Strana 10 od 39 PrvaPrva ... 8910111220 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 91 do 100 od 384

Tema: Les deux Alpes

  1. #91
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Lynx Pogledati poruku
    Dozvoljeno je, imaš na ovom videu deo gde ovi iz patrole kažu da oni ne zabranjuju ljudima da idu gore ali ih savetuju da idu sa kompletnom opremom http://www.youtube.com/watch?v=wlNC4WBi4eM

    Ima i ovde na forumu ljudi koji su skijali tuda i koliko sam shvatio išli su bez svega toga. Najbolje da ti oni potvrde, ja se oštrim ove zime da pucam tamo

    Ovo i mene zanima, vidim na mapama da ima iscrtano nekoliko ruta ali ne znam da li postoje putokazi na samoj planini.

    Ja se juce naostrio i uplatio preko Skibusa termin 12.01.-19.01.2013.
    Svidja mi se sto ima i izleta do Alpe D' Huez-a , da vidim tu cuvenu najduzu da kazemo crnu stazu Sarenne.
    I moram priznati i da mi je privlacno bilo i to da nema doplata skipasa da je u navedenu cenu sve uracunato cak i bazen cini mi se , a izlet do Ad'H kosta samo 5 eur bus i vazi isti ski dzukac.

    Ako je jos neko nisanio i pogodio ovaj termin neka se javi pa da se svi lepo skupimo i zajedno sidjemo do La Grave na caj
    Cenim da je vise glava pametnije, mudrije i razumnije od jedne , a svakako je i zabavnije

  2. #92
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od chaghaboo Pogledati poruku
    Planiram skijanje u svom aranžmanu, a L2A mi je ušao u uži izbor pa me u vezi sa tim interesuje:
    • koliko je bitna pozicija smeštaja u smislu da li su neki delovi mesta visoko nepreporučljivi iz nekog razloga?
    • ukoliko od smeštaja nije moguće peške do polaznih stanica da li postoji neki organizovani prevoz?
    • da li je moguće na nekoj polaznoj stanici zakupiti ormarić za ski opremu?
    • Išao bih kolima, ali najviše volim kada nema potrebe da ih diram dok sam na skijanju, ali ako to bude neophodno da li postoje parkinzi blizu polaznih stanica?

    Blizina prodavnica, restorana, klubova i diskoteka mi nije toliko bitna.

    Nevezano za to, kakvo je za skijanje ovo manje brdo? Pretpostavljam da je ovo veće koje vodi ka glečeru centar dešavanja, ali ima li šta zanimljivo i vredno posećivanja na ovom manjem?
    Mare,

    posto si izvidnica ocekujem detaljan izvestaj sa slikama i snimcima (La Grave).
    Inace mogao bi kada se vratis i par dana odmoris da ides i moju smenu da utvrdis staze i zaradis pice kao vodic
    Skoro ti je duplo jeftinije u mojoj smeni.

  3. #93
    Senior Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Poruke
    132

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ivan Bgd Pogledati poruku

    Ako je jos neko nisanio i pogodio ovaj termin neka se javi pa da se svi lepo skupimo i zajedno sidjemo do La Grave na caj
    Cenim da je vise glava pametnije, mudrije i razumnije od jedne , a svakako je i zabavnije
    Poslao sam ti PP

  4. #94
    Super Member
    Datum registracije
    26.10.2010
    Poruke
    271

    Podrazumevano

    @Ivan Bgd
    Zadnja nedelja mart (pogodio si). Bazen je smesan u odnosu na onaj u Tinju. Serena nista specijalno ali prodji ( sam d. Huez je zanimljiviji za skijanje od L2A)

  5. #95
    Super Member
    Datum registracije
    18.09.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Salomon BBR 8.9
    Godina
    44
    Poruke
    514

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ivan Bgd Pogledati poruku
    Mare,

    posto si izvidnica ocekujem detaljan izvestaj sa slikama i snimcima (La Grave).
    Inace mogao bi kada se vratis i par dana odmoris da ides i moju smenu da utvrdis staze i zaradis pice kao vodic
    Skoro ti je duplo jeftinije u mojoj smeni.
    Ih, pa kako Izveštaj i multimedija stižu čim se vratim, još se lomim za La Grave pošto nemam ništa od opreme, ali izgleda da postoji mogućnost ture u kojoj se uz vodiča dobija i sve potrebno tako da

  6. #96
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Gledao sam ovaj video prosle sezone i tada sam stekao utisak da nije opusteno ici doticnom rutom. teren je dosta nepredvidiv...50/50 da cu ici u L2A u Januaru tako da vredi cuti iz prve ruke...nisam siguran ni za vezu izmedju ta dva mesta. Negde sam procitao da ski pass iz La Grave(gondolu) ne vazi u L2A ali u obrnutom smeru da da. nznm nisam se detaljno informisao ali nadam se da cu to uciniti pre nego sto krenemo.


  7. #97
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Grimani Pogledati poruku
    Gledao sam ovaj video prosle sezone i tada sam stekao utisak da nije opusteno ici doticnom rutom. teren je dosta nepredvidiv...50/50 da cu ici u L2A u Januaru tako da vredi cuti iz prve ruke...nisam siguran ni za vezu izmedju ta dva mesta. Negde sam procitao da ski pass iz La Grave(gondolu) ne vazi u L2A ali u obrnutom smeru da da. nznm nisam se detaljno informisao ali nadam se da cu to uciniti pre nego sto krenemo.

    ali zato nema guzve
    lepo u jednom video snimku kaze da tu iscedis noge, ali napunis srce i dusu.
    evo link: http://www.skipass.com/videos/la-gra...ski-tv--1.html


  8. #98
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od chaghaboo Pogledati poruku
    Ih, pa kako Izveštaj i multimedija stižu čim se vratim, još se lomim za La Grave pošto nemam ništa od opreme, ali izgleda da postoji mogućnost ture u kojoj se uz vodiča dobija i sve potrebno tako da
    cini mi se da ta mogucnost kosta tricavih 170 ojra.
    mislim da je ja necu koristiti, vec cu da pratim neku grupu sa distance.
    samo da ne odu negde gde koriste kanape za spustanje

    poz

  9. #99
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Evo linka sa cenom vodica za La Grave:
    http://www.guidelagrave.com/V2/en/winter/winter-ski
    na dnu stranice je cenovnik.

    ako se skupimo nas 7 do 8 ispada dosta jeftinije i zabavnije.

    pozdrav

  10. #100
    Senior Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Poruke
    132

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ivan Bgd Pogledati poruku
    cini mi se da ta mogucnost kosta tricavih 170 ojra.
    mislim da je ja necu koristiti, vec cu da pratim neku grupu sa distance.
    samo da ne odu negde gde koriste kanape za spustanje

    poz
    Jel ovaj kec ispred greška?
    Koliko vidim ovde je za 70e uključena i oprema http://evolution2-2alpes.com/lang-en...nt/32-freeride

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •