Strana 38 od 39 PrvaPrva ... 2836373839 PoslednjaPoslednja
Rezultati 371 do 380 od 384

Tema: Les deux Alpes

  1. #371
    Super Member
    Datum registracije
    05.01.2008
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    42
    Poruke
    394

    Podrazumevano

    U nedelju sam se vratio iz L2A. Sledi par utisaka .

    Inače ne podnosim dužu vožnju busom, zbog čega pre nisam razmatrao Francusku, ali mi je put relativno lako pao. Kombinacija dobrog/čistog puta, bez gužve na granicama, sa fantastičnim pejzažom, učinio je da dobrim delom uživam u vožnji.

    Mesto/selo je simpatično, sve što treba je tu i lako je dostupno. Neki lud noćni život nisam detektovao.

    Prvi skijaški utisak spuštajući se niz staze na "manjoj" planini je klasifikacija staza koja je daleko od JUS-a , ono što je Francuzima plavo često ima nagib kao crne staze u Srbiji. Manja planina je bila avetinjski prazna iako su staze odlične konfiguracije. Donji delovi staza su bili tanki, pa smo se uputili ka gondoli i visinama preko 3000m.

    Gondola je prvo sretanje sa francuskim manirima i poimanjem bezbednosti koje će potvrđivati sledećih dana na stazi van staze. Guranje i prekomerno natrpavanje ljudi u gondolu je u rangu pakovanja u autobus GSP-a '93. godine. Ko je doživeo nije zaboravio.

    Izlazak gondole preko prelomnice na oko 2000m otkrio je spektakularni pogled na gornji deo skijališta i vrhove. Moćno i impresivno.

    Iako je kraj marta, prirodni sneg na glečeru je bio fantastičnog kvaliteta i glečerske staze su kao izmišljene za puštanje skije i veleslalom.

    Vreme je bilo sunčano bez oblaka, sa odličnom vidljivošću, nakon što izbijete na 3500m pogled na alpske vrhove i aplski pejzaž je nešto što po meni vredi celog puta.

    Vikend je bila povelika gužva, pa sam skijao pažljivo i upoznavao planinu. U vreme naše smene pogodilo se da Rumuni organizuju svoju turu, od par hiljada skijaša. Rumuni su se lako prepoznavali na stazi po ganc novoj i skupoj ski opremi i neizostavnim gopro kamerama. Nažalost i po pogibeljnoj vožnji.

    Radni dani su bili uživancija od skijanja. Ko bi poranio isplatio bi ceo dan sa nekoliko vožnji punom brzinom na praznim glečerima i stazi Signal. Sve posle je dolazilo kao bonus.

    POseban užitak mi je činilo vraćanje u mesto. Plavi/zeleni ski putevi napravljeni da se vratite u selo su preopterećeni na kraju ski dana. Po meni su za svako izbegavanje. Najbezbednije rešenje je vraćanje u selo gondolom ili sedežnicama ili crnim stazama. Tako se ja zeznuh pa krenuh plavim putem podno oblasti Cretes. Pošto sam jedva izbegao padanje po drugima, skapiram da može da se vozi pravo dole van staze, paralelno sa Diablo stazom.

    Razvaljen i izvožen sneg van staze, polu kačamak, ali totalno uživanje jer nema žive duše. Zaokret pa pauza za pogled na selo, pa zaokret pa kadar planine, pa zaokret pa pogled na klisure, ma milina. Uglavnom sam se vraćao Diablo stazom ili njoj paralelnim rutama.

    Nije bilo svežeg snega, ali francuzi redovno skijaju van staza po već ugaženim offpiste trasama. Instruktori vode predškolce van staze na ogromne nagibe, pa polagano. Totalno drugi sistem obuke u odnosu na decu u Srbiji koja pluže po KGB-u.
    Dobar broj Franacuza leti paraglajderima i skijama iznad i po stazi. Pa sam poslednjeg dana bio svedok budale koja je letela po mećavi i jakom vetru ispod 6sed-a, ugrožavaljući ne samo svoj život... Al valjda je to čar FR, sve je dozvoljeno.

    Offpiste vezu sa 3600m ka La Grave nisam isprobao, možda neki drugi put, sa drugim skijama, većim znanjem i ekipom.

    Dužina staza, nemam blage veze, meni to nije bilo bitno. Prošle godine sam najlepše skijanje imao skijajući 500m jedne prazne staze na Jahorini, palo mi na pamet da je drugačije skijam ceo dan i eto...
    L2A ima mnogo više od tih 60km koje je jopopo napisao. Samo staze do 2000m imaju dužinu kao Kop. A te staze uglavno malo ko skija, a predstvaljaju manje od pola...

    Sve u svemu odlično skijanje. Odlična ekipa koju sam upoznao. Pa se nadam čim pre novom putu u Alpe.

  2. #372
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Ima li koga za powder od 28.01.2017. ?

    Ajde Sinisa, ni ti nisi La Grave obisao.

  3. #373
    Super Member Truch2 avatar
    Datum registracije
    08.02.2008
    Lokacija
    Bg
    Skije / Bord
    Nitro Gloop
    Poruke
    328

    Podrazumevano

    Dva puta bio u L2A i ni jednom na La Graveu, ae da neko konacno ode
    Snowboarding is skateboarding for pussies!

  4. #374
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Bio Tadija, upravo ga smaram za instrukcije.
    Bio sam i ja vec 2 puta u L2A, ali se nisam usudio sa uskim skijama.

  5. #375
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.445

    Podrazumevano Les deux Alpes

    Ljudi bez nervoze, La Grave nije strasan uopste ako se ide klasicnim rutama, vise je kao dugaaacka crvena neuredjena staza
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  6. #376
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    U Les 2 Alpes-u, jednom od najpoznatijih francuskih ski centara, na glečerskom delu skijališta (izmedu 3200-3600 m/nv) u toku je letnja ski sezona koja traje od 23. juna do 01. septembra 2018. Radno vreme skijališta je od 07,00 - 12,30h. Dnevni ski pas košta 40,90 eur a 3-dnevni 122,70 eur.

    Leto je i vreme kada se izvode pripremni radovi na skijalištu za predstojecu zimsku ski sezonu 2018 / 2019. Stare žicare se menjaju novim, ureduju se ski staze. O tome svedoči posetilac sajta, naš ski prijatelj Petar, koji se nalazi u Les 2 Alpes-u. Poslao nam je nekoliko slika i navodi radove na skijalištu koje je uočio:

    - Remontuju gornju polovinu 8-seda Glacier. Nije jasno o kakvim se tadovima radi i zašto su poskidali stubove može se reći gotovo nove žičare? Verovatno se radi o premeštanju...
    - Demontiraju su staru gondolu Telepherique koja je od sktora Cretes vozila do međustanice gondole Jandri express u sektoru Tura.
    - Dve stare sedežnice Lac Noir i Toura kod zimskog Snow parka u sektoru Toura su skroz razmontirali i tu je sad najveće gradilište. Umesto njih dve, postavljaju jednu novu žičaru.

    Pera L2A-06.08.2018-19-800x486.jpg



    Više fotografija na: https://www.skijanje.rs/vesti/les-2-...eme-za-zimsku/

  7. #377
    Member
    Datum registracije
    27.10.2018
    Poruke
    38

    Podrazumevano

    Isao bih ove godine u martu na skijanje u 2alpes, pa ako bi mogao neko da podeli utiske ako je bio tik pre korone ili uopste ako je bio? U Francuskoj sam vise godina isao u 3 doline, pa eto ako to moze da se iskoristi za neko uporedjivanje(mada po meni su 3 doline krov skijanja).

  8. #378
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.101

    Podrazumevano

    Ako ćeš da porediš sa 3D, onda recimo zamisli samo Menuir i možda malo veće od toga. S tim da je sam L2A fino mestašce, a Menuir su apartmani na goloj ledini.

    Ko je navikao na 3D, možda će da mu nedostajati kompaktnost skijališta, L2A je prilično razuđen, mada, naravno sve je žičarama povezano. No, najveći je problem što su najteže staze najniže pozicionirane, pred kraj dana budu i razvaljene pa je to smaranje čak i za dobre skijaše.

    Meni je ostao u lepoj uspomeni, ali moj drug koji je bio koju godinu kasnije je bio krajnje nezadovoljan jer upravo na tim donjim stazama nije bilo snega, zbog čega su morali da se spuštaju žičarama što je naravno kvarilo utisak i tako dalje. No, nadajmo se da se ništa slično neće dogoditi.

    Ako si u prilici, iskoristi mogućnost da odeš koji dan i u Alpe d'Huez, ski-pas je zajednički.

  9. #379
    Member
    Datum registracije
    27.10.2018
    Poruke
    38

    Podrazumevano

    Hvala na utiscima, mslio sam da iskoristim da odem do Alpe d’Hueza sigurno. Verujem da će biti odlično za prvo inostrano skijanje od početka korone, a i vidim da su svi imali pozitivna iskustva sa skijalištem.

  10. #380
    Super Member Grazer avatar
    Datum registracije
    29.01.2005
    Lokacija
    Banja Luka
    Skije / Bord
    HEAD Supershape e.Magnum
    Godina
    41
    Poruke
    1.990

    Podrazumevano

    Kombinacije Alpe d’Hueza i L2A je top. L2A je vece skijaliste pa preporucujem da se vise dana ostave za njega a Alpe d’Huez mozes u jednom ili dva danu skijati
    History is made by those who dare to break the rules.

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •