Strana 24 od 39 PrvaPrva ... 14222324252634 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 231 do 240 od 384

Tema: Les deux Alpes

  1. #231
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vucko1 Pogledati poruku
    Da znas.... mada je to Markov stil. Doduse, umesto cokolade, u obzir odlazi samo bonzita
    Ja sam vise za gurmanluke i sedenje, ali smo ziata imali puuuuno dooobre hrane, da nam je bilo zao da bilo gde jedemo.

    P.S. Ja sam probao onu pizzu - nisam mogao da odolim

    Dok smo se penjali zicom razmisljao sam kako na skijalistima nema drvenih klupa i stolova na kojima bi skijasi mogli da odmore, pojedu sendvic iz ranca i sl (kao u parkovima, i sumama gde se ide na izlete). Verovatno bi ih zatpao veliki sneg!?
    Na jednom mestu sam video te stolove i klupe (mislim da je oblast Fee), pa mozete iskoristiti za picnic
    videh te klupe za sedenje u Tinju ali su bili na stazi pored wc-a
    meni je sasvim dovoljno vremena za klopu u gondoli. Imas i klupu i sto i pogled kao ni u jednoj kafani na stazi


  2. #232
    Member vucko1 avatar
    Datum registracije
    03.11.2012
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ivan Bgd Pogledati poruku
    meni je sasvim dovoljno vremena za klopu u gondoli. Imas i klupu i sto i pogled kao ni u jednoj kafani na stazi

    Neces se bas nasedeti u gondolama.
    Jandri I i II i Telepherique su stajace.
    Ostalo su sedeznice. Imaces vremena da pojedes sendvic, ako nije bas hladno i ne duva. Ni jedna sedeznica (bar od ovih sto idu prema vrhovima) nema zastitni vizir.

  3. #233
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vucko1 Pogledati poruku
    Neces se bas nasedeti u gondolama.
    Jandri I i II i Telepherique su stajace.
    Ostalo su sedeznice. Imaces vremena da pojedes sendvic, ako nije bas hladno i ne duva. Ni jedna sedeznica (bar od ovih sto idu prema vrhovima) nema zastitni vizir.
    onda vozić do vrha za mezetluk

  4. #234
    Member vucko1 avatar
    Datum registracije
    03.11.2012
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ivan Bgd Pogledati poruku
    onda vozić do vrha za mezetluk
    Nema

  5. #235
    Junior Member
    Datum registracije
    04.01.2013
    Godina
    39
    Poruke
    10

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vucko1 Pogledati poruku
    Mislim da se gubi puno vremena da se sidje dole u samo mesto L2A radi rucka. Do dole vode crne staze i samo jedna crvena. Ako nema snega, vec samo vestacki, moze biti tesko slabijim skijasima.
    Zatim je i pitanje sta dole od restorana radi u tom periodu (12-14h), sta nude i gde se oni nalaze!? Ako nije self-service restoran, stizanje klope moze da potraje kod tradicionalno "neservilnih" francuza.
    Mi smo nosili svoju hranu (zaledjenu u prenosnom "frizideru") pa smo u restoranima na stazi, za vreme pauze, malo jeli - neki pomfrit i supice, samo da "premostimo" do rucka.
    U restoranu na 3200m ima self service restoran i tu smo jeli te supice, pomfrit, pili kuvano vino, kafe, cajeve.... Dole, kod izlaza Jandri I i pocetka osmoseda je uvek nesto mirisalo na dobru klopu ali nismo nikda nista tu porbali :(
    Restoran na dnu border parka (Toura) ima restoran sa lepim suncalistem i tu su te pizze koje su dobre (za 13-15 eur).

    Realno, ne znam koliko bi kostalo da smo se hranili po restoranima. Sto kaze Marko, sigurno jedno 20-25 eur po osobi, dnevno.
    Ma, i ja ću nositi klopu od kuće, ali ću sigurno jesti 2-3 puta u restoranu. Zato pitam za preporuku da me ne ogule

    Za one koji su posjetili i Tinj i L2A, može li jedna paralela, odnosno poređenje ova dva centra? Koliko L2A zaostaje (po cijenama vidim da zaostaje)

  6. #236
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    EK po meni bar duplo bolji. Visine su slicne, ovaj ima 2 glecera ko voli da skija po njima a pritom je razvucen na sve strane sto ja volim

  7. #237
    Ski Magare CrazyKong avatar
    Datum registracije
    17.01.2005
    Lokacija
    BG
    Godina
    51
    Poruke
    910

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vucko1 Pogledati poruku
    Dok smo se penjali zicom razmisljao sam kako na skijalistima nema drvenih klupa i stolova na kojima bi skijasi mogli da odmore, pojedu sendvic iz ranca i sl (kao u parkovima, i sumama gde se ide na izlete). Verovatno bi ih zatpao veliki sneg!?
    Na jednom mestu sam video te stolove i klupe (mislim da je oblast Fee), pa mozete iskoristiti za picnic
    Takvih klupa ima na vise mesta u La Plagne...ali ne vidim nesto previse smisla...
    Uvek moze da se nadje mesto da se nesto usput pojede. Moje omiljeno je duza gondola, a npr. videh dva engleza koji su pola sata pre zatvaranje zica cepali sendvice na sred staze

  8. #238
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Milanpop Pogledati poruku
    EK po meni bar duplo bolji. Visine su slicne, ovaj ima 2 glecera ko voli da skija po njima a pritom je razvucen na sve strane sto ja volim
    jes vala razvucen EK i nikad dosadno, uvek ima jos za istrazivanje
    ali verujem i da L2A sa La Grave i AdH i SC ako uopste sve i stignem da obidjem nece biti dosadni

  9. #239
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vucko1 Pogledati poruku
    Nema
    kako nema, a sta je onaj funiculare sa 3200mnv do 3400mnv ?
    neces mi reci valjda da ne radi ?

  10. #240
    Member vucko1 avatar
    Datum registracije
    03.11.2012
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ivan Bgd Pogledati poruku
    kako nema, a sta je onaj funiculare sa 3200mnv do 3400mnv ?
    neces mi reci valjda da ne radi ?
    Radi radi... ali to je kratka voznja i stoji se vrlo neugodno u vozu.
    S druge strane, koriscenje tog voza je komplikovano - da dodjes, ides preko nekih liftova, pa hodanje. Da izdadjes moras da se popnes liftom do povrsine... A spustis se stazom nazad za cas. Mnogo je lakse uhvatiti sidro na 3200m koje te izvuce na istu visinu. Jedino moze biti "malo" hladno na sidru, ako ima vetra.

    Vredi porbati funiculare radi probanja i iskustva, ali nije bas najprakticnija stvar.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •