Strana 37 od 39 PrvaPrva ... 273536373839 PoslednjaPoslednja
Rezultati 361 do 370 od 384

Tema: Les deux Alpes

  1. #361
    Super Member underbass avatar
    Datum registracije
    31.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Head Xenon XI 10.0
    Poruke
    214

    Podrazumevano

    CITAJ DO KRAJA!

    Uspeli smo u poslednjem trenutku da sredimo 2 apartmana za po 4 osobe za Les 2 Alpes. Ima nas sedmoro i fali nam jedan putnik da popunimo drugi apartman. U jednom su 4 muskarca, a u drugom su jedna devojka, njen drug i ja. Ko zeli moze da bude u mesovitom apartmanu, a moze i sa muskima. Ako je neko zainteresovan polazak je 4 marta oko 17h-18h, a povratak je 12 marta.

    Mesovita smo ekipa, imamo i bordere i skijase, mada to nije ni bitno. . . bitnije je to da su svi ok ljudi, da nemamo divljake u ekipi i svi su super. Imamo i jednu gitaru i lika koji extra svira. Volimo dobru muziku, rock, pop, domaci i strani, Jazz, house, komercijalu. . . sve sto je lepo za usi. Narodnjake i turbo folk ne gotivimo. Volimo francuska vina i belgijska piva, a u L2A idemo prvenstveno zbog vrhunskog skijanja i odmora. Ja sam bio 2 puta u tom mestu i znam sve staze i lokale napamet. Tako da ko krene imace dobrog vodica cak i u gustoj magli Imace dobru ekipu koja voli putovanja, upoznavanje novih ljudi i koja je spremna za akciju na snegu : ) Jos jednom napominjem, svi su ok, nema indijanaca, tj nekulturnih šabana koji bi vas blamirali svojim ponasanjem.

    Pravila ponasanja u apartmanima su sledeca: svi spavamo u istom apartmanu i svako treba da pocisti za sobom ili kako se vec dogovorimo. Znaci higijena na prvom mestu, redovno tusiranje, pranje nogu i sl. To valjda i nije potrebno da se naglasava, ali ajde, iskustva su razlicita, pa je dobro da se naglasi. : ) Znaci tu smo nedelju dana i trebamo da ucinimo sve da sto kvalitetnije provedemo odmor na planini. Ako nekom nesto smeta ili ima neke navike, posebne potrebe ili sta vec, treba to da naglasi ekipi. Najvaznije da se medjusobno ispostujemo kako bismo i posle skijanja nastavili prijateljstvo, pa i otisli ponovo na neko lepo skijanje, letovanje i sl. Msm sve normalno, da ne preterijem sada. . .



    Termin: 4.3 - 12-3.2016 (u bg stizemo 13.3 ujutru)

    CENA SKI PAKETA: 339 evra

    CENA UKLJUCUJE: Porvatni autobuski prevoz + 7 novenja u apartmanu sa kuhinjom + 6 dnevni ski pass za Les 2 alpes.

    SKI PASS UKLJUCUJE: skijanje u Les 2 Alpes, a vazi i za Alpe d'Huez, Serre Chevalier, Sestriere i jos neka skijalista bez bilo kakve doplate. Besplatno koriscenje velikog termalnog bazena na otvorenom.



    KO NEMA EKIPU I ZELI DA SE PRIDRUZI, TREBA DA SE JAVI STO PRE JER JE OVO JEDINO PREOSTALO MESTO KOJE MOZETE DA NADJETE ZA LES 2 ALPES U OVOM TERMINU.

    TELEFON: 064/269-60-80

  2. #362
    Super Member
    Datum registracije
    06.12.2012
    Lokacija
    Pirot
    Skije / Bord
    Head Supershape crveni SL / VIST GS 614 FIS
    Godina
    34
    Poruke
    292

    Podrazumevano

    Skibus ogranizacija?
    http://i.imgur.com/yKmeoai.jpg?2

  3. #363
    Super Member underbass avatar
    Datum registracije
    31.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Head Xenon XI 10.0
    Poruke
    214

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od alexapi32 Pogledati poruku
    Skibus ogranizacija?
    Nije Ski Bus organizacija, kod njih je popunjen termin 5. mart za L2A. Preko druge agencije je ali ne bih da reklamiram ovde jer nije dozvoljeno. Saljem ti na Private. Ista je fora, full paket, smestaj u je u dva odvojena objekta, Residence 1650 Les 2 Alpes blizu zicara i Les Residences 1800 koji je na samoj stazi blizu crne Valentin staze. Mesoviti apartman je dole u 1650, a ovi muski su na stazi. Ako zelis mozes da biras u kom ces apartmanu biti.

  4. #364
    Super Member underbass avatar
    Datum registracije
    31.01.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Head Xenon XI 10.0
    Poruke
    214

    Podrazumevano

    Apartman je popunjen, sada imamo i fotografa!

  5. #365
    Member
    Datum registracije
    24.04.2012
    Godina
    31
    Poruke
    41

    Podrazumevano

    Ko voli powder i ide ovu smenu 4og , bice jako zadovoljan kad pogleda ovu prognozu
    http://www.snow-forecast.com/resorts...Alpes/6day/mid

  6. #366
    Super Member jopopo avatar
    Datum registracije
    03.10.2010
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Rossignol Radical Mutix R11
    Godina
    52
    Poruke
    594

    Podrazumevano L2A - Utisci

    Vratih se iz L2A juče (12.03-19.03), po prvi put tamo na skijanju, pa rekoh da podelim utiske.

    Što se tiče smeštaja i uslova, već rečeno više puta za bilo koje skijalište u Alpima, sobe i mokri čvorovi tesni, mada smo bili pametni pa uzeli apartman za 4 osobe a bilo nas troje (platili nešto više radi komfora). Najpozitivnije je što smo bili smešteni tik uz Jandri Express gondolu pa smo imali Ski-in i skoro Ski-out (30m do gondole). Skijalište ima 200km deklarisanu dužinu staza i stvarno mi je misterija kako se to računa i gde ih nalaze? Evo da opišem jedan dan. Ko je bio znaće o čemu govorim, ko ne zna neka baci pogled na mapu skijališta.

    Popnemo se Jandri Exressom 1 i 2 na 3200mpa zatim Puy Salie (a može i vozićem) na vrh 3420m. Spustimo se Signal3-Signal2 pa zatim Signal2-Signal1. Onda Glacier5-Glacier1-Glacier6-Glacier8, Glacier1. Prebacimo se na Bellecombes6, Bellecombes5, Bellecombes4, Bellecombes3, zatim Fee4 minimum 3 puta (naša omiljena staza ). Onda Tuit3 (uglavnom 2 puta), Cretes, Super Diable i na kraju Diable. Ubacimo još neku od plavih tipa Jandri5 ili Lac Noir). To su skoro sve staze na skijalištu ne računajući zelene staze, kratke plave staze, ostale ski puteve, Fun parkove i Kids zone. Takođe sa druge strane sela se nalaze par staza ali one sve zajedno nisu ni 10km.

    E sada na kraju dana kada sve to iskijamo (zajedno sa ski putevima i veznim stazama) izađe oko 60km +/- 2km. Gde nađoše 200km... Posle 3. dana mi je već bilo dosadno i svaku stazu sam znao skoro napamet. Ne žalim se, lepo sam se proveo ali posle Espace Killy nekako mi je malo

    Temperatura u selu (1650m) je bila između 5 i 8 stepeni i staze su mekane (ali tu i nema šta skijati) dok od zone Cretes (2100m) pa ka vrhu je bilo odllično. Na 2400m već posle 14h kada sunce krene na zapad počinje da biva hladnije pa se temperatura spuštala i do -10 stepeni. Na vrhu glečera je uvek bilo hladno (marama preko usta i nosa) iako je bilo sunčano i bez vetra 2-3 dana. Kažu oko -13 je bilo i oseća se promena temperature kada se vozi žicom.

    Ono što me je razočaralo je sređivanje staza. Plave staze koje su za početnike (Jandri i još par njih) se sređuju svaki dan, ostale plave i crvene svaki DRUGI dan!!! Onda se naprave gužve na sred prelomnica pošto hrpa ljudi stoji i ne zna kako se spustiti i baš smetaju, ne može se proći od njih. Crne i neke crvene deonice se ne sređuju osim crnih Diablo 1 i Diablo 2 koje vode ka selu pa valjda su ukapirali da treba da ih sređuju. Takođe Jandri 1 koja je plava staza za početnike i služi da se njome spuste do sela je potpuno rasturena i u hupserima još oko 12h!!! Zato se napravi velika gužva i spuštanje bude užasno!

    Prodavnice opreme i slične rade do 19:30, trgovine hranom do 20h i neke do 21h, restorani i kafići sigurno do 24h, neki i duže (nisam proveravao). Cene na stazi: kafa 1,8e, kuvano vino 4e, limenke sokova 3-3,5e, pivo valjda 3,5-4e.

    BGD-L2Alpes (preko Briancona) - 1310km!!!

  7. #367
    Ski legenda
    Datum registracije
    13.12.2005
    Poruke
    1.102

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od jopopo Pogledati poruku
    Vratih se iz L2A juče (12.03-19.03), po prvi put tamo na skijanju, pa rekoh da podelim utiske.

    Što se tiče smeštaja i uslova, već rečeno više puta za bilo koje skijalište u Alpima, sobe i mokri čvorovi tesni, mada smo bili pametni pa uzeli apartman za 4 osobe a bilo nas troje (platili nešto više radi komfora). Najpozitivnije je što smo bili smešteni tik uz Jandri Express gondolu pa smo imali Ski-in i skoro Ski-out (30m do gondole). Skijalište ima 200km deklarisanu dužinu staza i stvarno mi je misterija kako se to računa i gde ih nalaze? Evo da opišem jedan dan. Ko je bio znaće o čemu govorim, ko ne zna neka baci pogled na mapu skijališta.

    Popnemo se Jandri Exressom 1 i 2 na 3200mpa zatim Puy Salie (a može i vozićem) na vrh 3420m. Spustimo se Signal3-Signal2 pa zatim Signal2-Signal1. Onda Glacier5-Glacier1-Glacier6-Glacier8, Glacier1. Prebacimo se na Bellecombes6, Bellecombes5, Bellecombes4, Bellecombes3, zatim Fee4 minimum 3 puta (naša omiljena staza ). Onda Tuit3 (uglavnom 2 puta), Cretes, Super Diable i na kraju Diable. Ubacimo još neku od plavih tipa Jandri5 ili Lac Noir). To su skoro sve staze na skijalištu ne računajući zelene staze, kratke plave staze, ostale ski puteve, Fun parkove i Kids zone. Takođe sa druge strane sela se nalaze par staza ali one sve zajedno nisu ni 10km.

    E sada na kraju dana kada sve to iskijamo (zajedno sa ski putevima i veznim stazama) izađe oko 60km +/- 2km. Gde nađoše 200km... Posle 3. dana mi je već bilo dosadno i svaku stazu sam znao skoro napamet. Ne žalim se, lepo sam se proveo ali posle Espace Killy nekako mi je malo

    I naravno, crne staze koje se sređuju pri dnu, to su one koje se u principu teško mogu zaobići pa moraju da ih peglaju da ljudi ne bi izginuli. Takav je slučaj sa stazom Trolles u već pomenutom Tinju.

    Temperatura u selu (1650m) je bila između 5 i 8 stepeni i staze su mekane (ali tu i nema šta skijati) dok od zone Cretes (2100m) pa ka vrhu je bilo odllično. Na 2400m već posle 14h kada sunce krene na zapad počinje da biva hladnije pa se temperatura spuštala i do -10 stepeni. Na vrhu glečera je uvek bilo hladno (marama preko usta i nosa) iako je bilo sunčano i bez vetra 2-3 dana. Kažu oko -13 je bilo i oseća se promena temperature kada se vozi žicom.

    Ono što me je razočaralo je sređivanje staza. Plave staze koje su za početnike (Jandri i još par njih) se sređuju svaki dan, ostale plave i crvene svaki DRUGI dan!!! Onda se naprave gužve na sred prelomnica pošto hrpa ljudi stoji i ne zna kako se spustiti i baš smetaju, ne može se proći od njih. Crne i neke crvene deonice se ne sređuju osim crnih Diablo 1 i Diablo 2 koje vode ka selu pa valjda su ukapirali da treba da ih sređuju. Takođe Jandri 1 koja je plava staza za početnike i služi da se njome spuste do sela je potpuno rasturena i u hupserima još oko 12h!!! Zato se napravi velika gužva i spuštanje bude užasno!

    Prodavnice opreme i slične rade do 19:30, trgovine hranom do 20h i neke do 21h, restorani i kafići sigurno do 24h, neki i duže (nisam proveravao). Cene na stazi: kafa 1,8e, kuvano vino 4e, limenke sokova 3-3,5e, pivo valjda 3,5-4e.

    BGD-L2Alpes (preko Briancona) - 1310km!!!
    Sve to što si naveo je klasična priča za francuska skijališta. Počev od skučenosti apartmana, preko pomalo musavih staza sve do ski in/out kao jedne od najboljih stvari.

    Što se kilometraže staza tiče, pre mislim oko dve godine je napravljena analiza koliko ZAISTA kilometara imaju skijališta u odnosu na ono što iskazuju kao svoj kapacitete. Ispalo je da svi debelo lažu, a Francuzi najviše a Austrijanci najmanje.

    U tom smislu ne verujem da je Espace Killy nešto pošteniji od L2A. Tačno je da možeš za jedan dan da izvozaš L2A, ali ako tako gledaš, možeš i Tinj bez problema. A to je otprilike taj red veličine.

  8. #368
    Member
    Datum registracije
    04.07.2009
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    elan speedwave 12
    Godina
    33
    Poruke
    78

    Podrazumevano

    Interesantno to oko kapaciteta. Da li imaš neki link te analize? Nisam ni razmišljao to oko stvarne dužine staza, već sam uzimao zdravo za gotovo

  9. #369
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Mislim da je ovaj clanak http://www.telegraph.co.uk/travel/sk...piste-lengths/
    Jopopo slozio bi se u potpunosti sa tvojim postom. Drugar kad je isao pre nego sto smo zajedno boravili u L2A prvi dan je izjavio "ova planina je jedna velika prevara" dodao bi samo da ceo koncept planine oduzima dosta vremena na zicharama za razliku od 3valle i EK gde sve nekako ide u sirinu i vertikalni transport brze ide...

  10. #370
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od plageton Pogledati poruku
    Što se kilometraže staza tiče, pre mislim oko dve godine je napravljena analiza koliko ZAISTA kilometara imaju skijališta u odnosu na ono što iskazuju kao svoj kapacitete. Ispalo je da svi debelo lažu, a Francuzi najviše a Austrijanci najmanje.
    Najviše su lagali Francuzi i (precizni ) Švajcarci...

    Ono što je meni "zapalo za oko" je da posle čitave te "halabuke" oko laganja sa dužinama staza da je jedino udruženje operatora ski centara Austrije poslalo svojim članovima preporuku kako da mere dužine staza a njihova skijališta su neznatno odstupala od pravih vrednosti (čak je jedno imalo manje kilometara u reklamnom materijalu nego što zaista ima).

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 2 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 2)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •