Strana 25 od 39 PrvaPrva ... 15232425262735 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 241 do 250 od 384

Tema: Les deux Alpes

  1. #241
    Member Nikola Milosavljevic avatar
    Datum registracije
    28.01.2009
    Lokacija
    Niš
    Godina
    44
    Poruke
    88

    Podrazumevano

    Krećem sutra za L2A.
    Do sada sam bio u 3x3 Valles, 2xBansko i naravno od malena Kop ≈20ak puta.
    Interesuje me neko najkraće poređenje ovih destinacija. Naravno sa akcentom na skijanju. (Prilično ozbiljno i agresivno skijam, čak sam se neko vreme i takmičio)
    Pozdrav i hvala.

  2. #242
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vucko1 Pogledati poruku
    Radi radi... ali to je kratka voznja i stoji se vrlo neugodno u vozu.
    S druge strane, koriscenje tog voza je komplikovano - da dodjes, ides preko nekih liftova, pa hodanje. Da izdadjes moras da se popnes liftom do povrsine... A spustis se stazom nazad za cas. Mnogo je lakse uhvatiti sidro na 3200m koje te izvuce na istu visinu. Jedino moze biti "malo" hladno na sidru, ako ima vetra.

    Vredi porbati funiculare radi probanja i iskustva, ali nije bas najprakticnija stvar.
    Znaci sidro, kakvo crno gubljenje vremena
    probah funiculare jos u Tinju i posle sam isto koristio korpe.

  3. #243
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Nikola Milosavljevic Pogledati poruku
    Krećem sutra za L2A.
    Do sada sam bio u 3x3 Valles, 2xBansko i naravno od malena Kop ≈20ak puta.
    Interesuje me neko najkraće poređenje ovih destinacija. Naravno sa akcentom na skijanju. (Prilično ozbiljno i agresivno skijam, čak sam se neko vreme i takmičio)
    Pozdrav i hvala.
    Dakle bices samnom u busu
    Kreces u 14h sutra, jel da?

    I stizes u BG oko 17h kod Sava Centra i tu nas 22 ulazimo.

    Tako da bilo bi lepo da mi zauzmes jedno mesto napred 2-3 red do prolaza i to strana gde ima vise mesta za noge, a to je obicno suvozaceva strana da se uglavim nekako sa ovih 188-190 cm, imas cokoladu od mene.
    Trebalo bi da bude dupli bus sa onim kockarskim stolovima u prizemlju.

    A skijas li van staza ? La Grave mozda ?
    Ako se skupimo nas 7-8 bude dosta jeftinije, nego svako pojedinacno.

    Poz

  4. #244
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    @Ivan_Bgd
    Nema problema sa GPS-om Ivanča, samo sa dometom i to kao što rekoh možda je bio problem do konkretnog operatera kojeg sam koristio. Srećan put i lepo se provedi tamo. Kad se vratiš da čujem utiske i poređenje sa Tinjom, koliko je maža izdržala, naravno La Grave...

  5. #245
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od chaghaboo Pogledati poruku
    @Ivan_Bgd
    Nema problema sa GPS-om Ivanča, samo sa dometom i to kao što rekoh možda je bio problem do konkretnog operatera kojeg sam koristio. Srećan put i lepo se provedi tamo. Kad se vratiš da čujem utiske i poređenje sa Tinjom, koliko je maža izdržala, naravno La Grave...
    Hvala!
    Pozdrav sa Molove pumpe sad polako izlazimo iz Srbije.
    poz

  6. #246
    če gevara avatar
    Datum registracije
    08.01.2011
    Lokacija
    Бања Лука, РС
    Skije / Bord
    Нордика Енфорсер
    Poruke
    542

    Podrazumevano

    Javi kad pojedeš prvi sendvič...

    Srećan put i dobro skijanje...

  7. #247
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od gevara Pogledati poruku
    Javi kad pojedeš prvi sendvič...

    Srećan put i dobro skijanje...

    Sad pocepah dva velika sendvica sa slaninicom i pecenicom.
    ne stigoh kuci da rucam
    Sad nam lepa ali stroga mlada i zgodna policajka uzela pasose
    Joj bas kilave , nikako da stignemo u L2A !
    Poz

  8. #248
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Vratila seka pasose i odosmo !
    Poz

  9. #249
    Senior Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Poruke
    132

    Podrazumevano

    Vidim da je Les 2 Alpes ove godine dosta popularan među našim skijašima pa što više nas napiše (različite) utiske oni koji tek treba da idu mogu da stvore kompletniju sliku. Evo i mojih utisaka od prošle nedelje:

    Mesto Les 2 Alpes

    Zbog svoje veličine i izostanka visokih apartmanskih blokova, samo mesto Les 2 Alpes je ostavilo odličan utisak na mene. To je pravi mali grad kroz koji prolazi jedna glavna ulica u kojoj su koncentrisani supermarketi, ski servisi, prodavnice ski opreme i suvenira, fast fudovi i restorani i pabovi. Praktično sve što vam može zatrebati na skijanju (a i više od toga) možete naći. Pogled na glavnu ulicu (Av. de la Muzelle):



    U terminu u kojem smo mi bili (početak januara) nije bilo prevelike gužve u samom mestu a i supermarketi i prodavnice su radile do 20h, posle čega je mesto delovalo prilično mirno. Sigurno da u februaru i martu kad nagrnu Englezi i Francuzi sve to izgleda mnogo življe. I na ulicama i na stazama je bilo potpuno uobičajeno čuti srpski a i hrvatski jezik. Na više mesta sam na Internetu čitao da Les 2 Alpes zovu i Las Vegasom Alpa, da li u pozitivnom ili negativnom kontekstu zbog njegovog osvetljenja, tek na mene nije ostavio utisak kiča. Les 2 Alpes noću:



    Les 2 Alpes 1800

    Svi mi koji smo išli preko SkiBusa (a bilo nas je tri krcata autobusa plus oni sa sopstvenim prevozom) smo bili smešteni u delu koji se zove Les 2 Alpes 1800. Pošto je već bilo priče na forumu oko (ne)kvaliteta lokacije da iznesem sada i svoje viđenje:

    Što se tiče najbitnijih stvari, sam smeštaj i lokacija imaju sve što je neophodno, žičara četvorosed je pred nosem (manje ili više u zavisnosti u kojem apartmanskom kompleksu se nalazili), za snabdevanje u blizini (par desetina do par stotina metara, mada malo zavučeno) je Sherpa, spa sa grejanim spoljašnjim bazenom (Espace 1800) je odmah pored, ski servisa i rentala kao i restorana i kafića sa Internetom ima dovoljno. Do glavnog dela mesta L2A treba 15-tak min. peške mada saobraća i besplatni shuttle bus čiju satnicu i red vožnje nisam provalio. Iskreno, da sam mogao da biram pre bih izabrao glavni deo mesta koji ima dosta prednosti ali ni L2A 1800 nije loš. Sumrak iznad L2A 1800:



    Apartmani po očekivanju skučeni, pogled iz apartmana:



    Pogled sa žičare na L2A koja izvlači iz L2A 1800:

    Izmenio/la Lynx; 19.01.2013 u 04:08.

  10. #250
    Senior Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Poruke
    132

    Podrazumevano

    Skijalište Les 2 Alpes

    E sad ono glavno, skijanje . Već pri prvom pogledu na mapu uočava se specifičnost skijališta. Većina crnih staza se nalaze bliže mestu što može napraviti teškoće početnicima pri povratku sa skijanja. Za njih postoji zelena staza koja je više kao neki ski put i ide cik-cak do naselja ali je zbog gužve i nepredvidivosti skretanja početnika koji je koriste ne savetujem iole boljim skijašima. Za njih je tu crna staza Valentin koja vodi do L2A 1800 i dobro se sređuje. U slučaju svežeg snega mogućnosti za silazak ima beskonačno.

    Od zanimljivijih delova skijališta bih izdvojio glečer koji nije ništa posebno za skijanje ali je jedan od većih i viših u Evropi i svakako ga treba probati. Sidru treba par minuta da vas izvuče na vrh a postoji i opcija da se ide vozićem ispod glečera što je i dugotrajnija varijanta ali nekome može biti zanimljivo. "Metro" na 3500 mnv:



    Ispod glečera se nalazi restoran Le 3200 sa prostranim delom za sedenje napolju u slučaju lepog vremena i mnogobrojnim stolovima unutra. Pogled sa 3200 mnv, u pozadini Mon Blan:



    Pogled iz Pano bara na Jandri Express i staze:


Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •