Strana 9 od 39 PrvaPrva ... 789101119 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 81 do 90 od 384

Tema: Les deux Alpes

  1. #81
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Možda bude od pomoći za organizaciju aranžmana u svojoj režiji:

  2. #82
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano Koliko je bitna pozicija smeštaja kada su L2A u pitanju?

    Planiram skijanje u svom aranžmanu, a L2A mi je ušao u uži izbor pa me u vezi sa tim interesuje:
    • koliko je bitna pozicija smeštaja u smislu da li su neki delovi mesta visoko nepreporučljivi iz nekog razloga?
    • ukoliko od smeštaja nije moguće peške do polaznih stanica da li postoji neki organizovani prevoz?
    • da li je moguće na nekoj polaznoj stanici zakupiti ormarić za ski opremu?
    • Išao bih kolima, ali najviše volim kada nema potrebe da ih diram dok sam na skijanju, ali ako to bude neophodno da li postoje parkinzi blizu polaznih stanica?


    Blizina prodavnica, restorana, klubova i diskoteka mi nije toliko bitna.

    Nevezano za to, kakvo je za skijanje ovo manje brdo? Pretpostavljam da je ovo veće koje vodi ka glečeru centar dešavanja, ali ima li šta zanimljivo i vredno posećivanja na ovom manjem?
    Izmenio/la chaghaboo; 13.09.2012 u 09:43.

  3. #83
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    Pa bolje je kada si blize gondolama ali imas i bus. Ja sam bio odmah uz gondolu a neki drugari nisu pa su isli busom i nista strasno. Na drugom brdu imas par lepih staza i obavezno ih obidji. Inace ako ides u kasnoj sezoni taj deo skijalista brzo progleda i sneg se najbrze topi. Inace vrlo lepo mesto i brzo se stize svuda peske osim ako nisi bas na obodu mesta

  4. #84
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    @Milanpop

    Hvala

  5. #85
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Evo vako:

    Ne postoje delovi mesta koji su "visoko nepreporučljivi". Upravo sam boravio na periferiji L2A i kombinacija je ski-in/ski-out, pod uslovom da ima dosta snega.

    Prevoz postoji kroz celo mesto i uračunat je u cenu ski-pasa, kao i svuda u Fr. Jedino što bus malo švrlja kroz mesto dok razvozi pa to malo potraje ali to je u povratku pa nije strašno.

    Ski-ormarića se ne sećam. Pre mislim da ih nema.

    Parking verujem da zavisi od apartmana. Mislim da apartmani imaju parkinge za svoje stanare ali se svakako treba obavestiti ranije.

    Kao što rekoh, bio sam smešten na periferiji ali blizu žičari i "manjem brdu", kako ga zoveš. Centar je ipak bolja lokacija ali sa druge strane sam bio smešten u veoma komfornim apartmanima (zovu se "Goleon"), pa je ispalo bolje. I uzgred, mada meni nije bilo bitno, sećam se da je apartman, koji je skoro kao hotel, imao svoj parking.

    Što se tiče skijanja, ne znam zašto bi sebi uskratio mogućnost da isprobaš i "manje brdo", makar samo jedan dan, ili čak samo pola dana.
    Izmenio/la plageton; 18.09.2012 u 12:49.

  6. #86
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    @plageton

    Hvala

  7. #87
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Da li se neko spustao u La Grave i da li je dozvoljeno bez ranca sa lopatom, sondom, ... ?
    Koja od 4 rute do La Grave je najbezbednija za skije, tj. na kojoj ima najmanje kamenja , stena ?
    Da li su te rute obelezene ?

    Poz

  8. #88
    Senior Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Poruke
    132

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ivan Bgd Pogledati poruku
    Da li se neko spustao u La Grave i da li je dozvoljeno bez ranca sa lopatom, sondom, ... ?
    Dozvoljeno je, imaš na ovom videu deo gde ovi iz patrole kažu da oni ne zabranjuju ljudima da idu gore ali ih savetuju da idu sa kompletnom opremom http://www.youtube.com/watch?v=wlNC4WBi4eM

    Ima i ovde na forumu ljudi koji su skijali tuda i koliko sam shvatio išli su bez svega toga. Najbolje da ti oni potvrde, ja se oštrim ove zime da pucam tamo

    Citirati Originalno postavljeno od Ivan Bgd Pogledati poruku
    Koja od 4 rute do La Grave je najbezbednija za skije, tj. na kojoj ima najmanje kamenja , stena ?
    Da li su te rute obelezene ?

    Poz
    Ovo i mene zanima, vidim na mapama da ima iscrtano nekoliko ruta ali ne znam da li postoje putokazi na samoj planini.

  9. #89
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    @Ivan Bgd
    Mozes kako hoces, ali obavezno skijama ili daskom . Nisam siguran za te 4 rute, ja bih rekao 2. Levo i desno od velike stene koja krece sa vrha gondole. Desnom stranom ne mozes da promasis a i imas medjustanicu a levom je isto zanimljivo ali moras da isprati znakove koji su nesto manji ali su uocljivi
    Priložene slike Priložene slike

  10. #90
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Ma da video sam da su dve glavne rute samo imaju dole varijacije.
    Sa koje strane je kuloar i koliko je isti sirok, moze li se tuda a da ne izrovaris daske ?

    Nego gde ti sneg na ovim slikama, da nije to slikano u Martu mozda ?
    poz
    Izmenio/la Ivan Bgd; 10.10.2012 u 09:33. Razlog: dopuna

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •