Strana 1 od 3 123 PoslednjaPoslednja
Rezultati 1 do 10 od 27

Tema: potreban savet oko pravilnog montiranja vezova

  1. #1
    Super Member ninic avatar
    Datum registracije
    01.01.2012
    Lokacija
    18410 Niš bre!
    Skije / Bord
    ELAN WAVEFLEX 78ti
    Poruke
    450

    Podrazumevano potreban savet oko pravilnog montiranja vezova

    U februaru kupih u Inter sportu nove Fischer skije sa vezovima Rs10.
    Vezovi nisu bili namesteni,samo je ploča bila usrafljena u skiju,montažu je izvršio ski servis koji Ima ugovor sa prodavcem.
    Pre nedelju dana kupio sam pancerice( salomon x wave 27,5-315mm)za broj manje od prethodnih i tu se javio problem....majstor je montirao vez tako da i kad zadnji deo maximalno povučem unapred,ne steže cipelu kako treba.
    Najlakše rešenje bi bilo odneti skiju ponovo u servis,ali jednostavno mislim da bi ga on iz prve montirao kako valja Da stvarno poznaje posao. Čovek mi jednostavno priznao Da mu je to prvi put Da montira taj vez i na moja pitanja Da Li mozda treba da se prednji vez malo povuče unazad odgovara "ma isto ti je to"!
    Dakle,definitivno jedan deo veza mora Da se odsrafi,ili koji,prednji ili zadnji?
    Da Li je bitno Da cipela bude povučena unazad ili unapred (kontam,zbog prebacivanja težine napred ili nazad ? Kako to utiče na ponašanje skije na snegu?
    Priložene slike Priložene slike

  2. #2
    ◆◆ Grimani avatar
    Datum registracije
    04.02.2010
    Lokacija
    Valjevo
    Skije / Bord
    Line Sir Francis Bacon / Fischer BigStix / Volkl Mantra /
    Godina
    43
    Poruke
    858

    Podrazumevano

    Pa realno trebao bi da pomerish prednji vez jer je centar pancerice pomerio se napred. U sustini za tu skiju treba da poklopis centar pancerice i centar skije. Na dnu pancerice imash jednu crtu to je centar pancerice a centar skije trebala bi isto crta da se vidi. To treba da izgleda ovako.

  3. #3
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Podrazumevano

    Ma isto ti je to

    Samo mala ispravka Grimanija, nije centar skije, nego preporučena pozicija na skiji

  4. #4
    Ski legenda Flexon avatar
    Datum registracije
    16.05.2006
    Skije / Bord
    Elan M999 x 2 + LP XXL
    Godina
    47
    Poruke
    1.496

    Podrazumevano

    definitivno pomjeriti zadnji vez naprijed....

  5. #5
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Serviser koji prvi put montira Tyrolia vez (nebitno što na njemu piše Fischer) na ploču sa izbušenim rupama za sve veličine pancerica. Neprocijenjivo! Ludilo!

    Pomjeriti zadnji vez naprijed, pa uporediti crte na pancerici i skiji. Ja generalno volim kad mi je crta na pancerici 1 cm ispred crte na skiji. Nije problem ni ako je 1 cm iza.

  6. #6
    Super Member ninic avatar
    Datum registracije
    01.01.2012
    Lokacija
    18410 Niš bre!
    Skije / Bord
    ELAN WAVEFLEX 78ti
    Poruke
    450

    Podrazumevano

    Malopre sam uporedjivao,ako pomerim zadnji vez,crta na pancerici ce biti oko 1 cm ispred crte na Skiji,a ako pomerim prednji vez bezace par milimetara unazad .
    Ok,posto iizgleda i ja i "majstor" imamo podjednako iskustvo u montiranju vezova onda cu sam rasrafiti zavrtnje i pomeriti zadnji vez za jedan podeok unapred.
    Dakle,ako gore pomenuta crta na cipeli bezi od crte na skiji 1cm napred ili nazad to ne utice na upravljivost skije i na performanse mene kao skijasa (u pokusaju ) ?

  7. #7
    **** wlad avatar
    Datum registracije
    27.02.2004
    Lokacija
    Novi Sad
    Skije / Bord
    Volkl RaceTiger SL, Nordica E/F 110
    Godina
    48
    Poruke
    5.075

    Thumbs up

    Evo malo detalja: howto

  8. #8
    Magarčina stekan avatar
    Datum registracije
    15.03.2005
    Lokacija
    sa druge strane Alpa
    Skije / Bord
    Stöckli Laser AX, Salomon QST 92
    Godina
    60
    Poruke
    3.890

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od ninic Pogledati poruku
    Malopre sam uporedjivao,ako pomerim zadnji vez,crta na pancerici ce biti oko 1 cm ispred crte na Skiji,a ako pomerim prednji vez bezace par milimetara unazad .
    Ok,posto iizgleda i ja i "majstor" imamo podjednako iskustvo u montiranju vezova onda cu sam rasrafiti zavrtnje i pomeriti zadnji vez za jedan podeok unapred.
    Dakle,ako gore pomenuta crta na cipeli bezi od crte na skiji 1cm napred ili nazad to ne utice na upravljivost skije i na performanse mene kao skijasa (u pokusaju ) ?
    S obzirom da je zadnji vez "gurnut" do kraja naprijed na svom postolju koje se zavrće na ploču tj. skiju (posljednja fotografija u prvom postu), moj savjet je da prednji vez pomjeriš nazad za jedan red rupa na ploči, a zadnji vez pomjeriš za jedan red naprijed, a onda zadnji vez pomjeriš nazad "interno" (podigneš hepek šrafcigerom i pomjeraš nazad koliko treba, tj. onoliko da cipela može ući na "knap").

  9. #9
    Super Member ninic avatar
    Datum registracije
    01.01.2012
    Lokacija
    18410 Niš bre!
    Skije / Bord
    ELAN WAVEFLEX 78ti
    Poruke
    450

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od stekan Pogledati poruku
    S obzirom da je zadnji vez "gurnut" do kraja naprijed na svom postolju koje se zavrće na ploču tj. skiju (posljednja fotografija u prvom postu), moj savjet je da prednji vez pomjeriš nazad za jedan red rupa na ploči, a zadnji vez pomjeriš za jedan red naprijed, a onda zadnji vez pomjeriš nazad "interno" (podigneš hepek šrafcigerom i pomjeraš nazad koliko treba, tj. onoliko da cipela može ući na "knap").
    hvala!

  10. #10
    Super Member ninic avatar
    Datum registracije
    01.01.2012
    Lokacija
    18410 Niš bre!
    Skije / Bord
    ELAN WAVEFLEX 78ti
    Poruke
    450

    Podrazumevano

    Citirati Originalno postavljeno od wlad Pogledati poruku
    Evo malo detalja: howto
    uzimam srafciger u ruke sutra i javljam rezultat!

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •