Strana 7 od 9 PrvaPrva ... 56789 PoslednjaPoslednja
Rezultati 61 do 70 od 82

Tema: Durmitor 2012/2013

  1. #61
    Junior Member
    Datum registracije
    20.03.2010
    Godina
    45
    Poruke
    13

    Podrazumevano

    Vratio se juce s Durmitora posle ski/turno vikenda. Nisam bio par godina po pravoj zimi pa rekoh da napisem utiske. U subotu je vejalo prilicno, temperatura bila oko -10. Mi bili u polar staru i ideja je bila da na skijama izadjemo na crvenu gredu. Pitam ja coveka na recepciji, jel ocisceno do Momcilovog grada? Naravno, vikend pocinje. Odlicno, znaci plan je ostvariv!
    Krenemo mi u subotu kolima, i ceo put ka Momcilovom gradu pod snegom, samo tragovi od lada niva. I kod raskrsnice za Bosacu, postane prerizicno za kola i mi ih tu parkiramo i krenemo na skijama gore. E onda iznenadjenje: dodjemo do raskrsnice za momcilov grad, a ono zid od cca 3m snega. Ne da nije ocisceno, nego nece ni biti pre juna . I mi na skije i krenemo gore, dodjemo do stuoca i tu resimo da ne idemo dalje: bilo je 3 popodne i rizicno da necemo sacekati mrak u sumi.
    Ono gore izgleda prelepo, samo mi nije jasno kako je moguce da ta zica ne radi. U stvari jasno mi je, al mi zao.
    Sutradan resimo da se skijamo, tj ja sam bio jedini koji je hteo da da 12e za pola jedne zice koja radi. Dodjem na kasu, kazu mi samo je malo ubrzana. Ja rekoh, kakva steta od toga, ionako kilavi ta zica 20min, to moze da bude samo dobro. E pa nije dobro! Korpa te pogodi brzinom auta i evo 3 dana mi je list plav od toga.
    Skijanje je meni bilo zanimljivo: nisam neki ekspert za neuredjeno ali onaj deo gore od podstanice do kraja prve zice je stvarno zanimljiv. Snega ima nenormalno mnogo: meni su tragovi od drugih skijasa bili preko pola metra duboki. Sve u svemu, value for the money.
    Zakljucak, sta znam... bio sam ove godine i u Kolasinu. Zabljak je u smislu skijaskog centra eonima daleko od toga. Mada kad razmislim, ja previse volim to brdo da bi mi bilo drago da postane ski centar. S druge strane i za neke malo drugacije varijante on nije pogodan. Evo zamislite idete tamo 7 dana na turno. Jedan dan ta strana ka c.gredi, drugi dan savin kuk i to je to. Ne ciste put od virka sto ide ka sedlu, sta god da krenes da penjes treba ti 3h da dodjes do mesta odakle inace pocinje uspon. U brdu se nista ne odrzava: mogu da zamislim kako izgledaju bivak i katun u lokvi zimi... Eto, ak ovec ulazu neke novce, nek krenu da ciste mesto ljudski. A ne da cekaju jun da bi se oslobodili putevi.

  2. #62
    brdjanin alexa avatar
    Datum registracije
    25.01.2008
    Lokacija
    19°53'N - 44°16'E
    Poruke
    173

    Podrazumevano

    Divan vikend prosli vikend na Durmitoru. Vozila se cista strana i mimo staza kao nikad do sada, snega mnogo, vreme divno, putevi cisti..... Evo par slika sa ove divne planine.
    Priložene slike Priložene slike

  3. #63
    Administrator admin avatar
    Datum registracije
    14.03.2005
    Lokacija
    Beograd
    Godina
    63
    Poruke
    1.045

    Podrazumevano

    Durmitor tokom prvomajskih praznika





    Na Durmitoru u za prvomajske praznike 2013. nije bilo skijanja. Skijališta Javorovača i Savin kuk ne rade, snega u donjim delovima staza nema. Tokom vikenda žičare rade za panoramsko razgledanje.

    Međutim na severnim stranama visina snega je i dalje velika, i putevi do nekih sela su i dalje neprohodni. Tako na primer put Žabljak - Plužine preko sela Mala Crna Gora je probijan tokom dana praznika, a sneg je u predelu Dolovi imao visinu i do 9 m iznad puta, što svedoče slike od 29. aprila 2013. koje su poslali posetioci sajta.

    Fotografisan je i novoizgrađeni ski lift u okviru kampa Razvršje daljen 2km od Žabljaka.



    Pogledajte galeriju slika...


    http://www.skijanje.rs/vesti/durmito...skih-praznika/



    .

  4. #64
    Ski legenda Pejamachine avatar
    Datum registracije
    09.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic D2 VF 75, Elan SLX comp
    Poruke
    415

    Podrazumevano

    Gledao sam reportazu gdje su momci pokusavali da se probiju u aprilu do sela Mala Crna Gora sa motornim sankama...Posle dvije ekipe i jedva su uspjeli da prodju,kako je tek u januaru i februaru kad je u aprilu tako...i ova slika iznad...izgleda jezivo..
    Poor glide is like bicycling with a flat tire.

  5. #65
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    http://www.vijesti.me/vijesti/snijeg...-clanak-130254
    Samo se ne odrzava nikakva biciklisticka trka, kao sto je slucaj u Italiji

  6. #66
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

  7. #67
    Ski legenda Pejamachine avatar
    Datum registracije
    09.12.2007
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Atomic D2 VF 75, Elan SLX comp
    Poruke
    415

    Podrazumevano

    evo novosti sa visokog Zabljaka...renoviran hotel "Zabljak" i otvaranje je sjutra 11.01.2013

    Izvor:
    http://www.vijesti.me/vijesti/hotel-...-clanak-138261
    Poor glide is like bicycling with a flat tire.

  8. #68
    Super Member ExBaker avatar
    Datum registracije
    17.01.2010
    Lokacija
    Podgorica
    Skije / Bord
    Fischer RC4 curv gt racetrack, Fischer progressor F19, Rossignol WC radical 9S
    Godina
    50
    Poruke
    939

    Podrazumevano

    Danas je na Zabljaku izmjerena maksimalna dnevna temperatura 6 stepeni, sto je najmanja temperatura od 1958. godine od kad se vrse sistematska mjerenja.
    Ako se po jutru dan poznaje bice dobra zima...

  9. #69
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Pretražih forum i ne nađoh rubriku u kojoj se predstavljaju novi članovi . Iskoristit ću onda ovaj prvi post da vam se predstavim , i to u temi o Durmitoru . Namjerno sam odabrao ovu temu jer sam počeo skijati upravo na ovoj planini 1994/1995 god. Tada sam radio u jednoj jedinici koja je imala veoma lijepu i zanimljivu obuku , između ostalog i obuku u skijanju . Te sada davne zime , zaljubio sam se u skijanje i vrlo brzo ga naučio .

    2001 godine kupujem Snowboard i te zime sam skoro svaki vikend provodio na snijegu . Kako sam počeo bordati zapostavio sam skijanje, i ako sam 2005 god kupio nove skije i vezove, samo sam se jedanput sa njima spustio niz padine Bjelasice .

    Ove se godine ponovo vraćam skijanju, i jedva čekam to otvaranje staza i prvi veliki snijeg ...

    Osim skijanja moja velika ljubav je i motor . Trenutno vozim Hondu Varadero xl 1000 v , i skoro sam se vratio sa jednog lijepog putovanja po Evropi ...

    <<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<<< Za malo da zaboravim . Zovem se Mihailo Maraš , rođen sam 1974 god. , živim i radim u Podgorici . Oženjen sam i imam dvoje djece .

    Veliki pozdrav za sve skijaše i bordere, i nadam se da ću sa reportažama sa skijanja kada budem odlazio na Bjelasicu,Vučje ili Savin Kuk doprinijeti temama u kojima postavljamo naše doživljaje sa skijanja ....

  10. #70
    Super Member FreeRider avatar
    Datum registracije
    29.09.2013
    Lokacija
    Podgorica, Montenegro .
    Skije / Bord
    Soul7
    Godina
    49
    Poruke
    949

    Podrazumevano

    Evo sam i našao staru sliku iz 2003 godine mislim ...

Informacije teme

Korisnici koji pretražuju ovu temu

Trenutno je 1 korisnik(a) koji pretražuje(u) ovu temu. (Članova: 0 - Gostiju: 1)

Ovlašćenja postavljanja

  • Vi ne možete postavljati nove teme
  • Vi ne možete postavljati odgovore
  • Vi ne možete postavljati priloge
  • Vi ne možete menjati vaše poruke
  •