Strana 4 od 39 PrvaPrva ... 2345614 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 31 do 40 od 384

Tema: Les deux Alpes

  1. #31
    Junior Member
    Datum registracije
    07.12.2009
    Poruke
    27

    Podrazumevano

    imas redovnu bus liniju do alpe d*hueza, ali pretpostavljam da ides sa nekom nasem agencijom busem koja ce sigurno organizovati izlet do tamo.
    Obavezno idi skijaliste je mnogo mnogo bolje nego les2alpes, suludo je otici 1400 km a ne videti i to. veruj mi idi OBAVEZNO. Pozzz

  2. #32
    Junior Member
    Datum registracije
    18.01.2009
    Godina
    42
    Poruke
    8

    Podrazumevano

    Vratio sam se prije 5 dana iz L2A. Po meni je skijaliste extra, posluzilo nas i vrijeme pa smo imali 4 prelijepa potpuno suncana dana, 1 dan sa maglom i snijegom i jedan oblacan dan ali se moglo sasvim lijepo skijati. Staze su dugacke i dosta dobro sredjene, guzvi na zicama nije bilo. Restorani i kafici na 2600m su perfektni, totalno na suncu a zasticeni od vjetra. U Le Pano baru je jako dobar after ski parti koji traje od 3 do pola5 i odlicna je zabava. Od 3 do 4 je happy hour i pica su sva u pola cijene, pivo, kuhano vino, sokovi...sve po 2,5eura. A cijene pica i hrane na stazi se krecu od 4-5eura za kuhano vino, toplu cokoladu...pa od 5-7eura koliko su im hot-dog, hamburger i razni sendvici.
    Samo mjesto je prelijepo sa puno sadrzaja. Najbolja prodavnica je Marshe i povoljnija je od Interspara. Cijene u samom mjestu i nisu strasne pa za 2,5-3eura moze se pojesti odlican hamburger, pice su od 7-12, a pivo po pabovima je od 3-5. Nocni zivot je odlican pa ima mnosto barova, pabova i par diskoteka. Puno je restorana gdje mozete pojesti raclet ili fondu a ja bih preporucio Crepes at Gogo koji je po mnogima a i meni najbolji restoran u mjestu, u njemu cete za veceru za dvoje sa buteljuom vina izdvoiti oko 50-60eura. Isao sam kolima pa ako nekog zanima jos nesto neka pita....

  3. #33
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Clanovi udruzenja Ski Bus se nalaze u Les 2 Alpes_u.
    Ovih dana skijanju na Gleceru na 3200m/nv na kome trenutno ima 100 cm snega.
    Ocekujemo detaljniji izvestaj kada se vrate.
    http://www.2alpes.com/pages/en/122/l...in-europe.html

  4. #34
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Članovi Skibusa se trenutno nalaze u Francuskom skijaluštu Les 2 Alpes, u okviru svog jedinstvenog programa ski & swim. Nakon boravka na moru u Italiji u Lido di Jesolo-u, obilaska Venecije, Verone i jezera Lago di Garda stiglo se u ski centar Les 2 Alpes.

    Pored skijanja na istoimenom glečeru, članovi udruženja upražnjavaju i mnoge druge sportsko avanturističke koje su u letnjem sadržaju ski centra. Detaljnije o tome možete videti na fotografijama koje nam ekskluzivno šalju.










  5. #35
    Senior Member
    Datum registracije
    16.01.2007
    Lokacija
    BG
    Skije / Bord
    Head
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Lepe fotke, bas sam razmisljao o letnjem odlasku na ovaj divni glecer.

    Ali sudeci po ovim slikama, cak ni na vrhu nije bilo uslova za skijanje, sudeci po boji onoga snega.

    Bas me zanima kakvo je bilo iskustvo sa skijanjem?

    MAda rado bi i onaj MTB terao niz padine, ali za tako nesto ima i blizih mesta

  6. #36
    Senior Member SkiBus avatar
    Datum registracije
    23.01.2007
    Poruke
    103

    Podrazumevano Les 2 Alpes u julu

    Baxe, pogledaj razliku izmedju prve fotografije koja je slikana oko 11h i one sa Mountinbike-ovima koja je fotografisana oko 16h kada je skijalište uveliko zatvoreno. Fotografije su slikane istoga dana!

    Samo skijanje je od 7 časova ujutru do 12:30, nakon čega temperatura i skijaši urade svoje, pa to izgleda poprilično oguljeno i prljavo (kao na slici nase male expedicije sa bikeovima). Medjutim, onda krenu kamioni sa snegom i ratraci i narednog jutra sve izgleda ponovo potpuno belo kao u najvećoj zimskoj idili.

    Jedno veče je na glečeru čak padao i sneg, tako da je ujutru moglo po obodu staze da se oseti desetak santimetara svežeg julskog pršića

    Skijanje u L2A je i u julu zaista odlično (naravno to je neuporedivo sa zimskim uslovima), čemu svedoče i mnogobrojni reprezentativci i takmičari koji treniraju na glečeru. Snow park je jedan od boljih koje smo videli do sada.

    Uz sve to nakon skijaških aktivnosti, očekuje vas i obilje drugog sadržaja: bazen, klizalište, tenis, spuštanje bobom niz za to specijalno uređene staze, gađanje strelama.. Za ljubitelje avanture, u selu niže, do koga vodi gondola, nalazi se i fascinantni adventure park. Naravno mountinbike je avantura za sebe i svakako je treba probati, iako ni malo nije jeftina. Mi smo na grupu od 10 ljudi za pola dana (od 13:00 do 18:30) izboksovali cenu od 30 eura za bike i kompletnu opremu. Ako ste početnik opominjemo vas da zaboravite na crvene i crne staze jer su zaista pogibeljne!! Jer ako krnete niz njih, nema vam povratka na blaže staze. U tom slučaju ne znamo šta bi vam preporučili, dal da se spuštate na bikeu ili da ga pešaka gurate niz strmek

    Valja naglasiti da je Les 2 Alpes predivno mesto i za sve ljubitelje prirode i planine, kojima je dovoljna i šetnja po mnogobrojnim terenima prelepih Haute Alpa.

  7. #37
    Senior Member
    Datum registracije
    16.01.2007
    Lokacija
    BG
    Skije / Bord
    Head
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Hvala na korisnim informacijama, onda jedna od sledecih letnjih sezona je moja na gleceru

  8. #38
    Senior Member
    Datum registracije
    23.12.2008
    Godina
    40
    Poruke
    137

    Podrazumevano

    jel bio neko smesten u Apartmani LES RESIDENCES 1650 ? kakav je smestaj? meni je bitno da je toplo i cisto,jel bar to zadovoljava? moze jos neki savet od vas koji ste bili tamo? citao sam da je crna staza kad se vracas sa staze do mesta,to me malo plasi jer idem sa devojkom,a ona ima 10 dana skijanja,tek izasla iz pluga....

  9. #39
    Senior Member
    Datum registracije
    16.01.2007
    Lokacija
    BG
    Skije / Bord
    Head
    Poruke
    169

    Podrazumevano

    Generalno jesu sve crne staze najblize naselju, ali postoji zelena skijaska staza, koja ide laganim lelujavim ritmom skroz do dna naselja, tako da to nije frka...

    Za pocetnike su preporucljive staze pri vrhu glecera, one su najrelaksiranije, a i sneg je vrhunski...

  10. #40
    Member iko avatar
    Datum registracije
    21.11.2007
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    77

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sonesone Pogledati poruku
    jel bio neko smesten u Apartmani LES RESIDENCES 1650 ? kakav je smestaj? meni je bitno da je toplo i cisto,jel bar to zadovoljava? moze jos neki savet od vas koji ste bili tamo? citao sam da je crna staza kad se vracas sa staze do mesta,to me malo plasi jer idem sa devojkom,a ona ima 10 dana skijanja,tek izasla iz pluga....
    Les Residences nije naziv konkretne apartmanske kuce vec oznaka za smestaj u apartmanu kategorije 2**/3*** u nekoj od mnogobrojnih apartmanskih zgrada.
    Moze da ti upadne veoma dobar smestaj ali takodje i prilicno los.

    Pozdrav

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •