Strana 1 od 6 123 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 57

Tema: Dizajn sajta !!!

  1. #1
    bla-bla-bla
    Datum registracije
    01.03.2004
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    45

    Podrazumevano Dizajn sajta !!!

    Da li moze nesto da se preduzme po pitanju:

    1. dizajna sajta - (trenutno stanje - koje je ne promenjeno vec 4 godine je kriminalno lose - ruzno je i ne funkcionalno);
    2. neki group by po temama u forumu;

    :mad:

    I jedno i drugo mozda sa veoma malim trudom da se poboljsa, ne zato sto je to lako ili jeftino - nego zato sto je trenutno stanje toliko lose, da je svaka promena vise nego dobro dosla!

    Elementarna resenja - "tek da se malo mrdne s mrtve tacke"
    (da ne bude prazna prica):
    za pod 1. skloni jeziva "Ski Portal" slika, minusi u levom frejmu za navigaciju; sa malo css-ova site bi se prilicno utegao;
    za pod 2. bar osnovna podela po temama - osnovni customize php biltena - a ne MAIN FORUM pa listaj... Prosle godnie je bila sasvim dobra poedela po temama. Forum je vec sada dobro posecen i jako informatiovan, pa bi bilo lepo da bude i logicno organizovan...

    pozdrav !

  2. #2
    SKIholic Hurmiza avatar
    Datum registracije
    22.03.2005
    Poruke
    98

    Podrazumevano

    Arijel i ja sam to isto predlozio pre dve godine kad je administrator obrisao moj post. Tad sam predvideo ono sto se kasnije i desilo :mad: kad je izgubljena arhiva vrlo vaznih clanaka vezanih za skijanje.

  3. #3
    SKI MANIJAK stevan avatar
    Datum registracije
    13.01.2005
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Kneissl Rail Titanium
    Godina
    41
    Poruke
    260

    Podrazumevano

    Hrvati, eno, danas promenili dizajn sajta a i onaj stari je bio odlican...

  4. #4
    SKIholic Hurmiza avatar
    Datum registracije
    22.03.2005
    Poruke
    98

    Podrazumevano

    Hrvatski site je stvarno fantastican jer obiluje informacijama. Ovde se informacije dobijaju na osnovu entuzijazma clanova, a ne jednom planskom politikom. Pogledajte samo njihove opise razlicitih skijalista u Austriji. Na svakom skijalistu je objasnjeno sta valja, sta ne valja i gde i kako treba traziti smestaj. Ovi nasi nisu videli dalje od Kopaonika, a opisi ski centara su uglavnom tuzni. Njihov site takodje obiluje korisnim linkovima.
    Preporuka ugledajte se na hrvatski site.
    www.skijanje.hr

  5. #5
    bla-bla-bla
    Datum registracije
    01.03.2004
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    45

    Podrazumevano

    Hrvatski sajt je fenomenalan - i likom i delom - tj. i contentom i dizajnom.

    To je vec mnogo ozbiljno & profi

  6. #6
    SKI MANIJAK stevan avatar
    Datum registracije
    13.01.2005
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Kneissl Rail Titanium
    Godina
    41
    Poruke
    260

    Podrazumevano Nije nas sajt los, samo je njihov bolji...

    Dobro, kod njih je skijanje uopste na visem nivou nego kod nas (ima mnogo vise i prodavnica opreme i sl.) pa im je i sajt mnogo profesionalnije odradjen. Nas je ipak, cini mi se, samo rezultat entuzijazma i ljubavi prema skijanju, a ne neki ozbiljan projekat, sto bi mogao da bude, uz jos malo entuzijazma

    Ali, da ne bude da samo kritikujemo, zasto se neki od nas ne bi time malo ozbiljnije pozabavili, u saradnji sa onima koji trenutno ovaj sajt odrzavaju u zivotu?

  7. #7
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Samo postojanje sajta posvećenog skijanju i skijašima je vrijedno poštovanja.

    Izgled je od manjeg značaja od sadržaja. A sadržaj se mora što prije ažurirati. Krving skije i tehnika skijanja više nisu nešto što počinje da se primjenjuje, već je nešto potpuno prihvaćeno (bar skije, ako već nije karving tehnika).

    Sajt je pun korisnih savjeta, manje korisnih savjeta, ali i (po mom mišljenju) štetnih savjeta.

    Evo primjera:
    Sebe smatrate naprednijim rekreativcem. Kupili ste nove i skupe karving skije malog radijusa sa ciljem da se prebacite na karving tehniku. Želite skije pripremiti, jer vam niko nije rekao da su već pripremljene (mada im još jedno peglanje voska nebi štetilo), pa odete na ovaj sajt i pod "savjeti" odaberete "kako pripremiti i održavati skije". Tamo pod brojem 1 pročitate:
    Priprema novih skija: Budući da su čelični rubovi i klizna obloga fabrički brušeni, skijaši rekreativci trebaju ih po celoj dužini blago izbrusiti brusnim papirom pod uglom od 45%. Kako bi skijaši, naročito rekreativci i početnici, lakše vodili nove skije, finom turpijom ili brusnim papirom treba smanjiti oštrinu čeličnog ruba (kantne) i to 20 cm na gornjem zaobljenom i 10 cm na zadnjem delu skije.
    i postupite po navedenom. Po prirodi ste savjesni i ono "blago izbrusiti brusnim papirom" ponovite, za svaki slučaj, nekoliko puta, a posebno na prednjih 20 i zadnjih 10cm. Kad sve ostalo uradite, vi ste ponosni, jer ste sami pripremili skije, a u stvari ste pripremljene skije upropastili. Na mekanoj stazi će i takve skije skretati, ali tvrda ili zaleđena staza će vam biti pakao. Ježim se na ono "45%". Kod mene su daske uvijek potpuno oštre od vrha do repa. U džepu često nosim spravicu za oštrenje.

    Primjer drugi:
    Vezove takođe očistiti i isprskati zaštitnim sprejom (WD-40).
    Proizvođači vezova ne preporučuju korišćenje ikakvih sprejeva, jer otapaju fabrički nanešenu mast unutar veza.

    Primjer treći:
    Od šeste godine. Predlaže se snowboard. Jer kod deteta razvija sposobnost da vlada sobom i svojim pokretima.
    Šta je rano, rano je. Pokušavam zamisliti svoju sedmogodišnju ćerku na dasci i teško mi polazi za rukom. Na skijama je od treće godine i ne vidim potrebe za eksperimentima. Kad bude imala 10 godina, možda će sama tražiti board.

    Zasad toliko. Nije mi cilj da kritikujem, već da ukažem na neohodnost promjena.
    Jesam li pretjerao?

  8. #8
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Zaboravih napisati: nudim i svoju pomoć oko sajta.

  9. #9
    SKI MANIJAK stevan avatar
    Datum registracije
    13.01.2005
    Lokacija
    Beograd
    Skije / Bord
    Kneissl Rail Titanium
    Godina
    41
    Poruke
    260

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan
    ... nudim i svoju pomoć oko sajta.
    Na to sam i mislio: neko se razume u skijanje, neko u web dizajn, neko je dobar organizator - svi se udruzimo i napravimo od sajta za postovanje sajt za divljenje

  10. #10
    CHOBB6OAP^EP valdevit avatar
    Datum registracije
    06.09.2005
    Lokacija
    novi beograd
    Skije / Bord
    burton seven 2006
    Godina
    38
    Poruke
    230

    Podrazumevano

    ja vam mogu ponuditi informacije u vezi Jahorine

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •