama i poleđenim delovima staza ove skije vas neće izneveriti ali je potrebno dobro ih pritistisnuti baš tada, upravo suprotno od onoga što ljudi iz straha rade kada naiđu na takve podloge. Na umereno tvrdoj podlozi je apsolutno zadovoljstvo i uživanje voziti ih i na takvoj podlozi su apsolutno predvidljive i zabavne za vožnju. Omekšali sneg ne verujem da ikome može da pruži neko posebno zadovoljstvo tokom skijanja pa taj deo neću ni komentarisati. Međutim, razrovane tvrde staze nisu baš najzabavnije za vožnju. Daleko od toga da me je hvatala panika kada pri nekoj iole većoj brzini naletim na deo staze koji je razrovan ali ne mogu ni da kažem da sam se tada osećao sigurno i prijatno. Takođe po dubokom snegu sa ovim skijama nema šta da se traži.

    Geometrija i radijus od 12m jasno govore da skija voli kraće zavoje. I u praksi je upravo tako, tehnički voziti kratke zavoje na njima je fenomenalno. Mogu se sasvim fino voziti i u nekim srednjim zaokretima pri čemu je, za razliku od skija sa većim radijusom, potrebno biti malo više aktivan tokom celog zaokreta. Dugački zaokreti definitivno nisu nešto što je u prirodi ovih skija. Naravno svake skije se mogu naterati da rade svašta, ali nije to to... Prilikom zaokreta skije odlično drže sve dok ste na nivou zadatka i u strahu ne počnete da bežite nazad. Vrlo lako i brzo se prebacuju sa kantne na kantnu. Dozvoljavaju brze promene pravca i brzo vijuganje. Sve u svemu vrlo zabavne skije za vožnju za one koji naginju slalomskoj vožnji.

    Kako zbog geometrije tako i zbog toga što su ove moje dugačke svega 160cm pri većim brzinama postaju nestabilne, a što se manifestuje vibriranjem vrhova. Sa druge strane ove skije nisu ni namenjene takvoj vožnji pa im to ne treba ni uzeti za zlo. Verovatno bi 10cm duže daske bile nešto stabilnije ali opet ne verujem da bi čak ni tada moglo da se kaže da je zadovoljstvo voziti ih na taj način. Nisam vešt u vožnji mogula, pa iz skromnog iskustva i ugla jednog početnika u takvoj vožnji bih rekao da bi takav teren mogao da im prija pod nogama nekog veštog po tom pitanju.

    Ne zamaraju pri vožnji ali ih definitivno ne bih preporučio početnicima. Smatram da ipak traže barem donekle savladanu tehniku i da bi početniku pre otežale proces savladavanja iste nego mu pomogle u tome. Sem toga traže pravilan stav i pravilno postavljeno težište kako bi se vozile, u suprotnom umeju da kazne. Prava mera bi bile za solidnog ili naprednog rekreatica koji traži skije koje ga neće umoriti tokom celodnevnih vožnji i neće kazniti svaku tehničku grešku pri vožnji.
    Priložene slike Priložene slike

  2. #2
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Fina recenzija

  3. #3
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Super tekst Ja bi napisao za moje skije ali sam ih vozio samo 6 dana a ovde na forumu ih svaki drugi ima pa ce neko bolje to uraditi

  4. #4
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    @sasacg
    Šteta da ovakav jedan forum koji ima toliko korisnih informacija nema recenzije skija. I to upravo recenzija nas običnih rekreativnih skijaša a ne ski instruktora i drugih profesionalaca. Ove skije nisu iz poslednih sezona, ali odnekud mora da se počne

    @dzoninho
    Ajde Džoni samo ti preuzmi ovaj šablon i raspiši se. Zato u šablonu i postoji stavka "Dužina testiranja". Kad bi recenzije pisali samo oni koji na skijama provedu minimum dve nedelje ne bi ni imali recenzije. Ljudi provozaju na ski testu neke daske par sati i napišu svoje utiske. Sve je to ok.

    Evo kad napišeš recenziju ja ću se na nju nadovezati da dam svoj utisak za te skije s obzirom da ću moći da ih pozajmim makar na pola dana

  5. #5
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    @chaghaboo

    Neces morati jer imas i ti sad iste, samo 1 god novije Haha

  6. #6
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    I za njih ću da napišem recenziju čim ih isprobam, a to će verovatno biti neki vikend ovde kod nas. Eto, taman da razmenimo iskustva

  7. #7
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Haha, mislim da ipak nisam kompetentan niti objektivan jer mi se skija mnogo svidja samo da sam je imao 10cm duzu, kao ti sto sad imas

  8. #8
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Vjerujem da će sad Banjalučanka koja ih je kupila imati još bolje impresije. Sačekaćemo još da vidimo dokazivanje na krajiškim visovima !

  9. #9
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gevara Pogledati poruku
    Vjerujem da će sad Banjalučanka koja ih je kupila imati još bolje impresije. Sačekaćemo još da vidimo dokazivanje na krajiškim visovima !
    Hehehe
    Znači gevara to je od početka bilo tvojih ruku delo. Koliko sam razumeo ove godine ide u isto skijalište u Fr gde i ja samo termin posle mene. Samo ove skije na slikama nisu te koje su otišle kod nje, ovo su moje bivše, ona je dobila iste takve samo 5cm kraće.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •