Rezultati 1 do 3 od 3

Tema: Poteban savet poziciju montiranja veza

  1. #1
    Senior Member Bitterman avatar
    Datum registracije
    10.12.2011
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Volkl Racetiger SC; Coreupt Banger
    Godina
    35
    Poruke
    156

    Podrazumevano Poteban savet poziciju montiranja veza

    Uskoro bi trebalo da montiram vezove na skije i malo sam zbunjen oko mesta montiranja. Naime pise da su skije 184 cm, posle premeravanja izmerih da su negde oko 182 cm. Trazio sam dosta i po forumi i po netu i zakljucio sam da se svi orijentisu prema sredini skije koja je i obelezena na samoj skiji... E sad, ta crtica je kod mene na 96. centimetru skije sto znaci da do repa ima jos nesto malo manje od 86 cm, sto bi znacilo da je kod mene sredina obelezena 5 cm iza pravog centra skije. Sada sam u dilemi, da li da se upravljam prema parametrima na skiji ili da pronadjem pravi centar pa prema tome ili nekako trece, pomozite?!
    I da, skija je twin tip.

  2. #2
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Crtica ne označava sredinu skije, već mjesto gdje treba da dođe sredina đona pancerice. Poznato je da različiti proizvođači imaju različit pristup kod pozicioniranja crtice. Npr. Elan "gura" crticu naprijed, a Voelkl nazad.

    Kod TT skija je priča specifična. Ako planiraš da se džiberuješ tj. lomataš po gelenderima, vez ide značajno naprijed, a za freeride po dubokom snijegu ide značajno nazad.

    Potraži na Epicski forumu teme gdje se spominje BoF metoda određivanja položaja vezova.

  3. #3
    Member
    Datum registracije
    26.11.2011
    Godina
    46
    Poruke
    42

    Podrazumevano

    Ovo sto rece da elan gura crticu naprijed, bas me zanima za koliko u prosjeku?? jer imam elan slx i poklopim crtice pancerice i skije ( nigdje veze) previse naprijed, rep me debalansira dok istovremeno nemam prdnjeg djela skije za oslonac. Onda sam vratio vezove sto vise u nazad i dobio 1,5cm. Znaci crtica na pancerici je 1,5cm u nazad naspram crtice na skiji. Malo je ko bolje al jos uvijek nije to to, rep mi smeta odbi me ...sad nemam kud nego da skidam plate i njih pomjeram ..imam osjecaj kad bih vratio jos za jedan cm da bi bilo ok. znaci -2,5. Sad sam u dilemi, il ja specificno skijam ..al sumnjam ..il su oni u elanu nesto pojebali s tom crticom..jer razumijem stos da se vrati u nazad -1,-1,5cm da bi se dobilo na stabilnosti pri brzini al -2,5,-3cm mi ne ide u pojam nikako...citav dan sam vozio i ne shvatam sta su elanovci htjeli tom naprdnom crticom da kazu, ustvari shvatam donekle, takva skija je dobra al samo za carving po blagoj stazi ili na ravnom sa centrom ravnoteze u sredini pa cak malo i nazad, siroki zavoji idu glatko dok ako hoces da smanjis radius zavoja treba exibicija jer si sa centrom ravnoteze u sredini i ne mozes da se naslonis na skiju da bi izvukao gornju nogu...na strmoj stazi skija cim proklize osjeti se debalans i to zestok, udar repa i pancerice po listu.
    Mogu samo reci da ovu slx fis skiju nije nikad niko testirao jer da jeste dosli bo do istih zaljucaka ko i ja...skija jeste 165 i crtica centra joj je 725mm (matematicki mozda)...al slx ima jako i rano zakrivljen vrh tako da to 725mm nema sanse da bude balansni centar skije.
    Pogledati stranu 7 http://elan.create-ion.at/pdfs/techn_manual_english.pdf
    Uglavnom sve u svemu ja cu morati 2.5 do 3cm iza crtice na skiji...sto do sad nikad nisam ni cuo ni vidio.
    Prije 5-6 god sam imao elan s10 i nisam imao ovakvih problema.
    Mozda neko ima ista iskustva s elanom???

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •