Pogled iz Alpe d'Hueza na Les 2 Alpes (zumirano), deo mesta koji se vidi na slici je upravo Les 2 Alpes 1800 a levo se vidi i taj cik-cak ski put koji vodi do mesta za one koji ne koriste padinu sa crnim stazama (sve ostalo iznad mesta):





Off-piste


Ogromne mogućnosti za off-piste. Donji deo skijališta gde su crne staze koje vode do naselja su kao jedno ogromno igralište za free ridere, između crnih staza praktično da važi pravilo da sve što vidiš možeš da skijaš. U našoj smeni je nažalost samo jednom palo 15-tak cm snega i taj dan sam ceo proveo baš u tom delu skijališta. "Manje brdo" sa druge strane mesta isto ima odličan potencijal za off-piste, kao i dosta terena ispod glečera. Ipak, veći deo smene su karakterisale visoke temperature i ledene staze i tu nije imalo šta da se traži van staza. Ledena pokorica i oduvan sneg van staza:





Svako jutro pre skijanja sam proveravao na zvaničnom sajtu La Grava da li radi veza sa L2A i nijednom nisu radili ni veza sa L2A ni sidro na glečeru na La Gravu, radila je samo gondola iz La Grava. U tom sam imao prilike da se uverim više puta i sa vrha glečera. Tačnije, mislim da od početka sezone nije ni jednom radila ta veza, da li je početak januara nepouzdan što se toga tiče ili je ova godina specifična ne znam.


Moj zaključak


Les 2 Alpes je odlično skijalište i ukombinaciji sa Alpe d'Huezom i još La Gravom ko ima sreće da mu radi veza na vrhu i posluže vremenske prilike sigurno je fenomenalno, ali mislim da se neću više vraćati u njega, i ovde na forumu je bila neka rasprava i poređenje sa 3 Doline i što se mene tiče debela klasa ispod 3D i neki plan mi je da vrtim 3D, EK i Paradiski dokle god budem SkiBusovao i išao u Francusku... E da, ovo mi je poslednji put da sam detaljno proučavao neko skijalište pre nego što odem u njega prvi put, osećaj da sam ga već video je odvratan