Strana 2 od 2 PrvaPrva 12
Rezultati 11 do 14 od 14

Tema: "Forward pressure" kod Tyrolia Railflex II vezova

  1. #11
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Ostavi ovako kako jeste. To je potpuno OK.

    Čak je bolje da je pritisak malo veći, nego da je manji. Ako je pritisak preslab, pancerica može da ispadne iz prednjeg veza (lijevo ili desno) i kad je bočna sila slabija od one za koju je vez podešen, a to znači pad kad mu se ne nadaš.

  2. #12
    Member vladimir76 avatar
    Datum registracije
    18.02.2012
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    47
    Poruke
    31

    Podrazumevano

    Hvala jos jednom!

    Podesavanje veza moze bas da me isparanoise. Doziveo sam pad sa neotvaranjem vezova (na svu srecu bez posledica) i od tad preko 6 ni slucajno. Daleko sam od "crnca" (za mene su crvene i plave staze, a na crnim bih bio u grupi onih koji najvese prave hupsere) i sa ovako dugackim pancericama vise volim da znam da ce se vez otvoriti nego da se lomatam sa skijama od 182 cm niz neko brdo.

    Jedino sto me je zabrinjavalo je to da ce povecanje uzduznog pritiska pomeriti DIN skalu na gore. Stavicu DIN na 5.5 i to je to. Pade mi kamen sa srca, vec sam razmisljao o kupovini novih vezova (ili bar sine, ako se to uopste prodaje posebno).

  3. #13
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Nema na čemu.

    Citirati Originalno postavljeno od vladimir76 Pogledati poruku
    Doziveo sam pad sa neotvaranjem vezova (na svu srecu bez posledica) i od tad preko 6 ni slucajno...
    U tvom konkretnom slučaju, ako nije bilo posljedica, vez i nije trebao da otvori.

    Vez i ne treba da otvori kod svakog pada, već samo kod onog gdje otrerećenje na nogu dođe do opasnog nivoa, a to znači vrlo rijetko. Nije dobra logika "podesiću vez slabije, bolje da otvori i kad ne treba...". Kad skija otpadne a da nije bilo opasnosti za nogu tad slijedi pad, a ako je brzina povelika i gužva na stazi, svakakav belaj može da se desi.
    Meni je skija otpala sa noge u posljednjih 10-tak godina (cca 250 skijaških dana) možda ukupno 7 ili 8 puta od čega 2 puta prošle sezone pri čemu sam pri jednom od ta dva pada uspio rasturiti kacigu. Od ove sezone je na leđima "kornjača". Vezove držim na 7,5.
    Izmenio/la stekan; 04.11.2012 u 20:15.

  4. #14
    Member vladimir76 avatar
    Datum registracije
    18.02.2012
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    47
    Poruke
    31

    Podrazumevano

    To je bilo bas gadno jer nisam imao dovoljno iskustva sa podesavanjem vezova pa sam to prepustio "cikici" kod kojeg sam iznajmio opremu. Video je koliko sam visok (192 cm), pitao me za tezinu (88 kg) i stavio vez na 8.5 , a to sto duzi djon cipele (u mom slucaju bio je 359 mm) znatno smanjuje polugu, pa je potrebna veca sila da se vez otvori, nema veze.

    Slicnu stvar sam video i prosle godine. Drugaru, koji je gotovo pocetnik, a visok je i "nogat" (193 cm, 90kg, mondo 305 mm) su vez postavili na 8. Sve tabele koje sam video kazu 5.5

    Ljudi, valjda iz sopstvene zelje da budu sto bolji skijasi, olako podesavaju vezove na prevelike DIN vrednosti. Ja sam se prosle godine na Kopu "primio" na ucenje carving tehnike. Plave i siroke crvene staze, vez na 6 i nikakvih problema nije bilo. S druge strane nisam ni jednom pao, pa ne znam sta bi se desilo da jesam, ali opet, ne vozim toliko agresivno da bih se plasio otvaranja veza.

    Videcemo dokle cu stici ove godine. Krecem sa 6, pa mozda i stignem do te 7ice

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •