Strana 28 od 39 PrvaPrva ... 18262728293038 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 271 do 280 od 384

Tema: Les deux Alpes

  1. #271
    Junior Member
    Datum registracije
    11.09.2013
    Poruke
    24

    Podrazumevano

    E super, hvala vam puno na izvestaju i slikama! S obzirom na hupsere, mislim da jos uvek nije za mene da je vozim. Ne znam kako da objasnim svoju tehniku a da se razumemo. U smislu, baratam osnovnom tehnikom paralelnog i carving skijanja. Ili da kazemo pocetnicki. Kada je staza ravna i kada nema guzve, carving bez problema i na gvozcu/ledenici. Ali kada je razrovana (kao sto Bela reka obicno bude u onom uskom strmom delu) onda vise ne skijam paralelno nego kocim po stazi. Jer ne znam da pravim one agresivnije okrete koji kontrolisu brzinu i naglo menjaju pravac u cilju izbegavanja hupsera ili leda. I onda se porpilicno mucim i na kopaonickim crnim stazama kada su razrovane. Tako da mogu misliti ovde sta bi bilo.

    Bolje ove godine jos da se drzim manjih ski centara, Banskog recimo, da usavrsavam tehniku i isprobam freeride jer ne planiramo da ponavljamo centre u skorije vreme (cilj nam je da obidjemo sto vise da bismo imali jasnu sliku gde nam je najbolje) pa je steta da ne iskoristim maksimalno Dva Alpa kad odem tamo.

  2. #272
    Ski legenda ibane avatar
    Datum registracije
    01.12.2004
    Lokacija
    Niš / Skoplje
    Skije / Bord
    Fischer Progressor 8+
    Godina
    49
    Poruke
    1.042

    Podrazumevano

    Jedna lasta ne cini prolece kao sto ne cini jedna staza ceo ski centar. Les 2 Alpes je odlican ski centar gde se odlicno pripremaju sve staze sem ove i mozda jos neke koje se namenski ne sredjuju. Ima za svakog po nesto pa tako i gomila staza koja bi tebi odgovaralo sem ove i mozda Valentine ili kako se zove sa kojom se spustas u samo mesto. Ima za svakg po nesto tako nije pod obavezno da se sve proba . Postoji veliki park u koji nisam bio jer me to ne interesuje. Ali sam zato vozio cros stazu i stazu sa kapijama za veleslalom . Nismo bili u La Grave ali smo zato isli u Alpe D'Huez za koji imas 1 dan dzabe ski pas ako imas ski pas Les 2 Aples. A tamo ima npr. zvanicno najduza crna staza. Mada ima i gomila drugih lepih staza. Tamo ima i neka staza koja izlazi iz nekog tunela i odnah pocinje ambis . Kazu da stoji GSS na pocetku koji upozorava da je staza jako strma. Nisam bio pa ne znam samo se secam price.
    Ako tako gledas svaki ski centar ima po nesto sto ne mozes u potpunosti da probas i vidis. U Banskom je pitanje da li mozes Tombu da vozis? Jer ona je crnja od svih najcrnjh staza na Kopaoniku .

  3. #273
    Junior Member
    Datum registracije
    11.09.2013
    Poruke
    24

    Podrazumevano

    Dobro, to jeste tacno, ali ako je istina da je Grand Couloir najteza crna staza u Evropi (ili barem jedna od par) bice mi zao sto je nisam vozio kada sam vec bio tamo.

    Msm, nije to sad meni izbor da li cu ici ikada na Dva Alpa ili ne, vec prosto da li da odemo ove godine, ili godinu, dve kasnije. A vracati se necemo u 5-10 godina sasvim sigurno.

    Da, za Bansko sam isto proveravao, za Tombu su se svi slozili da takve staze na Kopu nema. Ali opet, mnogi smatraju da Kopaonik ni nema pravu crnu stazu, a da je Bela reka 2 najbliza tome. Nju sam spustio jedno 8 puta u jednom danu i nije mi predstavljala neki problem, ali bila je sredjena. Kazem, kad je sredjena staza i kada nema guzve, Ledenicu spustim za 55 sekundi sa sve carving tehnikom. Ali problem nastupa kada je staza razrovana, i posebno zaledjena. Ono sto je ipak cinjenica, Tomba se sredjuje ratraktom, spustao bih je ujutro.

    No svakako cemo jos razmotriti. Les 2 Alpes zajedno sa Alpe D'Huez je na nas ostavio sjajan utisak cesljajuci po netu i to ce svakako biti prva destinacija u Francuskoj koju cemo isprobati. Bojim se da bi posle toga Bansko bilo vrlo dosadno skijanje.

  4. #274
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Tadija_91 Pogledati poruku
    Ma opusteno, nije ceo centar u tom fazonu, slobodno mozes i ove godine da odes tamo pa ako ti se ne svide ove najteze staze ne moras da se spustas
    Evo i slike doticne:
    vidi se da je neko OFF-ovo svuda

    evo jos par pogleda na pomenutu Bellecombes (prva sa leve strane crvena linija) i malo pored iste

    Izmenio/la Ivan Bgd; 13.01.2016 u 00:44.

  5. #275
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    i još par fotki pored Bellecombes:
    Izmenio/la Ivan Bgd; 13.01.2016 u 00:44.

  6. #276
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    i još malo da smorim sa delom pored(druge strane brdašceta) Bellecombes-a:
    Izmenio/la Ivan Bgd; 13.01.2016 u 00:44.

  7. #277
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    (Kad se vec hvalimo )Evo jos jedne super rute, samo kada je sneg dobar, dok sam se ja spustao bila je neka zeznuta pokorica mestimicno. Krece skoro sa glecera i bas se velika visinska razlika se predje, a prostranstvo je ogromno.
    PS ovu rutu zovu Le Clot De Chalance koliko sam skontao
    Priložene slike Priložene slike
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




  8. #278
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ibane Pogledati poruku
    Jedna lasta ne cini prolece kao sto ne cini jedna staza ceo ski centar. Les 2 Alpes je odlican ski centar gde se odlicno pripremaju sve staze sem ove i mozda jos neke koje se namenski ne sredjuju. Ima za svakog po nesto pa tako i gomila staza koja bi tebi odgovaralo sem ove i mozda Valentine ili kako se zove sa kojom se spustas u samo mesto. Ima za svakg po nesto tako nije pod obavezno da se sve proba . Postoji veliki park u koji nisam bio jer me to ne interesuje. Ali sam zato vozio cros stazu i stazu sa kapijama za veleslalom . Nismo bili u La Grave ali smo zato isli u Alpe D'Huez za koji imas 1 dan dzabe ski pas ako imas ski pas Les 2 Aples. A tamo ima npr. zvanicno najduza crna staza. Mada ima i gomila drugih lepih staza. Tamo ima i neka staza koja izlazi iz nekog tunela i odnah pocinje ambis . Kazu da stoji GSS na pocetku koji upozorava da je staza jako strma. Nisam bio pa ne znam samo se secam price.
    Ako tako gledas svaki ski centar ima po nesto sto ne mozes u potpunosti da probas i vidis. U Banskom je pitanje da li mozes Tombu da vozis? Jer ona je crnja od svih najcrnjh staza na Kopaoniku .

    Evo slike gde izlazi tj. pocinje staza Tunel u Alpe D'Huez:
    Izmenio/la Ivan Bgd; 13.01.2016 u 00:44.

  9. #279
    Super Member Ivan Bgd avatar
    Datum registracije
    25.08.2010
    Lokacija
    Nbgd
    Skije / Bord
    Nordica Enforcer 110 '18 (140-110-129); Volkl Gotama '15 (139-107-123)
    Godina
    50
    Poruke
    747

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Tadija_91 Pogledati poruku
    (Kad se vec hvalimo )Evo jos jedne super rute, samo kada je sneg dobar, dok sam se ja spustao bila je neka zeznuta pokorica mestimicno. Krece skoro sa glecera i bas se velika visinska razlika se predje, a prostranstvo je ogromno.
    PS ovu rutu zovu Le Clot De Chalance koliko sam skontao

    lepo, lepo
    sto se pokorice tice tamo, u istom danu negde je ima, negde ne, zavisno od strane i visine brda.
    Bas sam naleteo na tu pokoricu sve sam se nadao da je samo pri vrhu i da ce dole biti mekse, kad šipak bato .
    Nikad teze spustanje.
    Pokorica je bila debljine 6-7 cm i kad krenes kao po utabanoj stazi, ali kad skrenes pa malo pritisnes odmah propadas do kolena i momentalno si ukopan, što pri toj brzini nije ni malo prijatno, čitaj prži butine
    Nego znaš li gde OFF-uješ ove zime ?

  10. #280
    Super Moderator Tadija_91 avatar
    Datum registracije
    20.09.2007
    Lokacija
    44° N - 20° E
    Skije / Bord
    193 Nordica Enforcer 93 + 196 Volkl Two
    Godina
    32
    Poruke
    1.446

    Podrazumevano

    Iskreno, nemam pojma, nadam se da cu ubosti nedelju dana negde po fr u decembru(nikako da isprobam onaj mammut barryvox ) i jos koji vikend kod nas u zavisnosti od prognoze. A vrlo je moguce i da uopste ne bude tako Sta si ti planirao?
    evo i Tunela
    PS evo sad na kompu gledam slike, pa i ti si izvalio onu livadu kad ides grebenom sa la fee zice pa onda cim se zavrse stene skrenes levo. Bas lep komad terena, konstantan nagib i sirokoo al niz ovaj kuloar se garant nisi spustao, ne bih ni ja da nas nije vodio onaj ludi francuz iz evolution 2, slikano je sa thuit zice
    Priložene slike Priložene slike
    Izmenio/la Tadija_91; 18.09.2013 u 15:06.
    www.skimagare.info

    photo by Pizzeria-Tina
    Brezovica-ovde je Srbija najlepsa




Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •