Strana 21 od 39 PrvaPrva ... 11192021222331 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 201 do 210 od 384

Tema: Les deux Alpes

  1. #201
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Drugari, izvinjavam se što se nisam pre javio, ali valjda ni sada nije kasno za izveštaj

    Elem, skijalište je fantastično! Staze duge i široke, a između staza mesta za off koliko vam duša želi. U konkretno ovoj smeni (29.12.-5.1.) je bilo snega na pretek a vreme nikad lepše. Staza ima puno i različitih su kategorija tako da svako može da nađe nešto za sebe. Tu je i nekoliko parkova različitih težina, border cross, simulacija lavine i svašta nešto. Neće vam biti dosadno garantujem. Većina staza se sređuje, mada postoje i neke koje namarno drže nesređene. Crvene i crne staze sa hupserima su ludnica, ko ume naravno...

    Inače, između Briancona i L2A postoje ogromni off-piste tereni i na tom potezu ćete videti dosta off-piste skijaša koji hodaju pored puta. Pre nego što stignete u L2A proćićete i kroz La Grave, off-piste meku, inače jako simpatično mestašce. Žao mi je što nisam otišao na La Grave, ali jednostavno ovoga puta nisam mogao iz objektivnih razloga. Onima koji vole off mislim da bi bio potpun promašaj da odu u L2A a ne ostave svoje tragove na tom legendarnom mestu. Jedno jutro nas je dočekalo 10-15cm svežeg snega i tog dana je bilo fenomenalno voziti što po stazi što van staze. Toliko od mog off-a ovoga puta.

    Ono što je bilo iznenađenje je bila nepouzdanost žičara. Ne mali broj puta nam se desilo da žičara stane i po više puta dok ne stigne do vrha. Prvo smo mislili da je u pitanju samo ta, međutim ista situacija nas je u nekoliko navrata dočekala i na drugih 4-5 žica. Jednu su čak i ugasili, mislim da se zove Thuit, na pola dana. Nadam se da su sanirali šta je trebalo i da vi koji idete u sledećim smenama nećete imati sličnih iskustava. A kad smo već kod žica, obavezno probajte funikular, onaj vozić koji ide ispod zemlje do vrha glečera. Vožnju njime preporučujem više fore radi, jer iako štiti od vetra mnogo je brže koristiti sidro na glečeru.

    Ako vam je smeštaj na suprotnoj strani od glečera, možete preko susednog brda, na kojem takođe postoje ski staze, da se skijajući dovučete do glečera što je super. U suprotnom tu su šatl busevi koji kruže naseljem, besplatni su naravno. Postoji i opcija da iznajmite ormarić pa da od hotela dođete u cipelama do polazne stanice Jandri Express, tu se preobujete i krenete dalje. Radnja koja iznajmljuje ormariće se zove Brun Sports, reklama se vidi čim izađete iz šatl autobusa na stanici 14 (Jandri Express), a usluga košta 4€ na dan po čoveku, odnosno kompletu opreme. To u stvari nisu ormarići nego oni veliki ormari koji su ujedno i sušači pa vas pancerice sačekaju tople i suve.

    Inače nije istina da je smeštaj u Francuskoj loš i minijaturan. Postoje smeštaji koji su pervezija, ali naravno ti smeštaji koštaju više. Mi smo bili u rezidenciji Flocon d'Or, u pitanju je bio dupleks sa dva kupatila, velikim LCD televizorom, kompletno opremljenom kuhinom i tri spavaće sobe i ne da nemam zamerki na smeštaj već je bio i više nego korektan. Da ne shvatite pogrešno, naš smeštaj ne spada u te luksuzne varijante, ali hteo sam da kažem da i ti prosečni smeštaji umeju da budu dobri.

    Restorana i kafića na stazama ima dovoljno, na koju god stranu da krenete naletećete na neki. Tu je naravno i apres ski koji kreće oko 14-15 i to bude kao diskoteka na otvorenom. Cene pića na stazi su između 3 i 5€ (čaj, sok, kuvano vino...). Što se tiče obroka cene i nisu toliko visoke. Može fino da se klopa za 20-25€ sasvim, a tu su i ogromne porcije pomfrita koje nisu skupe.

    U samom mestu se cene hrane i pića ne razlikuju od onih na stazi, samo je izbor daleko veći. Tu su i fenomenalne radnje sa sirevima i vinima, a i sportskih radnji ima pregršt. O izboru ski opreme neću ni da pričam, ima jako puno svega i u svim mogućim bojama, veličinama, fazonima... Cene jesu malo jače, kao i u svakom ski centru, ali ništa strašno. Tu je Jacques Sport bootfiter kojeg svi hvale, za slučaj da nekome zatreba.

    Za one koji kreću kolima cene goriva su sledeće: Italija 1.87, Francuska 1.44, Slovenija 1.38

    Sigurno sam što šta zaboravio pa ako ima još nešto što vas interesuje pitajte.

  2. #202
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ivan Bgd Pogledati poruku

    evo ga Mare na ovom thread-u, garant se raspisao sa izvestajem
    ih, nije, samo je citao izgleda
    Hahahaha Raspisao se nego šta Ivanča, pa sad ti brojiš sitno!

  3. #203
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od vucko1 Pogledati poruku
    Jos se oporavlja od sokantnog sudara samnom!
    Jedva je pretekao
    E to ste trebali da vidite! Kao da me je udario valjak, na sreću nije uspeo da me utisne u podlogu (ostala bi samo žuta mrlja na stazi) nego smo se zajedno kao velika grudva snega iz koje vire skije, ruke, noge i ostalo kotrljali desetinu metara. Za neverovati ali sve se završilo bez ikakvih povreda.

  4. #204
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od chaghaboo Pogledati poruku
    E to ste trebali da vidite! Kao da me je udario valjak, na sreću nije uspeo da me utisne u podlogu (ostala bi samo žuta mrlja na stazi) nego smo se zajedno kao velika grudva snega iz koje vire skije, ruke, noge i ostalo kotrljali desetinu metara. Za neverovati ali sve se završilo bez ikakvih povreda.
    Ahahahaha sto mi to poznato Nego Mare, kako su vas sluzile skije?

  5. #205
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od dzoninho Pogledati poruku
    Ahahahaha sto mi to poznato Nego Mare, kako su vas sluzile skije?
    Fenomenalno! Kao što znaš ja sam ove moje imao prilike da testiram u Sloveniji i jako su mi se svidele, a sada kad sam ih gazio punu smenu sam oduševljen! A i Nataša svojima. Biće uskoro neka recenzija.

  6. #206
    Ski legenda
    Datum registracije
    24.01.2012
    Lokacija
    Belgrade
    Poruke
    805

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od chaghaboo Pogledati poruku
    Fenomenalno! Kao što znaš ja sam ove moje imao prilike da testiram u Sloveniji i jako su mi se svidele, a sada kad sam ih gazio punu smenu sam oduševljen! A i Nataša svojima. Biće uskoro neka recenzija.
    To mi je drago da cujem

  7. #207
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od chaghaboo Pogledati poruku
    Fenomenalno! Kao što znaš ja sam ove moje imao prilike da testiram u Sloveniji i jako su mi se svidele, a sada kad sam ih gazio punu smenu sam oduševljen! A i Nataša svojima. Biće uskoro neka recenzija.
    da li si Mare morao da voskiras skije tamo , ili ti je izdrzala maža iz Bg-a ?
    Ako jesi koliko tamo košta voskiranje?
    Poz

  8. #208
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od chaghaboo Pogledati poruku
    Hahahaha Raspisao se nego šta Ivanča, pa sad ti brojiš sitno!
    bas sitno, a jos sam sad na hemomicinu
    izdade me imunoloski sistem pred put , opet a tek prizdravio
    nadam se da ce proci do petka, da za promenu bez temperature i zdrav odem u Fra
    Ovog puta sam brze reagovao sa doktorom i terapijom, na samo Badnje vece dovukao doktora kuci.

    Poz

  9. #209
    Member vucko1 avatar
    Datum registracije
    03.11.2012
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    E sad... ja bih dodao jos par praktikalija...

    U L2A imaju dve prodavnice - Carrefour i Interspar velicine osrednje nase samoposluge.
    Nama se desilo da nema po neku stvar jer svi skijasi nagrnu na te dve i jedine prodavnice. Recimo, nismo uspeli da nadjemo tablete za sudo-masinu pa smo sudove prali na ruke. Da smo se setili da ponesemo 10-ak tableta iz BGD bilo bi lakse.
    Ko ide kolima, mozda bi bilo dobro da stane u neki megamarket u IT i da se snabdeje potrepstinama.

    Ja sam se bojao smestaja (zbog raznih informacija koje smo dobijali) ali je bio vrlo zadovoljavajuci za 7 osoba.

    Ako iznajmljujete skije, obavezno to ucinite on-line. Dosta je jeftinije. Takodje, zgodnije je da skije iznajmite u nekom rentalu blizu pocetne stanice gondole ili zicare da izbegnete pesacenje u pancericama sa skijama na ramenima.
    Ukoliko ste blizu "druge" strane skijalista (manje skijaliste) moze se izaci diektno skijama na zicare na toj strani, pa se preko "konekcije" dokopati glecera. Rekao bih da je to mozda i bolje resenje - odmah krenes sa skijanjem i izbegnes maltretiranje busem (busevima). Doduse, posto se koriste otvorene sedeznice ujutru je malo hladano, jer je vecina skijalista jos u "hladovini".
    Povratak moze biti na isti nacin.

    Iz ugla prosecnog skijasa, staze koje vode do samog sela su zahtevnije (da ne kazem teske) za ugodnu voznju. Naime, zbog manje prirodnog snega nego na gleceru, bacan je vestacki sneg na lednenu plocu (podlogu). Do popodne, kada se svi vracamo sa skijanja naprave se hupseri izmedju kojih je led pa treba vise umeca. Meni svaki put to tesko padne
    Ako bi bilo vise prirodnog snega i na tim, nizim delovima, mislim da bi onda skijanje bilo zaista san snova.

    Staze na gleceru su stvarno predivne i sredjene. Nas je Mare, na kraju uspeo da istrenira da budemo medju prvima na stazama. Jeste da nam je budjenje u 7 (i pre 7) tesko padalo, ali se "vratilo" kroz svaki minut proveden na stazi!

    Sve u svemu, vratismo se ozareni!

    P.S. I kombi je odlicno posluzio!

  10. #210
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ivan Bgd Pogledati poruku
    da li si Mare morao da voskiras skije tamo , ili ti je izdrzala maža iz Bg-a ?
    Ako jesi koliko tamo košta voskiranje?
    Poz
    Izdržala maža bez ikakvih problema, još je i preteklo Apsolutno nije bilo potrebe za voskiranjem tamo, a skije su išle ko lude do poslednjeg dana tako da samo vozi i uživaj.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 3 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 3)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •