Strana 6 od 6 PrvaPrva ... 456
Rezultati 51 do 57 od 57

Tema: Dizajn sajta !!!

  1. #51
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bojan
    Definitivno se dosta ljudi žali na dizajn sajta. A sama reč dizajn, ako se nešto doznaješ u IT može se razvrstati na: grafički dizajn, dizajn funkcionalnosti (logičke celine)itd.. Ja sam lično lenj i ne bih ga menjao pošto nama manijacima fino služi svrsi ali razumem ljude koji očekuju više od jedinog yu ski sajta.
    Ovde me izgleda niko ne razume, samo postojanje ski sajta na ovim prostorima je ne za 1 nego za 3 pohvale, pogotovo sto covek koji je to odradio za to nije dobio nikakvu nadoknadu, niti je bilo sta trazio od bilo koga koji posecuje skijanje.co.yu/forum. Da se razumemo ne kazem ja da je ovo savrseno od ovoga moze bolje, i to dosta bolje samo polako, prvo treba da zazivi poseta, onda da se nadje nacin da neko redovno objavljuje vesti/skiinfo-e/neka nova dostignuca po pitanju opreme/itd itd.... pa da se isprave stare informacije posto je Stekan lepo ukazao da ima nekoliko grescica, a on jedini obejektivno pored mene gleda na postojece stanje i tek kad sve se to odradi e onda nastupa redizajniranje sajta, a ne obrnuto sve u full-u a poseta smesna, info stari 100god......

    Citirati Originalno postavljeno od bojan
    Googleov dizajn ? Savršenstvo, nemoguće da pogodi bilo ko a kamoli dete. Njegovu duhovitu sličicu koja se povremeno promeni može da nacrta samo vrhunski crtač. Pošto je vrhunski dizajn, kreće od jednog-dva elementa i posle se grana na zastrašujuće moćne celine..... Tako bi mogao biti koncipirana i početna stranica ski portala, npr jedan skijaš stilizovano predstavljen, zašto da ne ?
    Niko nije pricao o pogadjanju nego koliko je prva stranica googla prosta, sto se tice slicice iznenadio bi se kakve slicice moze da nacrta dete od 4-5 godine u paint-u, ja sam se zaprepastio kad sam video sta je jedna devojcica nacrtala u komsiluku, kad sam im reinstalirao win... Sto se tice skijanje.co.yu, ja sam uvek protiv bilo kakvog intro-a, pogotovo flash-a, ljudi se na ovim prostorima i dan danas pate sa dvojnicima i PCM-om, i ko zna cime jos, tako da ne bi bilo fer da zbog nas nekolicine sa xDSL/cable/wirelles-om oni imaju nocne more, zbog ovoga sam da se izbegne bilo sta "teze" na "osnovnoj" strani sajta.

    Citirati Originalno postavljeno od bojan
    Mambo CMS ili PHP nuke ili slični su danas standard i zaista ih je šteta ne iskoristiti ih. Jedan od najjednostavnijih razloga je mogućnost angažovanja urednika koji nisu IT stručnjaci za održavanje kompletnog sadržaja na određenim stranama. KOnkretno: admin postavi celinu na primer: ski oprema, dodeli mišku pravo da je urednik te stranice. Nakon miškovog preuređenja, stranica čeka na odobrenje admina da bude objavljena (to se radi jednim klikom miša). Miškov posao je da u prijatnom interfejsu pravi klikove poput "UPLOAD PICTURE", "SAVE", kuca u tekst boksovima koji imaju dugmiće za font, ravnjanje opput worda i slično. Još je i ceo interfejs preveden na srpski jezik, to zaboravih. Tako lepo admin odredi urednike tih celina i posao ide dalje. O drugim mogućnostima CMS sistema u narednom broju.....

    A ne bi bilo skupo. Mada je meni dobro i ovako. Pogledajte dizajn (izgled, logika, funkcionalnost) npr. sajtova mene i mojih kolega, administriraju ih devojčice koje nisu informatičari: http://www.pkv.co.yu/ - PHP NUKE ili www.rpkomora-zr.co.yu - MAMBO ili www.rpkpancevo.com -- MAMBO ili http://www.porsche.com.br/ - MAMBO itd itd itd...blaa
    Slazem se u potpunosti sa ovim, samo da damo malo vremena svemu...
    Izmenio/la Misko; 08.12.2005 u 14:40.
    Space Shuttle Ski

  2. #52
    skibuldozer bojan avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Godina
    51
    Poruke
    164

    Podrazumevano it nepoznanice

    Citirati Originalno postavljeno od Misko
    ...a on jedini obejektivno pored mene gleda na postojece stanje...

    Šta reći više ?
    Izmenio/la bojan; 09.12.2005 u 07:57.

  3. #53
    Super Member pop67 avatar
    Datum registracije
    27.06.2005
    Skije / Bord
    Elan Mag Fire 10
    Godina
    57
    Poruke
    1.286

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bojan
    Šta reći više ?
    Boki,ja te ne razumem,budi cool...

  4. #54
    skibuldozer bojan avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Godina
    51
    Poruke
    164

    Podrazumevano it stuff

    Citirati Originalno postavljeno od pop67
    Boki,ja te ne razumem,budi cool...
    glavna stvar je ovo što je čika Miško napisao: "...a on jedini objektivno pored mene gleda na postojece stanje... "

    Pošto je jedini objektivan čovek koji se vrzma po ovom sajtu, čemu onda ova diskusija, odnosno čemu uopšte kategorija "predlozi" itd.

    Mi neobjetktivni koji ga tobože ne razumemo ostavljamo mu da forsira svoj mladalački (da ne kažem dečiji) objektivizam...

  5. #55
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Bojane ne gledas objektino sad cu pokusati da ti objasnim zbog cega:

    1. Samo postojanje bilo kakvog ski "portala" na ovim prostorima je super.

    2. Covek koji te radio mozda ne zna da ga uradi u necemu naprednijem, odakle mu pare za profi sajt, odnosno zasto bih ih ulagao, on od ovoga jos uvek nema neku vecu zaradu.

    3. Za dobar ako cemo iskreno, dnevno azuriranje je neophodno, sto skiinfo-a sto ostalih stvari, agencije, oprema, saveti...... a za to opet trebaju pare da neko radi, posto pretpostvaljam da covek se necime bavi u zivotu pored skijanja.co.yu

    4. Ni sadasnje informacije nisu 100% tacne i tu bi trebalo malo uloziti vremena, da postojece stanje se dovede extra nivo, pa tek onda odraditi redizajn sajta. A ne ko zdrebe pred rudu dizajn dizajn dizajn.....

    5. Ima tu jos sitnica da se nabraja....

    Inace naravno nisam ja lood, svakako da bi dobro dosao bolji sajt, mislim kome normalnom moze to da skodi, ali sve u svoje vreme.


    Pozdrav.
    Space Shuttle Ski

  6. #56
    skibuldozer bojan avatar
    Datum registracije
    23.12.2004
    Godina
    51
    Poruke
    164

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od Misko
    Bojane ne gledas objektino sad cu pokusati da ti objasnim zbog cega:

    1. Samo postojanje bilo kakvog ski "portala" na ovim prostorima je super.

    2. Covek koji te radio mozda ne zna da ga uradi u necemu naprednijem, odakle mu pare za profi sajt, odnosno zasto bih ih ulagao, on od ovoga jos uvek nema neku vecu zaradu.

    3. Za dobar ako cemo iskreno, dnevno azuriranje je neophodno, sto skiinfo-a sto ostalih stvari, agencije, oprema, saveti...... a za to opet trebaju pare da neko radi, posto pretpostvaljam da covek se necime bavi u zivotu pored skijanja.co.yu

    4. Ni sadasnje informacije nisu 100% tacne i tu bi trebalo malo uloziti vremena, da postojece stanje se dovede extra nivo, pa tek onda odraditi redizajn sajta. A ne ko zdrebe pred rudu dizajn dizajn dizajn.....

    5. Ima tu jos sitnica da se nabraja....

    Inace naravno nisam ja lood, svakako da bi dobro dosao bolji sajt, mislim kome normalnom moze to da skodi, ali sve u svoje vreme.


    Pozdrav.
    Opet nisi shvatio šta znači reč dizajn. Grafika je potpuno nebitna, dizajn je upravo ovaj deo foruma koji pita ljude za predloge oko organizacije konferencija. Zašto sam uopšte diskutovao o ovome ? Zato što je čovek koji ti je prvi pomenuo CMS ponudio čini mi se besplatnu pomoć a malo je čudno što si upao u nekakav odbrambeni stav pokušavajući da odbiješ takve ideje. Da nije tako, on bi verovatno imao strpljenja da ti objasni kako takav portal višestruko štedi vreme samom administratoru sajta oko izmene sadržaja na sajtu umesto što je jednostavno odustao od rasprave. Same postojeće celine i grafički dizajn je moguće preneti veoma jednostavno unutar CMS-a i to bi verovatno uradio neko poput njega, bez troškova. To je suština kako je trebalo da se nastavi ta rasprava i on je lepo očekivao ljude vične tim stvarima da nastave priču oko toga, što je i napisao u svom zadnjem odgovoru. Ja sam bio admin jednog sajta i radio sam ga klasično, menjajući html kako se radi sada na skijanje.co.yu i znam o čemu pričam. Za rad sa Mambom je potrebno manje znanja za rad od ovog načina (i vremena i para) i to smo jednostavno hteli preneti kao dobar savet. Nadam se da ćeš ovaj put shvatiti o čemu govorim a ja više stvarno neću replicirati, verovatno da je pametnije da idemo private sa adminom, Zoranom nego ovako da gubimo vreme

  7. #57
    Space Shuttle Ski Misko avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Poruke
    689

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od bojan
    Opet nisi shvatio šta znači reč dizajn. Grafika je potpuno nebitna,
    ? ne secam se da sam o ovome pricao?

    Citirati Originalno postavljeno od bojan
    dizajn je upravo ovaj deo foruma koji pita ljude za predloge oko organizacije konferencija. Zašto sam uopšte diskutovao o ovome ? Zato što je čovek koji ti je prvi pomenuo CMS ponudio čini mi se besplatnu pomoć a malo je čudno što si upao u nekakav odbrambeni stav pokušavajući da odbiješ takve ideje.
    Izvini, nisam znao da je besplatno, ako ce neko da odradi sajt besplatno na bolje, nemam sta ja ili bilo ko drugi da doda, za ovo jesam uvek.

    Citirati Originalno postavljeno od bojan
    Da nije tako, on bi verovatno imao strpljenja da ti objasni kako takav portal višestruko štedi vreme samom administratoru sajta oko izmene sadržaja na sajtu umesto što je jednostavno odustao od rasprave. Same postojeće celine i grafički dizajn je moguće preneti veoma jednostavno unutar CMS-a i to bi verovatno uradio neko poput njega, bez troškova. To je suština kako je trebalo da se nastavi ta rasprava i on je lepo očekivao ljude vične tim stvarima da nastave priču oko toga, što je i napisao u svom zadnjem odgovoru.
    Ja samo opet ponavljam pricu, da idemo sa necim sto dolazi poslednje, ni sadasnje informacije nisu toliko obimne, a ni 100% tacne, po mom misljenju treba prvo to korigovati onda videti da vesti budu malo azurnije, mogle bi da se stave mape svih vecih evropskih skijalista sa nekim review-ima, review-e opreme.......

    Lep primer za to je tckop, koji je prvi skrenuo paznju na to, sajt mu je generalno 3x bolji, ja odem na forum kad ono sve zajedno ~600 postova, mislim ne zelim da ovim omalovazavam neciji rad, svaka cast i to sto je odradio je super s obzirom na okolnosti. Ovim samo hocu da kazem da je userima to na poslednjem mestu, kako sajt izgleda, znaci ja sam prvo da se sve dovede na odlican nivo pa tek onda da se odsljaka sajt. Mogu da se kladim da kako god da ti sajt izgleda (20k evra da spucas na sve moguce strane) uvek ce i najgore moguce napravljen sajt imati bolju posetu i prodju ako su strucni ljudi na njemu, validne informacije, sveze vesti....

    Naravno ako ce neko da ga odradi za dz na bolje to pozdravljam, samo napred.


    Citirati Originalno postavljeno od bojan
    Ja sam bio admin jednog sajta i radio sam ga klasično, menjajući html kako se radi sada na skijanje.co.yu i znam o čemu pričam. Za rad sa Mambom je potrebno manje znanja za rad od ovog načina (i vremena i para) i to smo jednostavno hteli preneti kao dobar savet. Nadam se da ćeš ovaj put shvatiti o čemu govorim a ja više stvarno neću replicirati, verovatno da je pametnije da idemo private sa adminom, Zoranom nego ovako da gubimo vreme
    Samo napred.
    Space Shuttle Ski

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •