Strana 13 od 39 PrvaPrva ... 3111213141523 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 121 do 130 od 384

Tema: Les deux Alpes

  1. #121
    Junior Member
    Datum registracije
    03.11.2012
    Godina
    39
    Poruke
    7

    Podrazumevano

    e, Ivane Bgd, hvala puno za info.
    i da nam priroda podari i snega i sunca u oba termina...

  2. #122
    Senior Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Poruke
    132

    Podrazumevano

    Svuda jasno piše da je mesto i sam njegov centar na 1650 mnv. Ovaj deo gde ćemo mi koji idemo preko SkiBusa biti je na 1800.

    Meni su isto rekli da apartmani nisu na lošoj poziciji što se samog skijanja tiče jer je blizu sedežnica i da je ski-in ski-out varijanta, takođe rekoše i da ima prodavnica u blizini. Sigurno će nam trebati više vremena zbog presedanja da se prebacimo do viših delova skijališta nego kad bi išli direktno gondolom i biće možda cimanje uveče otići do centra mesta ali probaću da detaljno napišem kad se vratim da li su to veliki problemi.

  3. #123
    Super Member
    Datum registracije
    02.02.2007
    Poruke
    203

    Podrazumevano

    u pravu si za n/v,pobrkao sam neke cifre jer nisam skoro bio,a fokusirao sam se trenutno na neke druge ski centre.ja sam bio odamah do DIABLA i imao srece da makar jajetom dodjem do neke tacke(sad citam da je to 6-osed).imas mapu na sajtu pa se lepo vidi gde ti je smestaj.preporucio bih ti nabavku i MARCHE-U koji ima i veci izbor i jeftiniji je od SPAR-A.cini mi se da je on na pola puta od vase lokacije trz.centra koji je bio kod mod app.

  4. #124
    Super Member
    Datum registracije
    02.02.2007
    Poruke
    203

    Podrazumevano

    napisi obavezno kad se vratis,bas me interesuje utisak sakojim ces doci .po meni je ,ne bas sam vrh,ali odmah tu.sto ne znaci da i nama ne mozes da verujes na informacijama.a agencije znaju svasta lepo da napakuju,pogotovo za prvi put.

  5. #125
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    meni je bitno da je ski-in i ski-out da ne teglim skije u pancericama, a za ostalo cu lako.
    Najveći mi je gušt kad sa skijama doletim do vrata apartmana ili zgrade u ovom sličaju
    I sviđa mi se ovde sto je svuda oko samog naselja lep nagib i jos sve trava bez kamenja i stena tako da samo 2m pršića i eto miline na povratku u apartman.

  6. #126
    Senior Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Poruke
    132

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od axxe Pogledati poruku
    preporucio bih ti nabavku i MARCHE-U koji ima i veci izbor i jeftiniji je od SPAR-A.cini mi se da je on na pola puta od vase lokacije trz.centra koji je bio kod mod app.
    Hvala za ovaj info

    I ja bih više voleo da je smeštaj bliže centru i gondoli ali se nadam da će sve ispasti kako treba, videćemo...

  7. #127
    Junior Member
    Datum registracije
    27.12.2010
    Lokacija
    Lazarevac
    Godina
    38
    Poruke
    28

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od BRKA Pogledati poruku
    e, Ivane Bgd, hvala puno za info.
    i da nam priroda podari i snega i sunca u oba termina...
    Sto se tice snega tu nemas brige, najvise skijaliste u FR, glecer, snega ima cele godine bukvalno! A kad pocne da pada za noc moze da napada i preko metar snega (iz iskustva). Ja sam imao srece prosle godine (14-20 jan) bilo je 5 dana bez i jednog oblacka i jedan dan pod mecavom (e to je dozivljaj kao na filmu) hehe sad mi je smesno a bilo je bas za survivor! Inace ima milion topova plus tako da u svakom trenutku ima oko 2-3 m pod snegom. Inace u januaru zna da bude jako lepo vreme, sunce przi, izgoris za pola sata a temp -15 hehe... Tada se oblaci i padavine spustaju u nize predele. Tako da ja opet idem u januaru

  8. #128
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od adriano Pogledati poruku
    Sto se tice snega tu nemas brige, najvise skijaliste u FR, glecer, snega ima cele godine bukvalno! A kad pocne da pada za noc moze da napada i preko metar snega (iz iskustva). Ja sam imao srece prosle godine (14-20 jan) bilo je 5 dana bez i jednog oblacka i jedan dan pod mecavom (e to je dozivljaj kao na filmu) hehe sad mi je smesno a bilo je bas za survivor! Inace ima milion topova plus tako da u svakom trenutku ima oko 2-3 m pod snegom. Inace u januaru zna da bude jako lepo vreme, sunce przi, izgoris za pola sata a temp -15 hehe... Tada se oblaci i padavine spustaju u nize predele. Tako da ja opet idem u januaru
    da li su tog dana radile zice ?

  9. #129
    Junior Member
    Datum registracije
    27.12.2010
    Lokacija
    Lazarevac
    Godina
    38
    Poruke
    28

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Ivan Bgd Pogledati poruku
    da li su tog dana radile zice ?
    Radile su skoro sve zice, osim najvisljeg vrha (Glecera) to je na 3600mnm. Ostalo je radilo ali skijanje je bili 10 puta sporije nego inace. Osobu koja ti je dalja od 2m ne vidis, ne znas da li si u stazi ili van staze, ma nezaboravno iskustvo....srecom samo 1 takav dan.

  10. #130
    Super Member
    Datum registracije
    02.02.2007
    Poruke
    203

    Podrazumevano

    isto iskustvo sam imao pre par godina i ne bih preporucio zezanje,(u fazonu nije to nista).ko nije pre bio u nekom takvom centru(mislim na velicinu skijalista) i nije siguran u skijanje, u takvim uslovima,bolje neka se seta. staze nisu naivne,vreme ume da se promeni za toliko.(sto i nije cudno za glecere).preporucio bih obavezno(bez obzira na maglu)nosenje toki -voki uredjaja.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •