Strana 23 od 39 PrvaPrva ... 13212223242533 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 221 do 230 od 384

Tema: Les deux Alpes

  1. #221
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od chaghaboo Pogledati poruku
    Mislim da je u pitanju Goranova čarobna formula
    Testiraću, pa ću javiti.
    Ako izdrži 5 dana non-stop skijanja čarobna je

  2. #222
    Member vucko1 avatar
    Datum registracije
    03.11.2012
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od killer joe Pogledati poruku
    chaghaboo, nekoliko pitanja za tebe...

    Koliko vam je trajao put do tamo, ima li gužvi?
    Kakve su cijene što se tiče gotovih jela u marketima, jel Interspar najpovoljniji?
    I jedno praktično pitanje: kakva im je espresso kafa na stazi

    Unaprijed hvala
    Po kompjuteru kombija, sam put tj. rad motora je trajao 16.5 sati (delimicno racunajuci i voznju po Beogradu dok smo se skupljali). Kao sto Mare rece , stajali smo usput, a imali smo i vecu pauzu u Italiji u jednom outlet centru.

    Sto se tice espresso kafe, u Italiji, po pumpapama, esspreso i makiato je 1 EUR, a kapucino 1.4 EUR. Naravno, svaki je vrhunski.

    U FR je malo drugacije. U restoranima na stazi je espresso 2.0 - 2.5 EUR pa do velike kafe sa mlekom koja je, cini mi se, 3.5 EUR. Caj je tu negde oko 3 EUR. Pizza (koja je fatansticna) u jednom restoranu na stazi se krece od 13-15 EUR.
    U samom mestu su cene po kaficima malo manje. Mi smo za nas 7 u jednom pub-u platili racun okruglo 50 EUR (svi smo imali po dva pica, vecinom pivo).

    Bageti su oko 1.0 EUR. Mi smo ih narucivali na tzv. recepciji nase zgrade, pa smo ih ujutru imali sveze

    Sirevi u posebnim radnjama sa sirevima su od 17 do 30 EUR za kg. Vina se mogu naci od 5-6 EUR pa na vise (ne znam za kvalitet i ukus istih jer ih ne pijem, ali ovi sto ih piju kazu da su odlicna).
    Ostale potrebstine su tu negde po ceni. "Problem" je, po meni, sto su te samoposluge male (standardne) i nisu diskontne, pa ne mozemo ocekivati cene kao u Lidl-u ili Aldi-ju. Za takvo snabdevanje je bolje stati negde u neki megamarket u Italiji.
    Kada se predje u Francusku vozis se lokalnim putem i mozes samo da naidjes na te manje samoposluge po lokalnim ski mestima kao sto su i u L2A.

  3. #223
    Junior Member
    Datum registracije
    04.01.2013
    Godina
    39
    Poruke
    10

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vucko1 Pogledati poruku
    Po kompjuteru kombija, sam put tj. rad motora je trajao 16.5 sati (delimicno racunajuci i voznju po Beogradu dok smo se skupljali). Kao sto Mare rece , stajali smo usput, a imali smo i vecu pauzu u Italiji u jednom outlet centru.

    Sto se tice espresso kafe, u Italiji, po pumpapama, esspreso i makiato je 1 EUR, a kapucino 1.4 EUR. Naravno, svaki je vrhunski.

    U FR je malo drugacije. U restoranima na stazi je espresso 2.0 - 2.5 EUR pa do velike kafe sa mlekom koja je, cini mi se, 3.5 EUR. Caj je tu negde oko 3 EUR. Pizza (koja je fatansticna) u jednom restoranu na stazi se krece od 13-15 EUR.
    U samom mestu su cene po kaficima malo manje. Mi smo za nas 7 u jednom pub-u platili racun okruglo 50 EUR (svi smo imali po dva pica, vecinom pivo).

    Bageti su oko 1.0 EUR. Mi smo ih narucivali na tzv. recepciji nase zgrade, pa smo ih ujutru imali sveze

    Sirevi u posebnim radnjama sa sirevima su od 17 do 30 EUR za kg. Vina se mogu naci od 5-6 EUR pa na vise (ne znam za kvalitet i ukus istih jer ih ne pijem, ali ovi sto ih piju kazu da su odlicna).
    Ostale potrebstine su tu negde po ceni. "Problem" je, po meni, sto su te samoposluge male (standardne) i nisu diskontne, pa ne mozemo ocekivati cene kao u Lidl-u ili Aldi-ju. Za takvo snabdevanje je bolje stati negde u neki megamarket u Italiji.
    Kada se predje u Francusku vozis se lokalnim putem i mozes samo da naidjes na te manje samoposluge po lokalnim ski mestima kao sto su i u L2A.

    Jel ima neki restoran koji preporučuješ, gdje su klopa i cijene solidne? Na stazi i u samom mjestu.
    I koliko je vremena otprilike potrebno da se ode na ručak u dolinu pa se opet vratiti na stazu (uzimajući u obzir i malo pješačenja). Jel se to isplati?

    Pozdrav

  4. #224
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    I još jedna stvar koja može biti bitna. Domet mobilne mreže gore na glečeru ume da varira pa su čak i određena područja potpuno bez signala. Verovatno nije tako sa svim operaterima, ali ipak imajte u vidu.

  5. #225
    Ski Magare Milos011 avatar
    Datum registracije
    05.01.2007
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 900
    Godina
    45
    Poruke
    492

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vucko1 Pogledati poruku
    Kada se predje u Francusku vozis se lokalnim putem i mozes samo da naidjes na te manje samoposluge po lokalnim ski mestima kao sto su i u L2A.
    Kada se ide u te krajeve (L2A, Alpe d'huez, Vars/Risoul, Serre Chevalier) može da se svrati u Briancon. Na izlazu iz mesta ima veliki tržni centar sa više radnji. Nije ništa preveliko, ali dobro je za nabavku i povoljnije nego "gore".

  6. #226
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od chaghaboo Pogledati poruku
    I još jedna stvar koja može biti bitna. Domet mobilne mreže gore na glečeru ume da varira pa su čak i određena područja potpuno bez signala. Verovatno nije tako sa svim operaterima, ali ipak imajte u vidu.
    a ima li GPS-a ?

  7. #227
    Member vucko1 avatar
    Datum registracije
    03.11.2012
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od killer joe Pogledati poruku
    Jel ima neki restoran koji preporučuješ, gdje su klopa i cijene solidne? Na stazi i u samom mjestu.
    I koliko je vremena otprilike potrebno da se ode na ručak u dolinu pa se opet vratiti na stazu (uzimajući u obzir i malo pješačenja). Jel se to isplati?

    Pozdrav
    Mislim da se gubi puno vremena da se sidje dole u samo mesto L2A radi rucka. Do dole vode crne staze i samo jedna crvena. Ako nema snega, vec samo vestacki, moze biti tesko slabijim skijasima.
    Zatim je i pitanje sta dole od restorana radi u tom periodu (12-14h), sta nude i gde se oni nalaze!? Ako nije self-service restoran, stizanje klope moze da potraje kod tradicionalno "neservilnih" francuza.
    Mi smo nosili svoju hranu (zaledjenu u prenosnom "frizideru") pa smo u restoranima na stazi, za vreme pauze, malo jeli - neki pomfrit i supice, samo da "premostimo" do rucka.
    U restoranu na 3200m ima self service restoran i tu smo jeli te supice, pomfrit, pili kuvano vino, kafe, cajeve.... Dole, kod izlaza Jandri I i pocetka osmoseda je uvek nesto mirisalo na dobru klopu ali nismo nikda nista tu porbali :(
    Restoran na dnu border parka (Toura) ima restoran sa lepim suncalistem i tu su te pizze koje su dobre (za 13-15 eur).

    Realno, ne znam koliko bi kostalo da smo se hranili po restoranima. Sto kaze Marko, sigurno jedno 20-25 eur po osobi, dnevno.

  8. #228
    Member vucko1 avatar
    Datum registracije
    03.11.2012
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Milos011 Pogledati poruku
    Kada se ide u te krajeve (L2A, Alpe d'huez, Vars/Risoul, Serre Chevalier) može da se svrati u Briancon. Na izlazu iz mesta ima veliki tržni centar sa više radnji. Nije ništa preveliko, ali dobro je za nabavku i povoljnije nego "gore".
    Mi bili i stali u Briancon, ali promasili taj trzni centar

  9. #229
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vucko1 Pogledati poruku
    Mislim da se gubi puno vremena da se sidje dole u samo mesto L2A radi rucka. Do dole vode crne staze i samo jedna crvena. Ako nema snega, vec samo vestacki, moze biti tesko slabijim skijasima.
    Zatim je i pitanje sta dole od restorana radi u tom periodu (12-14h), sta nude i gde se oni nalaze!? Ako nije self-service restoran, stizanje klope moze da potraje kod tradicionalno "neservilnih" francuza.
    Mi smo nosili svoju hranu (zaledjenu u prenosnom "frizideru") pa smo u restoranima na stazi, za vreme pauze, malo jeli - neki pomfrit i supice, samo da "premostimo" do rucka.
    U restoranu na 3200m ima self service restoran i tu smo jeli te supice, pomfrit, pili kuvano vino, kafe, cajeve.... Dole, kod izlaza Jandri I i pocetka osmoseda je uvek nesto mirisalo na dobru klopu ali nismo nikda nista tu porbali :(
    Restoran na dnu border parka (Toura) ima restoran sa lepim suncalistem i tu su te pizze koje su dobre (za 13-15 eur).

    Realno, ne znam koliko bi kostalo da smo se hranili po restoranima. Sto kaze Marko, sigurno jedno 20-25 eur po osobi, dnevno.
    Ma sendvičić sa pršutom i slaninicom u džep kao i čokolada i sokić i nema stajanja.
    Em gubiš pare i još gore gubiš vreme od skijanja.
    Kad se zatvore žice u market po pečeno pile ili prase i sa supicom iz kesice eto gozbe za mnogo manje pare.
    A te pare od klope na stazi bolje za helikopter ili/i vodiča za La Grave
    da dam ili za.

  10. #230
    Member vucko1 avatar
    Datum registracije
    03.11.2012
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ivan Bgd Pogledati poruku
    Ma sendvičić sa pršutom i slaninicom u džep kao i čokolada i sokić i nema stajanja.
    Em gubiš pare i još gore gubiš vreme od skijanja.
    Kad se zatvore žice u market po pečeno pile ili prase i sa supicom iz kesice eto gozbe za mnogo manje pare.
    A te pare od klope na stazi bolje za helikopter ili/i vodiča za La Grave
    da dam ili za.
    Da znas.... mada je to Markov stil. Doduse, umesto cokolade, u obzir odlazi samo bonzita
    Ja sam vise za gurmanluke i sedenje, ali smo ziata imali puuuuno dooobre hrane, da nam je bilo zao da bilo gde jedemo.

    P.S. Ja sam probao onu pizzu - nisam mogao da odolim

    Dok smo se penjali zicom razmisljao sam kako na skijalistima nema drvenih klupa i stolova na kojima bi skijasi mogli da odmore, pojedu sendvic iz ranca i sl (kao u parkovima, i sumama gde se ide na izlete). Verovatno bi ih zatpao veliki sneg!?
    Na jednom mestu sam video te stolove i klupe (mislim da je oblast Fee), pa mozete iskoristiti za picnic

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •