Strana 1 od 39 12311 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 384

Tema: Les deux Alpes

  1. #1
    Senior Member milos79 avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Salomon Eq.10 3V Race/Head Monster i.M72
    Poruke
    142

    Podrazumevano Les deux Alpes

    Bejah na produzenom vikendu (4 dana) u sjajnom skijalistu-nije neskromno reci medju 5 najboljih u Evropi i evo par utisaka. Skijaliste je inace jedno 30-ak km na jug vazdusnom linijom od Val Thorensa i Les Menieresa i mozda nema najvise kilometara staza, al ima naveci pad, tj. ukupnu visinsku razliku u Fr. mislim, a samo je Zermat bolji. Dakle skija se od 1600 do 3600m.

    Snega je bilo boli glava, 1.5 do 3m na gleceru, staze solidno sredjene, ipak ne perfektno kako to ide u Austriji, liftovi dosta dobri, mada ima veliki broj Poma sa cuvenim malim korpama (pravljenih izgleda za male Francuze :p), al ima i par novih 6-8 sedeznica Dopelmayera.

    200km staza ukupno, mnogo mogucnosti za freeride, deo koji vodi ka dolini-selu je u stvari jedna ogromna staza, tj. nije bas svuda obelezeno ali se moze bukvalno svuda spustati i siroko je jedno 3km i prilicno je strmo, tj. najvecim delom je crna staza. Dakle zamislite Jahorinu, pa onda jedno 5puta sire (bez preterivanja), i to ne plavo-crveno, nego crveno-crno.

    Cena ski pasa je vise nego pristojna 34evra dnevni, ima popust i za studente pa izadje svega 28e, a 6-dnevni je 165e.

    Selo je prilicno veliko, nije bas kao Chamonix dolina, al nije ni daleko, nocni zivot odlican (doduse ipak ne kao na Kopu ).

    Smestaj je bio odlican 4-krevetni apartman, 23e po coveku dan.

    Crnih staza ima koliko ti dusa voli i sredjenih i nesredjenih (dubok sneg) i ima par pogibeljnih.

    A evo i par fotki...

    Ka dolini
    IMG_0209.jpg

    Jedna simpaticna crna staza
    IMG_0212.jpg

    Freeride paradise
    IMG_0214.jpg

    Deo glecera
    IMG_0222.jpg

  2. #2
    Senior Member milos79 avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Salomon Eq.10 3V Race/Head Monster i.M72
    Poruke
    142

    Podrazumevano Les deux Alpes

    I za kraj poslastica, jedna od pogibeljnih crnih, koja je inace zvanicna staza (ima je na mapi i ima onih stubica pored staze), al se ne sredjuje (a sumnjam da bi i mogli da je srede .

    Dakle cela staza...
    IMG_0224.jpg

    I njen gornji deo u krupnijem planu...
    IMG_0229.jpg

  3. #3
    Ski Fanatic zloglasni avatar
    Datum registracije
    27.02.2006
    Lokacija
    NYC
    Skije / Bord
    Fischer RC4 World Cup SC
    Godina
    42
    Poruke
    423

    Podrazumevano

    nema sta ovo je /\ .Koliko je sve ukupno izasao ovaj izlet,neracunajuci vizu ?

  4. #4
    Senior Member milos79 avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Salomon Eq.10 3V Race/Head Monster i.M72
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od zloglasni
    nema sta ovo je /\ .Koliko je sve ukupno izasao ovaj izlet,neracunajuci vizu ?
    Ja sam doduse dolazio iz Svice, al isao sam sa ortacima jednom kolima iz Srbije, pa evo racunice:

    -put 12h-13h kolima iz Bg-a preko Hrvatske, Slovenije, Gorica, Venecija, Verona, Milano, Torino - u oba pravca 150 evra gorivo, 100 evra putarine, racunaj 3 coveka, 85evra po coveku (za 4 coveka jos bolje, a ne mozes ni da nadjes manji apartman)
    -7 nocenja (krenes ujutru iz Bg-a, predvece si tamo) 7*23=160evra
    -6 dana skijanja 165evra
    -10evra dnevno klopa (ako se nosi meso i kupuje u samoposluzi), za 7 dana 70evra
    Ukupno <500evra .

    Jeftinija varijanta, dvoja kola po 4 coveka u kolima, 8-krevetni apartman, 18 evra po coveku smestaj, 60 evra prevoz, malo jace od 400 evra .

    Francusku vizu ne bi trebalo da je previse tesko dobiti ako imas rezervaciju apartmana -35 evra (valjda).

    Jedini catch je sto moras sve sam da organizujes, al to i nije neki problem.
    Izmenio/la milos79; 15.03.2006 u 23:40.

  5. #5
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Skijaliste je extra! Jedno pitanjce ima li fun park?
    Space Shuttle Ski

  6. #6
    Senior Member milos79 avatar
    Datum registracije
    07.12.2005
    Skije / Bord
    Salomon Eq.10 3V Race/Head Monster i.M72
    Poruke
    142

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misko
    Skijaliste je extra! Jedno pitanjce ima li fun park?
    Ma ne da ima, nego ima cuda i bogova. Ako bacis pogled na 4. sliku, sa desne strane se vide serpentine to je za bordercross (veliki i mali) i izmedju je fun cross. Desno odatle je klasican park sa rampama, halfpipeom, skakaonicama i slicno (ne vidi se na slici) to je na 2600m. Na delu izmedju 2800 i 3100 se nalaze kaskade, ugaone skakaonice, kanjoni i strmina 150m od 40 stepeni.

    Jos jedna poslastica je najveci freeride spust, kako mnogi kazu na svetu, sa vrha glecera u La Grave - 7000 stopa visinske razlike, potpuno netaktnut sneg. Tu se svake godine u aprilu odrzava cuveni Derby de la Meije spust freeride trka sa vrha do sela La Grave. Inace potencijalnih ruta za spustanje ima raznih od 7km do 14km duzine, a u spustu je cilj stici sto pre i kazu da ima neki ludi Kanadjanin koji drzi rekord od 5 i po minuta od vrha do dna.

    Inace sam glecer je naveci u Francuskoj i jedan od najvecih na svetu.
    Nazalost sad kad sam bio zbog jakog vetra nije radilo poslednje sidro na vrhu glecera koje vozi sa 3450 na 3550 i deo gde te ratrak vuce do 3600, a onda odatle ide spust na drugu stranu u La Grave, tako da nisam mogao da probam to cudo :(.


    Izmenio/la milos79; 16.03.2006 u 13:30.

  7. #7
    baksuz ski dude avatar
    Datum registracije
    05.12.2005
    Lokacija
    NBG
    Skije / Bord
    Atomic GS (jbg ne znam koje)
    Godina
    32
    Poruke
    482

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od milos79
    ova mi se najvise svidela ,provalite zicaru kuda ide
    ski rules


  8. #8
    move any mountain daki avatar
    Datum registracije
    05.10.2005
    Lokacija
    dOOrmitor
    Skije / Bord
    Cheno pelepi
    Godina
    23
    Poruke
    658

    Podrazumevano

    Svaka cast!
    To su staze

  9. #9
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Daj da vidimo za sledecu sezonu ovo po mom misljenju ulazi u uzi izbor. A i nije nesto skup ski pass, tj. odnos cena/sta se dobije je strava.
    Space Shuttle Ski

  10. #10
    Ski legenda
    Datum registracije
    26.11.2005
    Godina
    54
    Poruke
    221

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od daki
    Svaka cast!
    To su staze
    Daki šta je ovo.....Moramo dobro razmisliti za sledeću sezonu!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •