Strana 5 od 6 PrvaPrva ... 3456 PoslednjaPoslednja
Rezultati 41 do 50 od 57

Tema: Dizajn sajta !!!

  1. #41
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Arijel
    Ako se pravi site on moze da ima dizajn ili da ga nema. A neka treca varijanta je za svaku osudu & treba je sto pre menjati!

    Ako nema dizajn - onda nema plave boje pozadine, nema kvazi slika, nema muljanja sa fontovima. Onda je jedino sadrzaj bitan, ima ga puno i stalno se menja! To ovde definitivno nije slucaj.

    No pozitivnih trendova ima - ukinuti su minusi iz levog navigation frame-a ! Jos kada bi se uklonila/izmenila slika "ski-portal" bilo bi jos lepse!
    Ti si predpostavljam Web dizajner?

    Pitanje 1) Sta su kvazi slike?
    pitanje 2) Ovaj sajt je postavljen poodavno i imao je 5 poseta mesecno u pocetku (preuvelicavam ali nije bilo daleko od toga) i za nesto tako je bio super, sada se stvari menjaju na bolje i polako ali sigurno ce se stvarati mogucnosti za bolji sajt, a za to trebaju pare, prvo za nekog da pise vesti, mozda neki prevod stranog testa neke ski opreme, ili mozda cak i sam test nekog naseg strucnjaka, update ski info-a, novi sajt..... sve to mora da se plati, kao sto treba da se plati dobar hosting (ne kazem da je ovaj los) i jos mnogo drugih stvari za sta je potreban novac, znaci prvo da se obezbedi dobra baza pa onda ostalo nekako mi ne ide drugacije...
    Space Shuttle Ski

  2. #42
    bla-bla-bla
    Datum registracije
    01.03.2004
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    45

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misko
    pitanje 2) Ovaj sajt je postavljen poodavno i imao je 5 poseta mesecno u pocetku (preuvelicavam ali nije bilo daleko od toga) i za nesto tako je bio super, sada se stvari menjaju na bolje i polako .......
    ...
    Gde je znak pitanja u pitanju pod 2 ?!!

    Inace, nisam web dizajner; samo ne voim da se mesaju babe & zabe!

  3. #43
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Arijel
    Gde je znak pitanja u pitanju pod 2 ?!!
    Pa u pravu si

    Citirati Originalno postavljeno od Arijel
    Inace, nisam web dizajner; samo ne voim da se mesaju babe & zabe!
    ok razumem te polako bice, ovo je tek pocelo da uzima maha... treba stpljenja
    Space Shuttle Ski

  4. #44
    Junior Member
    Datum registracije
    12.04.2005
    Poruke
    24

    Podrazumevano

    Da brate, sve si ti u pravu, od kako posecujem ovaj forum..Tj. sajt, a to je bilo pre 2-3 godine, dizajn se nije promenio... Mislimmm..

  5. #45
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od cdx
    Da brate, sve si ti u pravu, od kako posecujem ovaj forum..Tj. sajt, a to je bilo pre 2-3 godine, dizajn se nije promenio... Mislimmm..
    Evo ja cu da nadjem ko ce da napravi (posto sam sa dosta ljudi u kontaktu koji su extra u svom zanatu) sajt ti biras kako ce da izgleda i ti to placas, moze? Mozemo sutra to da pokrenemo?
    Space Shuttle Ski

  6. #46
    TC Kopaonik tckop avatar
    Datum registracije
    14.11.2004
    Lokacija
    Raska
    Poruke
    8

    Exclamation Predlog za novi sajt...

    Ja mislim da je veoma bitno da ovaj sajt dobije novo ruho i nastavi sa jos boljim radom jer ima veoma puno korisnih informacija. Da bi sve bilo u skladu sa najnovijim web trendovima potrebno je sajt prevesti u CMS (Content Management System). Ja sam nekad radio sa PHP Nuke a sada koristim MAMBO. Sajt www.tckopaonik.com sam pravio u Mambo portalu preradjujuci jedan template. Ja ga radim sam i zato on jos uvek ne pokriva sve aspekte turizma na Kopu. Nadam se da ce se stvari vremenom promeniti. Uz to radim i neke druge sajtove pa ne stizem

    Za profesionalni CMS je potrebno dosta novca dok se Open Source moze uraditi i za manje pare. Kako Mambo u najnovijoj verziji (Joomla) ima dosta mogucnosti za uredjivanje velikih kolicina informacija ja predlazem upravo njega.

    Ako se skupi $50 za gidsnje clanstvo na sajtu www.jamboworks.com (Template club) ja cu besplatno dati svoj doprinos u sredjivanju ovog portala.

    Kakve sve teme nudi ovaj sajt svojim clanovima kluba mozete videti na http://www.mambofy.com/

    Sto se foruma tice tu je i meni pomogao Stevs koji mislim moderise i ovaj forum.

    Pozivam vas da razmislite o ovom predlogu...

    Srdjan
    Turisticki Centar Kopaonik
    http://www.tckopaonik.com

  7. #47
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Dajte ljudi da se uozbiljimo, kakvi crni trendovi, sve sto treba od jednog ski sajta je da je pregledan, tj. da se informacije lako pronalaze, i da su logicno sortirane, naravno podrazumeva se da su informacije tacne i da ih ima al to nema veze sa dizajnom, kapiramo svi da ne bi bilo lose da lepse izgleda ali da za sad to nije neophodno. Najbolji sajt po mom misljenju na svetu ne prati nikakve trendove www.google.com i moze malte ne da ga uradi dete koje ide u osnovnu skolu.... verovatno zato i jeste najposeceniji pretrazivac.
    Space Shuttle Ski

  8. #48
    TC Kopaonik tckop avatar
    Datum registracije
    14.11.2004
    Lokacija
    Raska
    Poruke
    8

    Question E Misko, Misko..

    Misko, ovaj moj post uopste nije bio namenjen tebi i ljudima koji ne vladaju Internet tehnologijama i koji ne znaju sta je Google. Odgovoricu ti samo ovaj put i necu vise polemisati sa tobom. Ocekujem neke ozbiljnije ljude.

    Sustina mog posta nisu bili trendovi i web design vec upravo laka i konzistentna navigacija kroz ogroman broj sekcija, kategorija i web strana koje bi bile dinamicki generisane i pohranjene u bazi kroz CMS. Uzdrzi se od odgovaranja na svaki post. Ja ih imam samo 4.

    A Google... eh... idi na http://www.google.com/intl/en/about.html pa ga malo izucavaj. Google vredi mnogo milijardi dolara i tesko je i zamisliti kakva pretrazivacka masina i baza generise Google web stranice. I u pravu si, Google ne prati vec namece trendove.

    Ovo za dete iz osnovne skole .... NO Comment.
    Turisticki Centar Kopaonik
    http://www.tckopaonik.com

  9. #49
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od tckop
    Misko, ovaj moj post uopste nije bio namenjen tebi i ljudima koji ne vladaju Internet tehnologijama i koji ne znaju sta je Google. Odgovoricu ti samo ovaj put i necu vise polemisati sa tobom. Ocekujem neke ozbiljnije ljude.

    Sustina mog posta nisu bili trendovi i web design vec upravo laka i konzistentna navigacija kroz ogroman broj sekcija, kategorija i web strana koje bi bile dinamicki generisane i pohranjene u bazi kroz CMS.
    Da li mozes da mi objasnis sta je toliko lose na sadasnjem sajtu? Znaci sta bi prosecan korisnik dobio da se odradi u bilo cemu sto ti prelozis?

    Citirati Originalno postavljeno od tckop
    Uzdrzi se od odgovaranja na svaki post. Ja ih imam samo 4.
    Da i to ako se dobro secam u svakoj sobi si lupio reklamu za svoj sajt, toliko o broju postova, kulturi itd....

    Citirati Originalno postavljeno od tckop
    A Google... eh... idi na http://www.google.com/intl/en/about.html pa ga malo izucavaj. Google vredi mnogo milijardi dolara i tesko je i zamisliti kakva pretrazivacka masina i baza generise Google web stranice. I u pravu si, Google ne prati vec namece trendove.


    Ovo za dete iz osnovne skole .... NO Comment.

    Nisi me dobro razumeo, na ovo nisam mislio na sta i kako sto se tice pretrazivanja koristi google, nego bas na dizajn ako je o tome ovde rec, kazi mi posto vidim da se toliko superiorno razumes sta je to po pitanju dizajna komplikovano kod googla. Poenta je da 99% korisnika koristi onu prvu googleovu starnicu, udari po searchu i dobije rezultat, znaci ja smem da se kladim da dovedem osrednje pametnog klinca iz osnovne skole i on ce za 2 sata znati da napravi pocetnu starnicu google-a, to je sto se tice dizajna, ako je ponavljam po 50-ti put o tome diskusija ovde, ko ce da radi posle logiku pretrazivanja, i sve ostalo to nije na dizajneru jel tako?
    Izmenio/la Misko; 08.12.2005 u 13:19.
    Space Shuttle Ski

  10. #50
    skibuldozer bojan avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Godina
    51
    Poruke
    164

    Podrazumevano dizajn

    Citirati Originalno postavljeno od Misko
    Da li mozes da mi objasnis sta je toliko lose na sadasnjem sajtu? Znaci sta bi prosecan korisnik dobio da se odradi u bilo cemu sto ti prelozis?

    Nisi me dobro razumeo, na ovo nisam mislio na sta i kako sto se tice pretrazivanja koristi google, nego bas na dizajn ako je o tome ovde rec, kazi mi posto vidim da se toliko superiorno razumes sta je to po pitanju dizajna komplikovano kod googla......
    Definitivno se dosta ljudi žali na dizajn sajta. A sama reč dizajn, ako se nešto doznaješ u IT može se razvrstati na: grafički dizajn, dizajn funkcionalnosti (logičke celine)itd.. Ja sam lično lenj i ne bih ga menjao pošto nama manijacima fino služi svrsi ali razumem ljude koji očekuju više od jedinog yu ski sajta.

    Googleov dizajn ? Savršenstvo, nemoguće da pogodi bilo ko a kamoli dete. Njegovu duhovitu sličicu koja se povremeno promeni može da nacrta samo vrhunski crtač. Pošto je vrhunski dizajn, kreće od jednog-dva elementa i posle se grana na zastrašujuće moćne celine..... Tako bi mogao biti koncipirana i početna stranica ski portala, npr jedan skijaš stilizovano predstavljen, zašto da ne ?

    Mambo CMS ili PHP nuke ili slični su danas standard i zaista ih je šteta ne iskoristiti ih. Jedan od najjednostavnijih razloga je mogućnost angažovanja urednika koji nisu IT stručnjaci za održavanje kompletnog sadržaja na određenim stranama. KOnkretno: admin postavi celinu na primer: ski oprema, dodeli mišku pravo da je urednik te stranice. Nakon miškovog preuređenja, stranica čeka na odobrenje admina da bude objavljena (to se radi jednim klikom miša). Miškov posao je da u prijatnom interfejsu pravi klikove poput "UPLOAD PICTURE", "SAVE", kuca u tekst boksovima koji imaju dugmiće za font, ravnjanje opput worda i slično. Još je i ceo interfejs preveden na srpski jezik, to zaboravih. Tako lepo admin odredi urednike tih celina i posao ide dalje. O drugim mogućnostima CMS sistema u narednom broju.....

    A ne bi bilo skupo. Mada je meni dobro i ovako. Pogledajte dizajn (izgled, logika, funkcionalnost) npr. sajtova mene i mojih kolega, administriraju ih devojčice koje nisu informatičari: http://www.pkv.co.yu/ - PHP NUKE ili www.rpkomora-zr.co.yu - MAMBO ili www.rpkpancevo.com -- MAMBO ili http://www.porsche.com.br/ - MAMBO itd itd itd...blaa

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •