Rezultati 1 do 10 od 10

Tema: Skijanje u Banskom krajem decembra

  1. #1
    Junior Member
    Datum registracije
    31.10.2012
    Godina
    46
    Poruke
    8

    Podrazumevano Skijanje u Banskom krajem decembra

    Da li je neko skijao u Banskom krajem decembra ili je to skoro nemoguće?

  2. #2
    Super Member IvanQ avatar
    Datum registracije
    23.02.2006
    Lokacija
    Nis
    Skije / Bord
    Volkl RTM 77
    Godina
    42
    Poruke
    530

    Podrazumevano

    Po njihovom sajtu, sezona krece 15.12.

    http://www.banskoski.com/en/events/details/87/

  3. #3
    Junior Member
    Datum registracije
    31.10.2012
    Godina
    46
    Poruke
    8

    Podrazumevano

    Da, video sam to na sajtu, ali sam hteo da čujem da li je neko bio u tom terminu i kakva iskustva ima. Na Kopaoniku je bilo otvaranje prošle godine pa nije bilo baš slavno, a pošto je i Bansko na Balkanu....

  4. #4
    Senior Member
    Datum registracije
    19.12.2011
    Poruke
    132

    Podrazumevano

    Čak i da ti se javi neko ko je bio u tom terminu ne znači ti mnogo, trebalo bi da ti se javi neko ko je godinama išao u tom terminu da bi ti dao generalnu sliku a za to su šanse male.

    Možeš da potražiš po sajtovima koji beleže podatke o visini snega, kao što je igluski.com - primer za Bansko http://www.igluski.com/bulgaria/bans...-history_23498 probaj da nađeš i njihove zvanične podatke ili neku arhivu web kamera kao što ima za Kop.

  5. #5
    Junior Member
    Datum registracije
    31.10.2012
    Godina
    46
    Poruke
    8

    Podrazumevano

    Probao sam da nađem neki history sa web kamerama za Bansko (nisam uspeo da nađem), pokušavao sam i na www.fasttrackski.co.uk (tu postoje visine snega po danima za celu evropu, za zadnjih nekoliko godina, tu piše da bude 50tak cm snega krajem decembra u Banskom, korisno ako se ide bilo gde na skijanje). Ovo mi je bio pokušaj da mi neko kaže iz prve ruke.

    Hvala svima u svakom slučaju.

  6. #6
    Member
    Datum registracije
    15.11.2009
    Godina
    43
    Poruke
    72

    Podrazumevano

    bio sam u bansko prosle 3 godine na ski opening,zadnje dve nije bilo bas snega ,uradili su samo jedan mali deo Tombe za revijalno spustanje na one zvezde koje su trebali da ovrore sezona(nije moglo da se skija).......ukoliko ima snega , sve je kao sto treba + web kamere rade u ovaj period,moze da se prati situacija na oficijalni bansko sajt.
    poz

  7. #7
    skibuldozer bojan avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Godina
    51
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Ski opening nije imao snega ali za start prave sezone, negde oko 25. decembra, čim se pojavio minus i 30-40 cm prirodnog snega upalili su topove i podigli 40 na 100 cm za kratko vreme. Akumulacije i broj topova su im odlični.

  8. #8
    Member Kljaja avatar
    Datum registracije
    12.09.2011
    Godina
    36
    Poruke
    53

    Podrazumevano

    Nemoj da ocekujes nista vise nego sto bi dobio na kopu u tom terminu, iako mislim da je sve bolje od onog otvaranja svake godine... Temperatura je glavni faktor kakvo ce stanje biti, od toga zavisi i rad topova itd. a snega je pitanje koliko ce biti...

  9. #9
    Member
    Datum registracije
    15.11.2009
    Godina
    43
    Poruke
    72

    Podrazumevano

    Bio na Bansko za ski opening ovaj weekend,vreme je bilo super u subota,nedelja bilo je kisa ali sve u svemu snega dovoljno i staze dobro pripremljene .Steta da zicare kao tomba i banderica nisu radile pa oni koji su hteli da ovde spustaju bili su prinudjeni na alternativni put jer su i ove stae bili utabane.Cena ski na ski pass za 2 dana je bio 50% dole od normalna cena ski pass i tako ce biti do 20.12.2012.Opsto ,Cene su malo skuplje nego proslje godine gore...pr. caj 3.00lv (1.5 eu) ,nescaffe 6.00lv(3eu) i tn.
    Od prosle godine se organizuje ona igra koja je karakteristicna u zapadnim centrima`treasure hunters` gde glavna nagrada audi a1 je uzela jedna gospodza in kjustendija ove godine.
    Pozdrav i zelim svima puno snega i sunce ove skijaske sezone.

  10. #10
    Junior Member
    Datum registracije
    19.12.2012
    Lokacija
    Nis
    Godina
    42
    Poruke
    2

    Podrazumevano

    Bio na otvaranju,kao sto se kaze ovde,vreme u subotu odlicno , u nedelju padala kisa...staze dobro spremljene cak i po kisi...Inace u samom Banskom gomila Grka,nasih gotovo da nema...vracam se tamo za NG

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •