Strana 29 od 39 PrvaPrva ... 192728293031 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 281 do 290 od 384

Tema: Les deux Alpes

  1. #281
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Tadija_91 Pogledati poruku
    Iskreno, nemam pojma, nadam se da cu ubosti nedelju dana negde po fr u decembru(nikako da isprobam onaj mammut barryvox i jos koji vikend kod nas u zavisnosti od prognoze. A vrlo je moguce i da uopste ne bude tako Sta si ti planirao?
    evo i Tunela
    PS evo sad na kompu gledam slike, pa i ti si izvalio onu livadu kad ides grebenom sa la fee zice pa onda cim se zavrse stene skrenes levo. Bas lep komad terena, konstantan nagib i sirokoo al niz ovaj kuloar se garant nisi spustao, ne bih ni ja da nas nije vodio onaj ludi francuz iz evolution 2, slikano je sa thuit zice
    Tunel na zalost nisam isao , vratio me border iz G.Milanovca, Nikola cini mi se, kaze da su se jedva izvukli sa bordovima koliko su upali u dubok smet.Da se uopste ne vidi kuda vodi staza ni oni stapovi visoki granicni se nisu videli.
    Pa rekoh da za promenu budem pametan i poslusam nekog, ako je on sa bordom upao kako li cu tek ja sa ovim dascicama.

    U te bas uske kuloare nisam isao jer prvo razmisljam sta cu ako razbijem skije, kako posle da skijam, a nisam ih malo platio.

    Drugo , prvi put sam tamo bio i odmah prvi spust krenuo niz neku poljanu pored staze kad odjedanput presek i bar 4-5 metara visok pad sa ravne stene, pa rekoh za pocetak samo za nekim ko zna gde ide.
    Tako sam otkrio i ovo pored Bellecombes-a, video ludog francuza kako se spusta niz , sacekao ga na korpi i pitao da li ce opet tamo .
    On je na slici bez kacige, sa obicnim karving skijicama.

    Ovo sa grebena gde da ne izvalis kad onoliko prostranstvo, ali nisam imao srece , bilo je poledjeno, pa sam samo gulio skije po razrovarenom , zaledjenom dubokom snegu.
    Ali je zato ovde na prilozenoj slici bilo prsica.
    Inace rezervisao sam vec Val Thorens od 11.01.-.18.01.2014. preko Skibusa. Da procesljam te livade tamo malo.
    Izmenio/la Ivan Bgd; 13.01.2016 u 00:44.

  2. #282
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Bas mi je drago sto ste se ovako raspricali posto ja ovih dana gledam razne ponude pa naleteh na SkiBus za Paradiski i Les 2 Alpes. Ono sto je meni bitno jeste da mogu da vozim off sto vise na nekim relativno sigurnim podrucjima jer nemam nesto preterano iskustva, a ni avalanche opremu. Kakav je Les 2 Alpes po tom pitanju i ako moze neko poredjenje sa Paradiski posto i to razmatramo ekipa i ja?

  3. #283
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ivan Bgd Pogledati poruku
    Evo slike gde izlazi tj. pocinje staza Tunel u Alpe D'Huez:
    Ovde nije stvar tehnike vise trebas psihicki da pobedis strah. Mada koliko gledam na ovom klipu:

    http://www.youtube.com/watch?v=4rSHvZERolQ

    nije toliko strasno koliko se cini? Ovaj lik ide okolo i otklizava onaj uski i strmi deo. Koliko sam video veliki je pad odjednom i neuredjen je taj deo i zabranjen za skijanje? Gde je taj tunel u odnosu na ovo:
    Priložene slike Priložene slike

  4. #284
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ibane Pogledati poruku
    Ovde nije stvar tehnike vise trebas psihicki da pobedis strah. Mada koliko gledam na ovom klipu:

    http://www.youtube.com/watch?v=4rSHvZERolQ

    nije toliko strasno koliko se cini? Ovaj lik ide okolo i otklizava onaj uski i strmi deo. Koliko sam video veliki je pad odjednom i neuredjen je taj deo i zabranjen za skijanje? Gde je taj tunel u odnosu na ovo:
    da budemo realni tu treba tehnike, iskustva, a ko to ima 90% da nema problema sa strahom.(ali je zato 99% lucidan )
    Meni a i ostalima je taj dan bio problem sto je duvao bas jak vetar koji je napravio ogromne smetove da se nije videlo kuda treba da se spustas, inace su tu gondolu zbog vetra tada pustili tek posle 12h.

    Sto se lokacije tice ide se na vrh Pic Blanc na 3330 mnv( slika ispod)
    Kada odatle sa vrha krenes da se spuštaš stazom dodješ do rakrsnice gde ti je pravo Sarrene, a desno Tunel.
    Izmenio/la Ivan Bgd; 13.01.2016 u 00:44.

  5. #285
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Kako ste počeli mislio sam da je taj Grand Couloir o kojem se povela diskusija neka of pist staza u La Grave, tek sam shvatio da je to je ustvari staza Bellecombe u L2A. Nemojte bre da mistifikujete, staza kao staza, vozio, i to sa drugarom koji i nije neki naročiti skijaš.Tako da kako je Ndjan opisao svoje skijanje nema tu nikavih problema.

    Sasvim je druga priča sa stazom Tunel u Alpe d'Huezu, tu se ne zna šta je gore - da li direktni iili bočni nagib, da li (zaleđeni) hupseri od metar i po, da li skijaši za koje je neizvesno da li će u tom ludilu da nalete na tebe ili ti na njih. Lično sam se tuda spustio na dupetu, što je još uvek bolje nego na glavi. Jedno od retkih iskustava koje ne bih da ponovim.

  6. #286
    Ski legenda
    Datum registracije
    28.12.2006
    Lokacija
    NS
    Godina
    50
    Poruke
    181

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Sasvim je druga priča sa stazom Tunel u Alpe d'Huezu, tu se ne zna šta je gore - da li direktni iili bočni nagib, da li (zaleđeni) hupseri od metar i po, da li skijaši za koje je neizvesno da li će u tom ludilu da nalete na tebe ili ti na njih. Lično sam se tuda spustio na dupetu, što je još uvek bolje nego na glavi. Jedno od retkih iskustava koje ne bih da ponovim.
    I meni je Tunel u takvom secanju ostao. Problem je sto prodjes par stotina metara kroz sam tunel i kad izadjes nemas alternativu, sem da pesacis tunelom nazad. A tek kad pogledas dole vidis sta te je snaslo.
    Mozes komotno laktom da se naslonis(toliko je strmo) na padinu dok razmisljas.
    Ja nisam na dupetu, ali nije me sramota da priznam, odvozao sam kosi smuk do jednog kraja staze, seo, okrenuo skije, ustao, i opet kosi smuk na drugi kraj. I tako par puta dok nagib nie postao podnosljiv

  7. #287
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.993

    Podrazumevano

    Evo par slika tunela za one koje interesuje. Staza sama po sebi je s*** ali hajde da kazes da si se spustio. Ako bas zelis da se spustis onda ti treba tehnika. Hupseri su po metar i po i zaledjeni tako da... ja licno sam ga odvezao u dve dijagonale. jedna dole levo pa jedna dole desno i bio sam dole. Oni koji pokusaju kroz sredinu ili su ludi ili mnooogo dobri


    History is made by those who dare to break the rules.

  8. #288
    Super Member underbass avatar
    Datum registracije
    31.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Head Xenon XI 10.0
    Poruke
    214

    Podrazumevano

    Sve sto su drugi rekli je 100% tacno i ko nije siguran u svoje skijaske mogucnosti bolje je da se drzi staza koje su sa druge strane tunela. Nagib koji se vidi na poslednjoj fotografiji nije realan i uzivo je mnogo, mnogo opasniji. Mi smo prvo krenuli pravo kroz sredinu, ali kada smo videli da su nam hupseri iznad pojasa uhvatili smo levu dijagonalu. Ova strana planine je smrt za noge, pa kada se spustis do podnozja osecas se kao da si skijao 2 dana bez prestanka. Ko nije dovoljno fizicki spreman da izdrzi najvece napore ne treba da prolazi kroz tunel, jer vas i najmanja greska moze dovesti do toga da letite 2km naglavacke preko zaledjenih hupsera od metar ipo!!! Jednostavno receno, ova staza se vozi bez padanja, a ko ne misli tako neka odgleda ceo klip koji sam postavio...

    http://www.youtube.com/watch?v=SZB1Y...523EC&index=13

  9. #289
    Super Member sasacg avatar
    Datum registracije
    25.01.2010
    Lokacija
    Belgrade
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    42
    Poruke
    736

    Podrazumevano

    Realno,ovo nije skijanje vec mucenje odnosno dizanje adrenalina,kako za koga...

  10. #290
    Super Member underbass avatar
    Datum registracije
    31.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Head Xenon XI 10.0
    Poruke
    214

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od sasacg Pogledati poruku
    Realno,ovo nije skijanje vec mucenje odnosno dizanje adrenalina,kako za koga...
    Bas tako, namucili smo se muski da se spustimo, jer je i donji deo te strane bio lose uredjen. Ono...kad smo usli u autobus zaspao sam na prvu. Sve u svemu, mogu da se pohvalim da sam prosao kroz tunel, ali se nisam bas odusevio samim skijanjem... Mislim da je Bellecombes 5 mnogo bolja varijanta za adrenalin

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •